"מערכת הבריאות בארץ מצוינת"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן סקר את מצבה של מערכת הבריאות • "סוכני הביטוח עושים דברים טובים, עבודה מיוחדת"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במסגרת כנס הבריאות של הלשכה, נאם גם סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, שבחן מול הנוכחים את מצבה של מערכת הבריאות בישראל. "לפני מערכת הבחירות הקודמת, כל יום קם מישהו ודיבר על מערכת הבריאות – עכשיו אני לא שומע אף מילה על הבריאות – אצלם זה פוליטיקה, אצלי זה הבריאות – לכן אני מבקר מדי שבוע ב־5־6 מחלקות בבתי החולים, כולל ביקורי פתע", אמר סגן השר.

"מערכת הבריאות בארץ מצוינת", קבע ליצמן, שמודע לכך שיש גם לא מעט בעיות, איתן הוא מתכוון להתמודד. "הכוונה שלי זה שלא יהיה אף חולה במסדרון ובנוסף, אנחנו נגדיל את סל התרופות. עם זאת, לשני הדברים צריך עוד כסף. הבחירות יהיו בספטמבר. עד שיהיה תקציב זה ייקח הרבה זמן ולכן סיכמתי עם שר האוצר שנגדיל את הסל גם בלי תקציב". ליצמן הדגיש את החשיבות שמערכת הבריאות תסתכל הלאה: "נתנו הוראה להרוס שלושה חדרי מיון בארץ ולבנות אותם מחדש. משרד הבריאות ישתתף בזה. זה שער הכניסה לבית החולים ואנחנו נשפר את זה", אמר.

ליצמן. "יש עוד הרבה עבודה" | צילום: גיא קרן

"יש לנו עוד הרבה עבודה", אמר ליצמן. "אבל איך אני יודע שאנחנו מתקדמים בעולם הבריאות? כולם רוצים לעבוד איתנו. כרגע הבעיה היא שרופאים צעירים, ואני מבין אותם, מקבלים הצעות מאוד אטרקטיביות לעבודה בחו"ל. אני לא מאשים אותם כי הם מקבלים שם פי חמישה או פי עשרה יותר. עם זאת, אנחנו נחפש פתרון של תוספת של שכר כדי להשאיר את המבריקים בארץ".

סגן שר הבריאות התייחס בנאומו גם לתחום הביטוח וקבע: "חשוב שיהיה ביטוח לכל אחד. אתם, סוכני הביטוח, עושים דברים טובים, עושים עבודה מיוחדת. הביטוח צריך להיות לדברים שמשרד הבריאות לא מכסה. העלויות גבוהות עד כדי כך שהעלתה אפשרות שאם חברה נותנת מחיר גבוה לתרופה מסוימת, לא נרכוש ממנה גם תרופות אחרות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email