מסתמן: ענת לוין תמונה למ"מ מנכ"ל כלל ביטוח במקום איזי כהן עד למינוי מנכ"ל קבוע

ועדת האיתור לא הגיעה להסכמות עם הנאמן משה טרי לגבי זהות המנכ"ל שיחליף את איזי כהן, ולפיכך התגבשה הפשרה למנות את לוין לתפקיד באופן זמני
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר שוועדת האיתור בראשות יו"ר כלל דני נווה, לא הגיעה להסכמות עם הנאמן משה טרי לגבי זהות המנכ"ל שיחליף את איזי כהן, מגובשת פשרה.

בעקבות חילוקי דעות בין יו"ר כלל ויו"ר ועדת האיתור נווה, והנאמן טרי לגבי זהות המנכ"ל הבא, מגובשת פשרה לפיה יוצע לענת לוין להתמנות למ"מ מנכ"ל עד למציאת מנכ"ל קבוע. כהן הודיע לפני שלושה חודשים על סיום תפקידו בסוף יוני; לוין התפטרה בשבוע שעבר במפתיע מתפקידה כמשנה למנכ"ל החברה ומנהלת חטיבת הפיננסים, ושמה הוזכר אף כאחת המועמדות להחליף את דורית סלינגר בתפקיד הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

כאמור, כהן אמור לסיים את תפקידו בסוף החודש, אך טרם נמצא לו מחליף. הפשרה המסתמנת נועדה שלא להשאיר את כלל ביטוח ללא מנכ"ל וכך תמונה לוין באופן זמני למ"מ המנכ"ל.

לוין הגיעה לכלל בינואר 2015, מחברת מגדל שם שימשה כמנכ"ל מגדל אחזקות ויו"ר מגדל. בכלל הייתה אחראית על התווית האסטרטגיות של הניהול הפיננסי של חברה; כיום היא מנהלת 191 מיליארד שקלים של כספי עמיתים ותיק הנוסטרו של הקבוצה.

מאז הודיע כהן על פרישתו הדרמטית מכלל ביטוח עלו מספר שמות כמועמדים להחליפו בהם לוין עצמה, דניאל כהן (מנהל חטיבת הבריאות ומערך הלקוחות), משה ארנסט (ראש המטה) ויורם נוה (מנהל חטיבת משאבים). בין המועמדים החיצונים הוזכרו מנכ"ל AIG ישראל שי פלדמן; ראש החטיבה הבנקאית בבנק דיסקונט יובל גביש, בו תומך הנאמן טרי, וראובן קפלן, שהוא בנו של מנכ"ל ויו"ר כלל ביטוח בעבר, אביגדור קפלן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email