מניות אלטשולר שחם גמל ופנסיה החלו להיסחר בבורסה בתל אביב

מדובר בהנפקה ראשונה בישראל של חברת גמל ופנסיה; מנכ"ל אלטשולר גמל ופנסיה: "זהו חלק אחד ממסע ארוך של החברה והישגים רבים שעוד בדרך"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ביום שני השבוע פתחה הנהלת חברת אלטשולר שחם גמל ופנסיה את המסחר לרגל הנפקת מניות החברה בבורסה. החברה, שהוקמה בשנת 2001, עוסקת בניהול קרנות פנסיה, קרנות השתלמות וקופות גמל ומנהלת נכון לסוף יוני נכסים בשווי של כ־95 מיליארד שקל, עבור כ־1.4 מיליון לקוחות.

אלטשולר שחם גמל ופנסיה היא חברת הגמל וההשתלמות הגדולה בישראל המציגה לאורך השנים צמיחה אורגנית בפעילות ובהיקף הנכסים המנוהלים בין היתר באמצעות מנועי צמיחה כדוגמת חיסכון לכל ילד, קופת גמל להשקעה, קרן הפנסיה הנבחרת של משרד האוצר ועוד.

הנפקה ראשונה בישראל | צילום: עומר מסינגר

החברה הינה חברה בת של בית ההשקעות אלטשולר שחם, שהחל את דרכו בשנת 1990 כחברת השקעות וניהול תיקים שהקימו גלעד אלטשולר וקלמן שחם. בשבוע שעבר השלימה החברה הצעת מכר לגופים המוסדיים של 25% מהחברה תמורת 288 מיליון שקל, לפי שווי חברה של כ־1.153 מיליארד שקל. מניות החברה צפויות להיכנס למדדי ת"א־90 , ת"א־125 , ת"א SME-150 , ת"א־פיננסים, ב־6 באוקטובר.

באלטשולר שחם מציינים כי מדובר בהנפקה הראשונה בישראל של חברת גמל ופנסיה. יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה אמר: "אנחנו מודים לאמון שנתן בנו ציבור המשקיעים וכמובן לאמון שנותנים בנו לקוחותינו בכל יום מחדש. ציון הדרך היום עם הנפקת החברה הוא חשוב אך הוא חלק אחד ממסע ארוך של החברה והישגים רבים שעוד בדרך. נמשיך להוביל את החברה גם בעתיד ולהביאה להישגים והצלחות".

חני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה: "אלטשולר שחם גמל ופנסיה הינה החברה השמינית שמניותיה החלו להסחר השנה בבורסה והחברה השלישית מענף השירותים הפיננסיים שרשמה השנה את מניותיה בתל אביב".

בית ההשקעות תומך מזה שנים בספורט הישראלי. מאז שנת 2012 בית ההשקעות הינו נותן החסות הראשית לנבחרת ישראל בכדורגל. רק מי שקרוב לספורט מבין כמה מאמץ, התמדה ושאיפה למצוינות צריך כדי לעסוק בתחום הספורט. לכן, לא מפליא כי בית ההשקעות אלטשולר שחם, שערכים אלה חשובים לו, ותומך בספורט, הינו כיום מבתי ההשקעות המובילים והמוערכים בישראל. אנו מאחלים לחברה המשך הצלחה כחברה ציבורית עבור לקוחותיה וציבור המשקיעים שלה". עם השלמת ההנפקה, יחזיק יאיר לוינשטיין 14.4% , אלטשולר שחם (המוחזקת על ידי קלמן שחם, גלעד אלטשולר ורוני בר) תחזיק ב־60.6% וביתרה, העומדת על סך 25% יחזיק הציבור.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email