מנכ"ל הראל גמל והשתלמות: אשמח לראות יותר סוכנות ויותר נשים בכירות בענף הביטוח

יש מקום לייצר מאמץ מצד החברות ומצד הנשים לשיפור המצב
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש פחות מדי נשים בכירות בענף הפיננסים בכלל ובענף הביטוח בפרט, כך אמרה ל'ביטוח ופיננסים' חגית ציטיאט-לוין, מנכ"ל הראל גמל והשתלמות מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים.

ציטיאט-לוין, המשתתפת היום בכנס ארצי שיזמה הלשכה, לכבוד יום האישה הבינלאומי לנשים בתחום הביטוח, אומרת כי יש בענף "פחות מדי סוכנות וגם פחות מדי מנהלות, או מפקחות בחברות הביטוח".

לשאלה האם הייצוג לנשים בולט לרעה יחסית לענפים אחרים, ציינה ציטיאט לוין כי להערכתה לא במיוחד. ניתן לראות אמנם פערים אל מול ענף הבנקאות, שם ניתן למצוא לא מעט נשים בעמדות ניהול, בין היתר מנהלות סניפים וכמובן שגם נשים בעמדות ניהול בכירות הרבה יותר. ייתכן שהצלחת הנשים בענף הבנקאות, מעריכה ציטיאט-לוין, נובעת מכך שזהו ענף עם סביבת עבודה יותר ברורה, כולל זמני עבודה מוגדרים יותר, אבל, היא מוסיפה, "ניתן לייצר סביבת עבודה כזו גם בענף הביטוח".

לדבריה, המאמץ צריך להיות הן מצד החברות והן מצד הנשים שצריכות להאמין בעצמן, ביכולת שלהן באפשרויות שלהן. החברות מצידן, היא מוסיפה, "צריכות לראות את הנשים כחלק מהפוטנציאל העתידי שלהן. זו לא בעיה ספציפית בהכרח רק של ענף הביטוח, אך היא בולטת פה מאוד"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email