מנורה מבטחים החזקות תציף ערך לפעילות האנרגיה המתחדשת של הקבוצה

הקבוצה תקצה ללאומי פרטנרס מניות בשיעור של 12.8% בחברת הבת מנורה מבטחים אנרגיה תמורת 120 מיליון שקל במזומן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת מנורה מבטחים חתמה על הסכם עקרונות עם לאומי פרטנרס בע"מ בדבר השקעה בחברת הבת מנורה מבטחים אנרגיה, או בחברה ייעודית שתוקם לשם כך, וזאת בסכום של 120 מיליון שקל במזומן כנגד הקצאת מניות בשיעור של 12.8%.

בנוסף, ללאומי פרטנרס תוקנה אופציה עד לסוף שנת 2023 להגדלת שיעור החזקותיה בחברה ל-16.5% לפי שווי חברה לפני הכסף, שינוע בין 990 מיליון שקל לבין 1.02 מיליארד שקל.

רני ליפשיץ. צילום: פרג' אולפני צילום
רני ליפשיץ. צילום: פרג' אולפני צילום

ההתקשרות הנה, בין היתר, על רקע בחינה של מנורה מבטחים לחלוקה של מניות מנורה מבטחים אנרגיה לבעלי המניות של החברה, בדרך של הקמת חברת אחות למנורה מבטחים החזקות ורישום מניותיה למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב, או לחילופין, אפשרות של הנפקת מניותיה של מנורה מבטחים אנרגיה לציבור. כאמור, עד למועד ביצוע ההשקעה הראשונה תשקיע מנורה מבטחים בהון עצמי של מנורה מבטחים אנרגיה בסך מצטבר של 250 מיליון שקל.

העסקה כפופה לבדיקת נאותות וחתימה על הסכם מחייב, ובכוונת הצדדים לפעול באופן מזורז לגיבוש וחתימה על הסכם זה.

מאות מגה וואט

מנורה מבטחים אנרגיה נחשבת לאחד השחקנים המובילים בשוק האנרגיה המתחדשת בישראל. היקף הפעילות שלה הוא בהיקף מאות מגה וואט בישראל, כולל למעלה מ-300 מגה וואט במסגרת מכרזי רשות החשמל בהם זכתה. בנוסף, היא מקדמת עסקאות בחו"ל וכן הקימה TECH HUB שבמסגרתו השקיעה במספר חברות טכנולוגיות מבטיחות בתחומי האנרגיה הירוקה ותהליכי יעול אנרגטי.

עסקה זו, מצטרפת לעסקה שהושלמה בחודש מרץ האחרון בדבר הקצאת 4.9% ממניות מנורה מבטחים פנסיה וגמל לקבוצת אלייד, עסקה אשר הציפה את תמחור החסר של מניית מנורה מבטחים החזקות.

"לאומי פרטנרס הנו אחד הגופים המובילים והמקצועיים במשק הישראלי ומדובר בהבעת אמון בקבוצת מנורה מבטחים בכלל, ובפעילות האנרגיה בפרט. תחום האנרגיה הנו תחום שנמצא בצמיחה מואצת ובכוונתו להעצים פעילותנו בתחום זה בשנים הבאות", מסר רני ליפשיץ, מנכ"ל מנורה מבטחים אנרגיה.

אבי אורטל, מנכ"ל לאומי פרטנרס, הוסיף: "לאומי פרטנרס שמה לעצמה יעד אסטרטגי להגדיל את החזקותיה בתחום האנרגיה המתחדשת אשר צפוי להראות צמיחה גלובאלית משמעותית ולעשות כן בשותפות עם גופים מובילים במשק. פורטפוליו האנרגיה המתחדשת שבנתה קבוצת מנורה מבטחים הינו משמעותי בצבר הקיים בארץ ובחו"ל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email