מעבר לכל דמיון: עתידו המקצועי של סוכן הביטוח

בעוד שכירים בחברות ביטוח עובדים תוך ידיעה מה תהיה משכורתם, סוכני ביטוח עצמאיים נמצאים באפלה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במדינה דמיונית, אי שם במזרח התיכון, חי לו סוכן ביטוח דמיוני אשר עסק בעבודתו שנים רבות, וזאת תוך נאמנות רבה ללקוחותיו ולפי שביעות רצונן המלאה של שתי חברות ביטוח איתן עבד לאורך השנים.

אותו סוכן דמיוני תמיד הוזמן לכנסים של החברות, קיבל תעודות הערכה, ואף זכה לביקורם של מנכ“לי החברות במשרדו הקטן ששאלו לשלומו ושלום רעייתו. הסוכן שמר על נאמנות לאותן חברות, ולמרות לא מעט פיתויים מצד חברות מתחרות דבק בעבודתו עם החברות איתן גדל וצמח. מנהלים הלכו ומנהלים באו, חלקם למשך תקופה ארוכה, וחלקם עזבו במהרה לחברה אחרת מתחרה. אך למרות כל זאת, הוא המשיך לעבוד עם החברות הוותיקות, לשווק את מוצריהן, לתת שרות מקצועי ללקוחותיו, להתמקצע וללמוד כדי שיוכל להציע ללקוחותיו את הטוב ביותר.

באותה מדינה דמיונית, בה חי אותו סוכן דמיוני, החלו לפני מספר שנים להישמע לחשושים במסדרונות אפלים על מכירות ישירות של החברות איתן הוא עובד שנים רבות. כמובן ששמועות אלו הופרכו על ידי המנהלים שכיהנו באותה עת והכריזו כי ”הסוכנים הם אנחנו ואנחנו הם הסוכנים“, ” אין תחליף לסוכנים ואנחנו בטח לא הולכים להיות ביטוח ישיר ולהתחרות בהם“ המשיכו וטענו בכל אירוע או נסיעה לחו“ל.

ואכן, אותו סוכן דמיוני באותה מדינה דמיונית נרגע – אם זה מה שנאמר על ידי המנהלים כנראה שאין כל בסיס לדאגה. אך ככל שנקפו הימים והשנים, החלו להגיע אליו יותר ויותר שמועות ועדויות על שיחות טלפון ללקוחות של חבריו הסוכנים ממוקדים ישירים של החברות איתן עובד. והופ, שומו שמים, גם הלקוחות שלו החלו לקבל שיחות דומות. יותר מכך, נציגים של אותן חברות הגיעו ללקוחות שלו עם הצעות מפתות וללא סוכן כלל. החברות מולן עבד התמזגו עם עוד חברות, ביקורי המנכ“לים במשרדו פסקו כליל, ואיש כבר לא התעניין בשלומה של אשתו. ”למה זה מגיע לי אחרי כל כך הרבה שנים של נאמנות“? היה שואל את עצמו כל לילה כאשר עלה על יצועו ובקושי נרדם. ומה יהיה על עתיד ילדי שחשבתי שיכנסו לעסק כדור ממשיך?

"למה זה מגיע לי אחרי כל כך הרבה שנים של נאמנות?" | צילום: Fotolia

במדינה דמיונית אי שם במזרח התיכון, חי לו סוכן ביטוח דמיוני אשר הגיע לעשור השישי של חייו. על הבמות ומתוך מאזני החברות הוא כבר שומע זמירות אחרות. הוא כבר קורא שמוקדי הרווח בחברות באים ממקורות אחרים כמו נדל“ן, תשתיות, והלוואות, סביבו צמחו גדודי משווקים ישירים, אבל האירוע הדמיוני הגדול הגיע בחודש זה כששמע הסוכן את המשפט – ”תעבוד, תמכור, לך ללקוחות ושווק את המוצרים הפנסיונים שלנו, ואחרי זה נסתדר עם הפרנסה שלך. סמוך עלינו, מילה שלנו זו מילה… אנחנו מאחוריך“.

האם זו הנורמה המקובלת גם בקליטת עובדים שכירים באותן חברות איתן עובד שנים? תהה הסוכן. האם גם להם אומרים ”בוא תתחיל לעבוד בחברתנו בתפקיד ניהולי, על השכר שלך נסגור תוך כדי תנועה?“ חשב והקיץ מחלום הבלהות כשהוא רטוב מזיעה. ”איזה מזל שהכול רק בדמיוני הקודח“ אמר לעצמו וקם לעוד יום עבודה עם מוטיבציה גדולה, תחושת שליחות והכרת תודה על העיסוק המדהים שבחר לעצמו. ”אני צריך להפסיק ללכת לישון מאוחר, כי זה ממש גורם לי סיוטים“, הרהר ויצא את ביתו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email