מנכ"ל חברת הביטוח הראל בכנס MDRT אילת: "לסוכן הביטוח אין תחליף"

כנס MDRT המתקיים באילת מקדים את כנס לשכת סוכני ביטוח בעיר. בדבריו בכנס דיבר מנכ"ל הראל על נקודת המפנה של עולם הביטוח: "אני לא יודע להצביע על תעשיות שעברו כל כך הרבה תהפוכות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו נמצאים לא בעיצומו של שינוי אלא בתחילת המפנה לדור הבא", כך אמר מישל סיבוני, מנכ"ל הראל ביטוח למשתתפי כנס MDRT (מועדון מיליון הדולר של סוכני הביטוח בישראל) שהתקיים באילת והקדים את כנס לשכת סוכני ביטוח לביטוח ופנסייה. "אני לא יודע להצביע על תעשיות שעברו כל כך הרבה תהפוכות כפי שעברה תעשיית הביטוח בשנים האחרונות. הניתוח שלנו מראה שאנחנו חייבים ליצור מגע, או ליצור חיבור בין המגע האישי שאני מאמין בו מאוד, ובזה אין לכם – סוכני הביטוח – תחליף, להתפתחויות רגולטוריות שלוחצות בצורה קשה. אנחנו משוכנעים שבניית מערכות שמחברות בין היתרון של הסוכן, לבין היתרון שלנו יש בהשקעה בתשתיות, בטכנולוגיה, בעמידה בכללי הרגולציה – היא המפתח להצלחה בשנים הבאות".

בהמחישו את השינויים ובמרכזם מהפכת המידע, אמר סיבוני כי הוא בטוח שבמבט לאחור בעוד עשר או חמש עשרה שנים, לא ניתן יהיה לעכל את אופן שבו עובדים הסוכנים וחברות הביטוח היום. "חישבו מה הסמארטפון עשה לנו לחיים והוא נמצא איתנו פחות מעשר שנים", אמר.

הכל מסתכם במחיר

לדבריו, שוק הביטוח הולך לכיוון של האחדה של מוצרים, ומה שיישאר זה רק דבר אחד – המחיר. "אומרים לכם את זה, שהכול מסתכם במחיר. זו המציאות שלנו ועם זה אנחנו צריכים לחיות".

מישל סיבוני
מישל סיבוני

הפתרון היחיד, לדעתו של סיבוני, ללחץ הקשה על המרווחים של חברות הביטוח במוצרים השונים הוא טכנולוגיה מתקדמת. "טכנולוגיה תאפשר לנו לקדם את הפעילות העסקית דרך משרד הסוכן בצורה יעילה יותר, טכנולוגיה מאפשרת לנו ללמוד על מאפייני הלקוחות ולנבא אצל מי יהיה קל יותר. הטכנולוגיה מאפשרת לנו שימוש בכלי מכירה נוספים שלא היו זמינים לכל סוכן כמו תשתיות טלפוניות, מכירה דיגיטלית, שימוש בסלולר, שימוש בפורטל מתקדם, שימוש באינטרנט", תיאר סיבוני. "כלי המכירה האלה מאפשרים בעצם לסוכן למצות את הפוטנציאל בצורה העליונה ביותר ולנו כחברה להתמודד עם האתגר של המשך צמיחה".

הכנס התקיים בנוכחות הנשיאה היוצאת של הארגון העולמי, קרולין בנקס שאמרה בפתיחתו כי "הציבור צריך מישהו שיגיד לו לרכוש ביטוח, מחשבים לא יעשו זאת".

יוסי מנור, יו"ר MDRT ישראל, מתח ביקורת על הפיקוח על הביטוח והזהיר מפני הפיכתה לרשות. "כאשר הפיקוח נעדר פיקוח ולא מקבל את ביקורת חברי הכנסת, חברות הביטוח והסוכנים, מערכת זו חייבת לבדוק את עצמה מחדש".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email