מסוק של הפניקס חילץ מטייל שהיה בסכנת חיים

המטפס, ישראלי בן 30 , נקלע לסכנת חיים בגובה 8,200 מטרים בפסגת הרי ההימלאיה בגבול הודו־נפאל. הוא חולץ לאחר ששרד יממה בתנאי מזג אוויר קשים וללא מזון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המסוק של חברת הפניקס, ביחד עם MAGNUS איתור וחילוץ, חילץ ביום שישי האחרון מטפס הרים ישראלי בן 30 שנקלע לסכנת חיים בגובה של 8,200 מטרים בפסגת קנצ'נג'ונגה.

מהפניקס נמסר כי מטפס ההרים, נדב בן יהודה, נפל כ־140 מטר לפני ההגעה לפסגת קנצ'נג'ונגה – ההר השלישי בגובהו בעולם, שנמצא בגבול הודו־נפאל בהימלאיה. בן יהודה שרד למעלה מיממה בתנאי מזג אוויר קשים, עם חוסר חמצן וללא אוכל או שתייה. צוותי המטפסים על ההר כבר דיווחו שהוא אינו בין החיים, מכיוון שבשל מזג האוויר הקיצוני קפאו איבריו, אך לאחר מכן הבחינו כי בן יהודה נמצא במקום שונה במורד ההר כשהוא מבצע פעולות על מנת לחלץ את עצמו.

"התקבלה פנייה מלנה, אשתו של המבוטח שנמצאת בארץ – ומשמשת כראש החפ״ק המבצעי של הפרויקטים שלו בהרים. מוקד החירום של ביטוח נסיעות לחו״ל של הפניקס שקיבל את הפנייה הורה על הוצאת מטוס וצוות חילוץ מוטס באופן מיידי. במקביל, מטפסים נוספים, חברים של בן יהודה על ההר, החלו בפעולות סיוע בהובלתו למקום נמוך יותר, אליו מסוק יכול היה להתקרב", נמסר מהפניקס.

עוד דיווחה החברה, כי בהזדמנות הראשונה בה תנאי מזג האוויר הקשים אפשרו המראה אל המחולץ, מטוס המריא מלוקלה והגיע אל בן יהודה וחילץ אותו משם. המטוס נחת בשדה קטן, ממנו הועבר בן יהודה שסבל מכוויות קור למטוס קל שפינה אותו לבית חולים בקטמנדו להמשך טיפול רפואי.

"בעת טיפוס לפסגת הר האוורסט בשנת 2012, במרחק של כמה מאות מטרים מהפסגה, חילץ בן יהודה מטפס הרים טורקי שהיה חסר הכרה. כתוצאה מפעולת החילוץ המוצלחת סבל בן יהודה מפגיעות גופניות קשות, והוענק לו אות מופת על המעשה בטקס אות הנשיא למתנדב", מציינים בהפניקס ומוסיפים כי בן יהודה הוא הישראלי הראשון שכבש את פסגת האנאפורנה בנפאל והיה מעורב במאמצי החילוץ והאיתור לאחר האסון באנאפורנה באוקטובר 2014 שבו איבדו את חייהם ארבעה ישראלים.

דודי עוז, מנהל תחום ביטוח נסיעות לחו״ל בהפניקס, מסר: "מרגע קבלת הפנייה על הצורך בחילוץ, פעלנו על מנת להשלים את החילוץ המוטס הדרמטי והמורכב בהקדם האפשרי, כדי להביא את המבוטח לקבלת טיפול רפואי. החילוץ היה מאתגר בשל הגובה הרב, תנאי הנחיתה בהר, מזג האוויר הקיצוני ומצבו הרפואי של המחולץ. אנו מאחלים לו החלמה מהירה ומלאה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email