מנכ”ל הכשרה ביטוח: "סוכני הביטוח הם זרוע ההפצה היחידה"

יו“ר MDRT ישראל: "הענף עובר תקופה לא קלה של רגולציה כמעט מתעללת"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"יש היום הזדמנות נהדרת וצריך להפסיק את המיתוס המעוות הזה שיש חברות ביטוח ויש סוכני ביטוח – כל אחד מצד אחר. אני לא מכיר יצרן של רכב שיכול למכור את הרכב בלי שיש לו נציגות בכל מדינה ומדינה, שתמכור רכבים בלי סוכני רכב. זו בדיוק תפיסת העולם שצריכה להיות לחברות הביטוח: חברת ביטוח היא יצרן, היא לא מפיץ. מי שמפיץ הם סוכני הביטוח. הן צריכות להבין את זה. אתם הזרוע היחידה. עם זאת, עליכם לעלות רמה וכיתה בצד הטכנולוגי, לשנות את תפיסת העבודה“.

כך אמר שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה ביטוח, ששיתפה פעולה עם MDRT ישראל בכנס הארגון שהתקיים באילת השבוע, לפני הכנס הפנסיוני של לשכת סוכני ביטוח.

הוא הוסיף כי התפקיד של חברות הביטוח הוא להנגיש פתרונות לסוכנים ולאפשר להם להתפתח, להתקדם, להקטין עלויות ולהיות מתוחכמים מול הלקוחות. "היום התהליכים הדיגיטליים שעומדים להיכנס בישראל מהווים

בשורה ולא איום. אנחנו בהכשרה בחרנו לקחת את כל התהליכים האלה ולחבק אותם, להסתער על השוק ולבנות הרבה מאוד מהלכים שיצעידו לא רק את הענף, אלא גם את סוכני הביטוח כמה שנות דור קדימה", אמר מנכ"ל הכשרה.

לדבריו, צריך לייצר בעולם החדש של הביטוח מצב של WIN-WIN בין הסוכן, חברת הביטוח והלקוח. "זה יקרה אם נצליח לשמור על המשולש הזה, כך שהלקוח יקבל ערך מקצועי ומחיר מתאים, והסוכן לא ייפגע ויקבל טכנולוגיה. נעזור לו להתגבר על הרפורמות המטורפות שהן לא רק בתחום הפנסיוני, אלא מתרחשות באופן אגרסיבי גם בתחום האלמנטרי“.

סו"ב אורי צפריר ושמעון מירון

גאווה מיוחדת

אלון אבן־חן, יו"ר MDRT ישראל, אמר בערב הגאלה של פתיחת הכנס, "הביטוח הפנסיוני והפיננסים עובר תקופה לא קלה של רגולציה מתגברת ולעיתים כמעט מתעללת – של מרווחים מצטמצמים, ריבוי מתחרים וגם

של הזדקנות דור הסוכנים הנוכחי ובמקרים רבים היעדרו של דור המשך. אנחנו גם יודעים כי פחות כוחות צעירים

נכנסים לענף החי בפרדוקס של חשיבות גוברת לצרכן ואטרקטיביות פוחתת לעוסקים בו".

"במצב עניינים שכזה, אני רואה ב־MDRT את המגדלור, מוביל הדרך, המצפן האתי והסמן המקצועי. אם לא נאבד את האמונה, נוותר על השליחות, נתייאש או נרפה – נוכל להוות דוגמא לאלפי חברינו במקצוע המופלא הזה".

סו"ב יוסי מנור, יו"ר MDRT אירופה, החמיא לאבן־חן ולצוות שסובב אותו על פעילותם וארגון הכנס, והזכיר לכל

המשתתפים שישראל היא הארגון הגדול ביותר בתוך MDRT העולמי. הוא קרא לחברי המועדון הישראלים להיות שגרירי המועדון בחברות הביטוח. "אל תתביישו לבקש הכרה מיוחדת בחברות הביטוח, אל תתביישו לצרף

חברים נוספים. הגאווה המיוחדת שיש לנו כ־MDRT היא דבר מאוד מופלא בתעשיית הביטוח בישראל“, הדגיש מנור.

במהלך הכנס, שהשתתפו בו למעלה מ־100 סוכנים וסוכנות, נערכה דקת דומיה לזכרו של איש הביטוח אמנון הירשפלד ז"ל, שנפטר לפני כחודש וחצי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email