מניות השליטה של רחמני בקבוצת איילון יימכרו

בהסכמת המשפחה ורשות שוק ההון יועברו המניות לידי הנאמן, עו"ד אפי אברמזון, לצורך מכירתן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בתוך שנים ספורות תסתיים שליטת משפחת רחמני בקבוצת איילון אחזקות ואיילון ביטוח. לפני כחודש נפטר מייסד ובעלי השליטה באיילון, לוי רחמני ז"ל. רחמני החזיק 67.3% ממניות איילון, ששווי השוק שלהן כיום הוא כ-134 מיליון שקל. שלושת ילדיו של רחמני, בהם שניים שהיו מעורבים בחברה, וכן אשתו, לא ביקשו להעביר אליהם את המניות.

בהודעה של איילון אחזקות לבורסת ת"א, היא מסרה כי בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב מינה לאחרונה את עו"ד יובל ראובינוף כמנהל זמני לעיזבונו של המייסד ובעל השליטה של חברת איילון אחזקות, וזאת בהתאם לצוואת המנוח. בהודעה נמסר כי "ראובינוף ימונה כמנהל עזבון קבוע ויירשמו על שמו כל מניותיו של המנוח בחברת איילון אחזקות ויוקנו לו מלוא הסמכויות והזכויות הנלוות אליהן, וזאת כנאמן עבור יהודית רחמני, אשתו של המנוח".

לוי רחמני ז״ל. משפחתו ביקשה שלא להעביר אליה את המניות | צילום: יח"צ

כמו כן, מודיעה איילון כי הצוואה של המנוח ובעלי השליטה בה עד מותו קובעת כי "בסמכותו של עו"ד ראובינוף למנות נאמן אחר במקומו, שזהותו תקבע על פי שיקול דעתו, ולו יוקנו המניות כולן או חלקן, וזאת במידה ויבצר ממנו, מכל סיבה שהיא, מלמלא את תפקידו". מנהל העיזבון הזמני הודיע, על דעת המשפחה, כי בדעתו למנות את עו"ד אפרים (אפי) אברמזון כנאמן למניות השליטה כאמור לעיל". עו"ד אברמזון ייצג וליווה את לוי רחמני ומשפחתו במשך שנים, ויהיה אחראי למכירת המניות.

שווי שוק נמוך

נודע כי המשפחה ביקשה למכור את מניות השליטה בתוך שש שנים, בהתבסס על חוק הריכוזיות, ולאחר מו"מ עם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, סוכם כי המכירה תתבצע בתוך ארבע שנים, במהלכן יוחזקו המניות בידי עו"ד אברמזון. לנוכח שווי השוק הנמוך שלה (199 מיליון שקל, לאחר שאיבדה כ-40% משוויה מתחילת השנה) יחסית להון העצמי שלה העומד על כ-600 מיליון שקל, יש להניח שמכירת המניות לא תתבצע באופן מיידי ואולי אף תתבצע בחלקים עד לפירוקה במקום לחכות שנים להשבחת מניותיה.

לוי רחמני נפטר ב-21 ביוני, בגיל 89. רחמני, מדור הנפילים ומאושיות ענף הביטוח בישראל, ניתב והוביל במשך עשרות שנים את קבוצת איילון, כיו"ר וכמנכ"ל; בדצמבר 2018, בעידוד הרשות שדרשה הפרדה בינו לבין ניהול החברה בשליטתו, ובעקבות הידרדרות במצבו הגופני לאחר תאונה, פרש ממנה כנושא משרה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email