מנכ"ל איילון הכריז בכנס הנשים של הלשכה על הקמת "פורום איילון להעצמה נשית בביטוח" בשיתוף הלשכה

ח"כ קורן: "הנשים צריכות להשפיע ולהיות בכל מקום"; מיכל וינצר: "אנחנו הטובות ביותר בתחומנו!"
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

"הלשכה, חברות הביטוח וסוכנויות הביטוח צריכות לפעול יחד להעצמה והגדלת מספר סוכנות הביטוח. זה שינוי שיצור אווירה מאוד חיובית בענף ואני מוכן להיות שותף מעשי לזה. אני כאן מציע לפתוח את פורום איילון להעצמה נשית שיעסוק ביצירה וחשיבה, ויתמקד במעגל סוכנות הביטוח בענף". כך פתח מנכ"ל איילון ביטוח אריק יוגב את כנס הנשים של לשכת סוכני ביטוח שהתקיים ביום חמישי שעבר בכפר המכביה, בשיתוף איילון. בכנס, שבראשות סו"ב מיכל וינצר יו"ר הוועדה להעצמה נשית בלשכה, השתתפו קרוב ל־ 400 נשים (וגם כמה גברים…) והוא נשא את הכותרת 'סוכנות בקדמת הבמה'.

אצל יוגב מתברר, העצמת נשים אינה סיסמא של "פוליטיקלי קורקט" אלא אמונה עמוקה – שגם מיושמת: "כשהגעתי לאיילון בשנת 2016 , הייתה אישה אחת בהנהלת החברה. כמי שרואה את הכוח הנשי כדומיננטי אני מוביל מהלך של הגדלת מספר המנהלות הבכירות באיילון ותוך פחות משנתיים הגענו כבר למצב בו יש שמונה נשים בהנהלה הבכירה של איילון – כלומר 40% מההנהלה זה נשים. החברה היחידה בענף הביטוח עם כזו נוכחות נשית בהנהלה הבכירה". יוגב ציין כי הוא גאה להיות בכנס של העצמה וכוח נשי וציטט את מרגרט תאצ'ר שאמרה: "אם אתה רוצה שמשהו ייאמר – תבקש מגבר, אם אתה רוצה שמשהו ייעשה – תבקש מאישה".

אין מספיק סוכנות ביטוח

עוד הוסיף יוגב: "בענף הביטוח לדעתי יש רוב נשי. באיילון לפחות 70% מהעובדים הן נשים. אך היכרותי את ענף הביטוח מצביעה על מה שחששתי ממנו – אין מספיק סוכנות ביטוח בענף. זהו מקצוע מאוד ייחודי ואני חי אותו כבר 40 שנה, מכיר אותו מכל הכיוונים. זה מקצוע קשה ותובעני ומצד שני יש בו גם הרבה ערכים ותחושת סיפוק אדירה. הוא דורש לצד ידע, מקצועיות ויכולת ניתוח, גם רגישות, יחסי אנוש ועוצמה נפשית, כי הדרך רצופה הצלחות והישגים אך גם משברים ואכזבות. הוא דורש תכונות שנשים בורכו בהן".

אריק יוגב, מנכ"ל איילון ביטוח | צילום: אייל גזיאל

סו"ב וינצר, אמרה בדברי הפתיחה שלה: "אני מאושרת ונרגשת להיות הראשונה שעומדת בראש הוועדה להעצמה נשית בלשכת סוכני ביטוח ולהוביל את הכוח הנשי בענף הביטוח.

"אני אישה עצמאית, נשואה ליריב, בעל מפרגן ואכפתי, אמא לארבעה ילדים מקסימים, סבתא לשני נכדים מדהימים, ואני גאה בשליחות שבחרתי לפני 25 שנים – להיות סוכנת ביטוח.

"לפני 4 שנים היתה זו חברתי היקרה שוש כהן גנון אשר יזמה את כנס הנשים הראשון והפכה חזון למציאות. היו מי שציקצקו ומי שטענו שזהו מהלך פופוליסטי, אך שוש נאמנה לדרכה ולחזונה ולא ויתרה. לצערי גם היום אני שומעת פה ושם מלעיזים ששואלים 'למה צריך את זה?'.

"אז פעם ראשונה זה נחמד, פעם שנייה גורמת להרמת גבה, פעם שלישית זו עובדה מוגמרת ופעם רביעית זו כבר מסורת ואמירה חברתית מתמשכת: נשות הביטוח בישראל לא פראייריות! אנחנו כאן כדי להשפיע לשנות ולהוביל. אנחנו כאן, כי אנחנו הטובות ביותר בתחומנו; אנחנו כאן כדי להוביל שינוי חברתי ומקצועי!", הדגישה וינצר.

רוחות של שינוי בלשכה

עוד אמרה וינצר: "גברים נמצאים במרבית עמדות המפתח במשרדי הממשלה העוסקים בתחומי ביטוח, פנסיה ופיננסים. גברים נמצאים במרבית תפקידי הנהלה בכירים בחברות הביטוח, גברים עדין שולטים ברוב מוסדות לשכת סוכני ביטוח. אבל חברותיי, רוחות של שינוי כבר נושבות, העולם משתנה בקצב מסחרר. כבר לא מפתיע למצוא נשים חזקות משפיעות בכל רבדי החברה, הכלכלה והממשל.

"בלשכת סוכני ביטוח המצב משתפר משנה לשנה; יותר נשים פעילות, יותר נשים נמצאות בעמדות מפתח, מקבלות תפקידים ואף עושות. אך אנחנו עדיין מיעוט", ציינה וינצר והוסיפה: "מטבע הדברים ואופי עיסוקנו ישנן לא מעט סוכנות שמרגישות לבד ואת זה אנחנו חייבות לשנות. בעתיד הקרוב נפרסם תוכנית עבודה ובמרכזה הקמת מעגלי נשים, פורומים מקצועיים, יצירת קשרים, החלפת מידע עם קבוצות כוח נוספות ומפגשי מידע. יחד עם חברותי וחבריי בהנהגת הלשכה נעשה ככל שביכולתנו לסייע לכך שבעוד שנה נפגש כאן שוב ונשמע סיפורי הצלחות מבית.

"נמשיך בשיתוף הפעולה עם עמותת 'רוח נשית', המסייעת לנשים נפגעות אלימות נפשית וכלכלית. אל תשכחו לרגע את האינטואיציה הרגשית שלנו, כלי מולד שמתאים לעיסוק שלנו כמו כפפה ליד ואני קוראת לכן לזכור שמאחורי כל מבוטח מרוצה עומדת סוכנת ביטוח מובילה".

 

וינצר הודתה למנחות הערב סו"ב יעל דרוקמן עירון וסו"ב יולן סויסה, ולסוכנות שסיפרו על פריצת הגבולות שלהן – מעיין ישראל ועופרה פלד. היא הודתה גם לאריק יוגב, לנשיא הלשכה ליאור רוזנפלד "על האמון בי והמינוי לעמוד בראש הוועדה"; לרענן שמחי מנכ"ל הלשכה, לשי שמש מנהל השיווק, נורית מזכירת הוועדות, יעקב בן שלוש מפיק הכנס, קובי ורדי יו"ר הוועדה לכנסים, לעובדי הלשכה ולחברות הוועדה להעצמה אישית ג'ני חמדה, יולן יפית, מירה פרחי, רויטל כהן ושוש כהן גנון.

"אני מודה על הזכות האדירה שיש לי שאתן חלק מהמעגל האישי שלי", אמרה וינצר לחברותיה לוועדה: "שנתתן את כל כולכן ונשמתכם להצלחת הכנס. זה לא מובן מאליו ואני מעריכה ואוהבת אתכן. מעגל הנשים הזה הוא בדיוק המודל שאותו הלשכה צריכה לאמץ ואם נמשיך כך אפשר לחלום על מקומות רחוקים ויפים. אנו הנשים חייבות לקחת את גורלנו ועתידנו בידנו, אנו ורק אנחנו נקבע את מעמדה של האישה בחברה, במשק ובכלכלה. אנו צריכות רק לרצות ללמוד, להשתלם, להתמקצע ולהשתלב בחיים הציבורים; להעצים אחת את חברתה; אנחנו צריכות לרצות להוביל, להנהיג ולהיות חלק מהדבר הגדול הזה; כשנגיע ליום הזה נדע שאין צורך לציין יותר את יום האישה או לקיים כנס לנשים בלבד", סיכמה וינצר.

מאבקים מול חברות הביטוח

ח"כ נורית קורן (ליכוד) סיפרה על שני מאבקים שהיא מנהלת מול חברות הביטוח: 1. המענה הקולי ללקוחות – שיפור וייעול 2. החלפת הטלפנים במוקדי חברות הביטוח בסוכני ביטוח.

"הנשים צריכות להשפיע ולהיות בכל מקום", אמרה ח"כ קורן: "אין הבדל מבחינה מקצועית או מבחינת היכולות בין גברים לנשים. גם בלשכה יש עוד עבודה לעשות".

כמו כן סיפרה על הצעת החוק שהיא מקדמת לפיה כל הוראה או חוזר שתוציא הממונה יצריך אישור של ועדת הכספים של הכנסת: "זו התעללות באזרחים ולאחר מכן בסוכני הביטוח. חוזרים אשר לא מתאימים לעולם סוכני הביטוח".

קורן הוסיפה: "כיו"ר שדולת הנשים עם מוגבלות אני אעשה הכל על מנת שהלשכה תכשיר סוכני ביטוח עם מוגבלות בדגש על נשים עם מוגבלות, כדי להעסיק אותם כסוכני ביטוח. אני פונה מכאן לגורמים הרלוונטיים, בינהם מנכ"ל חברת הביטוח איילון אריק יוגב שנוכח בכנס, לסייע להכשיר סוכני ביטוח חדשים בדגש על סוכנות ביטוח. בנוסף, אני רוצה להודות לאריק יוגב על הצוות המיוחד שהקים ושיתוף הפעולה עם לשכת סוכני ביטוח. לחברות הוועדה לקידום נשים בלשכה מגיע בהחלט כל הכבוד!".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) סיפרה על דרכה לצמרת למרות נתוני פתיחה פחות טובים, מילדות ברעננה ואחר כך בנתניה, להורים ממוצא אירני וטריפוליטאית ועד לבחירתה כחברת כנסת מטעם כולנו. היא בעלת תואר ראשון במשפטים וממשל ותואר שני במנהל עסקים והתמחות במנהיגות ציבורית, שניהם מהמרכז הבינתחומי הרצליה: "תמיד ידעתי איך לקדם ולמנף את עצמי אישית ומקצועית. לא חלמתי להיות חברת כנסת אבל הדרך והמסלול שכברתי הובילו אותי להשפיע על ובשביל הציבור," אמרה.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email