מנכ"ל איילון: "לא בטוח שכל הסוכנים הפנימו את השינויים שענף הביטוח עובר"

אריק יוגב ומנכ"לית הכשרה, אתי אלישקוב, מדברים בראיון למגזין "ביטוח ופיננסים" שיופץ לקראת כנס ביטוח חיים ופנסיה באילת, על עתיד ענף הביטוח והקשר עם הסוכנים. אלישקוב: "סוכני הביטוח תומכים בחברה שפועלת איתם"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"ענף הביטוח עובר תמורות רבות בשנים האחרונות. הן החברות והן הסוכנים נדרשים לשינוי הרגלי עבודה, למידה והטמעה של ההנחיות הרגולטוריות החדשות, עמידה בתנאי תחרות קשה ובעיקר מתן מענה לתרבות צרכנית חדשה", כך אומר מנכ"ל איילון, אריק יוגב, בריאיון למגזין "ביטוח ופיננסים" שיופץ לקראת כנס אילת בנושא ביטוח חיים ופנסיה. "לצערי, אני לא בטוח שכל הסוכנים הפנימו את השינויים שענף הביטוח עובר ואת העידן החדש אליו אנו מגיעים. אני מאמין שחברות הביטוח צריכות לסייע לסוכנים בקריאת המפה החדשה של הענף, באספקת כלים מקצועיים וניהוליים ותמיכה רבה בדרך להסתגלות מהירה ומיטבית לשינויים. אנחנו באיילון מיישמים הבנה זו במגוון פעולות מעשיות. מאז כניסתי לתפקיד הכרזנו על שנת תנופה והתחדשות בכל תחומי העשייה ואנו מבצעים פעולות לחיזוק האמון והקשר ההדדי עם הסוכנים. הקמנו פורום מפגשי שולחן עגול מנכ"ל – סוכנים, המאפשרים דו-שיח פתוח על עתיד הענף והאסטרטגיה בה אנו צריכים לנקוט. בנוסף, הקמנו את פורום פיתוח המוצרים. כמו כן, אני וכל שדרת ההנהלה מרבים להימצא בשטח במפגשים עם סוכנים, לטובת חיזוק ההידברות ולמידה טובה יותר של הצרכים המשתנים".

אלישקוב: ”המציאות מחייבת פתרונות חדשניים, כלים טכנולוגיים, שירות נגיש, אבל זה לא סותר את זה שתפקידו של סוכן הביטוח חיוני" | צילום: אבי משולם
אלישקוב: ”תפקידו של סוכן הביטוח חיוני" | צילום: אבי משולם

יוגב מדגיש בראיון את הקשר החזק של החברה עם הסוכנים ומציין כי איילון חרטה על דגלה את העבודה באמצעות סוכני הביטוח. "אנחנו חברת סוכנים", הוא אומר. "'אנשים לשירות אנשים' איננה רק סיסמא מבחינתנו, אלא תפיסה שלמה וכוללת של רמת השירות ושל תפיסת השותפות עם סוכנינו. איילון היא החברה הראשונה שיצרה חוזה רשמי בינה לבין הסוכנים. באוגוסט 2015 חתמנו עם לשכת סוכני הביטוח על אמנת שירות ייחודית, מתוך רצון לחיזוק הקשר ההדדי וחיזוק מעמד הסוכן בענף הביטוח בישראל".

ביניים: הכשרת הדור הבא

"בתחילת השנה הושקה המכללה החדשה לביטוח, ע"ש שלמה רחמני ז"ל, בתרומתה של איילון ומר לוי רחמני, נשיא החברה ומייסדה", מספר יוגב. "מזה שנים איילון משקיעה במכללה לביטוח, מתוך אמונה כי השקעה בידע ובהכשרת דור הסוכנים הבא היא ערך מרכזי שיבטיח את המשכיות הענף ואת מקצועיותו, וכן ימצב את סוכן הביטוח במרכז, כמקצוע נדרש ומכובד. בנוסף, השקנו קורס סיירת מקצועית ייחודי לסוכנים צעירים, בשיתוף המכללה לביטוח ולשכת סוכני ביטוח בישראל. בסוף חודש מרץ 2016 קיבלו בוגרי הקורס את תעודת הסיום. זהו המחזור הראשון של הקורס, שזכה להיענות רבה. אנו ממשיכים ומפתחים פעילויות נוספות לרבות הכשרת דור המשך, במטרה להמשיך ולחזק את הסוכנים ואת ענף הביטוח בישראל".

יוגב: "חברות הביטוח צריכות לסייע לסוכנים בקריאת המפה החדשה של הענף, באספקת כלים מקצועיים וניהוליים ותמיכה“
יוגב: "חברות הביטוח צריכות לסייע לסוכנים בקריאת המפה החדשה של הענף“

ביניים: "הסוכן במרכז"

גם מנכ"לית הכשרה ביטוח, אתי אלישקוב, התראיינה למגזין הכנס והביעה תמיכה בשיתוף פעולה הדוק עם סוכן הביטוח: "בהכשרה אנו מציבים את הסוכן במרכז מתוך הכרה ביכולותיו ובערך המוסף שלו עבור הלקוח וגם עבורנו כיצרן. אני מאוד מאמינה בסוכנים כזרוע הפצה, ויכולה לומר שהמציאות מעידה על כך שהסוכנים יודעים לתמוך בחברה שפועלת איתם ולא נגדם. המציאות מחייבת פתרונות חדשניים, כלים טכנולוגיים, שירות נגיש, אבל זה לא סותר את זה שתפקידו של סוכן הביטוח חיוני. את כל זה ניתן ורצוי לעשות עם סוכני הביטוח ולשלב אותם כחלק בלתי נפרד מהתהליך".

בעיני אלישקוב לסוכן יש שלושה נכסים ייחודיים: "יכולת וידע מוכחים במכירת מגוון פתרונות ביטוח ופנסיה, היכרות מעמיקה וקשר יומיומי עם הלקוח כחלק ממתן שירות מקצועי ואישי, ומאגרי מידע השווים המון כוח ופוטנציאל רווח. סביב אותם נכסים מתבטאת חשיבותו ותרומתו. במערכת יחסים זו ברור כי לסוכן מקום מרכזי בכל תחום ביטוח, בכל שלב בתהליך הביטוח: מזיהוי ואפיון צרכי הלקוח, דרך מתן הפתרונות, הטיפול השוטף ועד לרגע האמת – קרות מקרה הביטוח. מבחינת המבטח, הסוכן הוא למעשה שותף מלא לתהליך, עוד משלב החיתום הנדרש, כך שמכל הבחינות  תרומתו של הסוכן היא רבה וחיונית".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email