מנכ"ל ג'נרלי: התאוששות מהירה של תעשיית הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מנכ"ל חברת הביטוח ג'נרלי, פיליפ דונט, משדר אופטימיות ומעריך שתהיה התאוששות מהירה של ענף הביטוח ממגפת הקורונה. הביטוח יהיה הענף המוביל בהתאוששות הכלכלית, לדבריו.

דונט אמר בראיון שהעניק לערוץ הטלוויזיה בלומברג, שהמצב הנוכחי יצר חלון הזדמנויות חדשות בענף הביטוח וכי ג'נרלי מתכוונת לנצל אותן. החברה תעמוד לימין הלקוחות, תוך יצירת צינורות שיווק מתאימים להתמודדות עם המצב החדש.

חלק משמעותי של העבודה בג'נרלי, שמרכזה באיטליה, נעשה מהבתים. דונט מסר כי 90% מהפעילות נעשית מהבתים וכי עובדי החברה נמצאים על המשמר של היענות לפניות הלקוחות ומתן תשובה לצרכיהם. ״לחברה יש נזילות גדולה, ורק חלק מהכסף הושקע ברכישת חברת ביטוח בפורטוגל. חשוב לשמור על נזילות בזמן הזה״, הדגיש.

מנכ"ל ג'נרלי העריך שתהיה התאוששות חזקה ב-3 כלכלות עיקריות באירופה – גרמניה, צרפת ואיטליה. התאוששות חלשה יותר תפקוד את מדינות מזרח אירופה.


אפקט הקורונה: הפסד של 140 מיליארד דולר למבטחים

חברת הברוקרים ווילס טאורס ווטסון הציגה תחזית פסימית יותר, לעמות זו של דונט. מגפת הקורונה תגרום להפסד ענק למבטחים ומבטחי המשנה שיגיע ל-140 מיליארד דולר. זהו הפסד גדול יותר מאשר ההפסד במתקפה על מרכז הסחר העולמי בספטמבר 2001.

פגיעה קשה בפעילות הכלכלית ברחבי העולם | צילום: Shuttertsock

לפי התחזית הזו, ההפסד של חברות הביטוח בארה"ב עשוי להגיע ל-22 מיליארד דולר. ואילו ההפסד של המבטחים בבריטניה עשוי להגיע ל-13.9 מיליארד דולר.

הברוקרים מציינים בתחזית ההפסד שמגפת הקורונה גררה אחריה פגיעה קשה בפעילות הכלכלית ברחבי העולם. ההפסדים הצפויים כבר גוררים דיונים בממשלות כיצד להתמודד עם מגפות דומות בעתיד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email