מנכ"ל הלשכה: "כנס אלמנטר האחרון היה הרווחי ביותר בתולדות הלשכה"

לשכת סוכני ביטוח קיימה השבוע את ישיבת הוועד המנהל האחרונה לקדנציה זו. רענן שמחי: "הכנס היה תוצר סופי של שיתוף פעולה הדוק. זה מוכיח שרק ביחד מנצחים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השבוע התקיימה ישיבת הוועד המנהל האחרונה של לשכת סוכני ביטוח בראשות נשיא הלשכה סו"ב אריה אברמוביץ.

יו"ר ועדת הכספים, סו"ב אבי ברוך הציג את תקציב הלשכה ל־2018, שאושר פה אחד. התקציב יהווה בסיס להנהגת הלשכה שתיכנס לתפקיד
לאחר הבחירות ואישור בעלי התפקידים במועצה הארצית.

אברמוביץ הודה למנכ"ל הלשכה רענן שמחי, יו"ר הוועדה לביטוח כללי, סו"ב אריאל מונין, וליו"ר הוועדה לאירועי כנסים, סו"ב אריק ורדי, על הפקת כנס אלמנטר 2017 שזכה לשבחים רבים בקרב הסוכנים.

שמחי אמר כי "הכנס מבחינתי היה תוצר סופי של שיתוף פעולה הדוק. זו הוכחה לכל מה שאני אומר תמיד – רק ביחד מנצחים. עד היום לא היה כנס שהכניס יותר כסף ללשכה מהכנס הזה. ההכנסות מהכנס הזה עמדו על יותר מ־1.6 מיליון שקל, ואנחנו צפויים להישאר עם רווח של 600-500 אלף שקל".

יו"ר תת הוועדה לגיוס חברים סו"ב שי שדה הוסיף: "אחי הצעיר הצטרף אלי בפעם ראשונה לכנס, והוא שאל בפליאה: 'לא נחים פה?' לא. הוא רץ בין הרצאה להרצאה. באמת היה מדהים. מעבר לכך, ברצוני להמליץ שהכנס הבא יהיה מונגש לכבדי שמיעה".

ישיבת הוועד האחרונה

לא נכנענו ללחצים בנושא אכ"ע

נשיא הלשכה התייחס גם לסוגיית ביטוח אובדן כושר עבודה: "מתחילת הדרך הייתה להנהגת הלשכה דרך ואסטרטגיה בנושא. אני שמח שצדקנו, ולא נכנענו ללחצים שהופעלו עלינו מכל הכיוונים. ממה שאנו רואים בימים אלו, אין פגיעה בעמלות הסוכנים בתחום".

סו"ב מונין עדכן כי הוועדה ממשיכה לטפל בימים אלה בסוגיית ביטוחי רכבי הליסינג, שנדונה בוועדת הכלכלה בכנסת. הוא הדגיש כי "הוועדה האלמנטרית הבאה חייבת לעקוב אחרי חוזר השרברבים ולראות אם יש עיוותים כאלה או אחרים".

יו"ר הוועדה הפנסיונית סו"ב יובל ארנון סקר את פעילות הלשכה בסוגיית מתפעל־משווק שנידונה השבוע בוועדת הכספים: "קודם כל, אני רוצה להגיד לכם שהתרגשתי מהפתיח של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בדיון; ח"כ גפני הודה לאריה בפני כל הנוכחים, על כל הפעילות שלו. זה היה מאוד מרגש. מעבר לכך, התקיים דיון שלקחו בו חלק גם הפיקוח, להב, לשכת המסחר, נציגי ההסתדרות, וחברי כנסת רבים שתמכו בעמדתנו. הדיון היה טעון, ויהיה לנו עוד מפגש לבקשת גפני, עם הראל שרעבי בהשתתפות ח"כ מיקי זוהר, בניסיון להגיע לפשרה. לכולם ברור שהעסק לא עובד; חוקק חוק לפני שנתיים שלא ניתן לאכוף אותו, הוא לא עובד ומייצר נזקים ובלגן. אף אחד לא רוצה לבטל את החוק, אבל כולם יודעים שצריך לעשות בו שינוי".

סו"ב ארנון הוסיף כי "יש לנו שבוע הבא דיון ראשון בנושא של הסכם ברבים. מבחינת הרגולציה זה לא אירוע של עסקה ולא של שיווק פנסיוני, ונאסר על גוף מוסדי לשלם עמלות במקרים כאלה, בטענה של טובת הנאה. עשינו על זה עבודה יסודית מאוד. לקחנו חוות דעת משני עורכי דין, והכנו נייר ראשוני בנושא. הסיפא שלו ברורה מאוד – אנחנו נלך פה עד הסוף, ואם צריך נגיע לבג"ץ".

לא תהיה הפחתה באגרת הרישוי

סגן נשיא להב, טוביה צוק עדכן כי: "אנחנו עדיין מטפלים בסוגיית הפחתת אגרת הרישוי לסוכני ביטוח. הרשות מסרבת להפחתה, אך מסכימה ברמה העקרונית לקדם השתלמויות תקופתיות לסוכנים, בתחומים מגוונים".

יו"ר ועדת טכנולוגיה, סו"ב ראובן רפ הוסיף: "בימים הקרובים יופץ לסוכנים נוסח הסכם שירות לתחזוקת מערכות מחשב במשרד סוכן. הכנו מעין הסכם אחיד, במתכונת של פוליסה אחידה, אותה שלחנו לרשימה של ספקים שדורגו כטובים ביותר על ידי הסוכנים. קיבלנו חוות דעת מעו"ד ג'ון גבע, על מנת לוודא שאנחנו לא עוברים על הגבל עסקי בנושא. כרגע בין 13 ל־15 ספקים מכל הארץ עומדים בתנאים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email