”מקצוע הסוכן הוא בילט־אין בענף הביטוח“

בכל שבוע נארח צעיר שיספר על עצמו, על השתלבותו במקצוע ועל עתיד המקצוע בעיניו. השבוע: סו"ב ירון בר, בעל משרד עצמאי מפתח תקווה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל – 42 מצב משפחתי – גרוש + 1. ותק במקצוע – 4 שנים. התמחות בתחום הפנסיוני.

ירון בר

 

מה עשית לפני שהפכת להיות סוכן ביטוח?

”הייתי מנכ“ל מפעל אלומיניום“.

איך הגעת דווקא לתחום הביטוח?

”חיפשתי להיות עצמאי, כי הרגשתי שהגעתי לתקרת הזכוכית כשכיר. גרושתי עסקה בייעוץ לחברות ביטוח והמליצה לי להיכנס לתחום. התייעצתי עם סוכן הביטוח הפרטי שלי, והוא הסביר לי איך העסק הזה עובד. זה ניראה לי מעניין וגם הבנתי שיש בכך שליחות לציבור. סוכן הביטוח שלי מתמחה בתחום הפנסיוני ולכן הלכתי לאותו כיוון. אצלו גם עשיתי את ההתמחות“.

מתי הפכת לעצמאי?

”אני עצמאי שלוש שנים ברציפות. לפני כן עבדתי מהבית ולאחרונה פתחתי משרד בפתח תקווה. אני עדיין בונה את עצמי, אבל ככל שעובר הזמן, ככל שאני לומד יותר, נחשף למוצרים חדשים, מכיר טוב יותר את חברות הביטוח והמערכות שלהן, הוודאות שלי בבחירה במקצוע סוכן הביטוח הולכת וגוברת. זהו מקצוע רחב והוא כל הזמן משתנה, לכן זו שליחות בעיני לפשט את התחום לאדם הרגיל“.

איך אתה עושה את זה?

”האדם הרגיל לא מבין את תחום הביטוח, שהוא תחום מקצועי מאוד. אני משקיע מאוד בהדרכות ללקוחות בפגישות אישיות. אחד המבוטחים שלי היה שדרן ברדיו 106FM, הוא מאוד התלהב מההסברים שנתתי לו על הביטוח והציע לי פינה בתכנית שלו. זה קרה לפני כשנה וחצי ולאחר שהוא פרש קיבלתי את התכנית שלו. שידרתי במשך שנה, עשיתי הפסקה של שמונה חודשים ובשבוע הבא אני חוזר לתוכנית. בתכנית אני מפשט לאדם הפשוט את תחום הביטוח והפוליסות השונות. אירחתי רבים מענף הביטוח, כולל מלשכת סוכני ביטוח שאני חבר בה“.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?

”במשרד גדול עם שתי פקידות ושלושה – ארבעה סוכנים עובדים תחתי“.

איך אתה רואה את מקצוע סוכן הביטוח בעתיד?

”אני לא שותף לתחזיות הפסימיות. לדעתי, תחום הביטוח לא יכול להתנהל ללא סוכן הביטוח, זה כמו לעבוד מול מס הכנסה בלי רואה חשבון. תחום הביטוח דורש מקצועיות רבה, שירות אישי, ואת זה האזרח הרגיל לא יקבל במוקד שיווק ישיר. מקצוע הסוכן הוא בילט-אין בענף הביטוח וככה זה יישאר“.

איזה טיפים אתה יכול לתת לסוכנים צעירים אחרים?

”כושר התמדה חשוב מאוד, בעיקר בהתחלה שהיא די קשה. אל תוותרו. דגש נוסף הוא להכיר את הלקוח, לדבר איתו באופן אישי, לשמור על הערך המוסף שלו מול הלקוח שמתבטא בעיקר בשירות האישי, להיות מעודכן טכנולוגית, זה אפילו לא טיפ כי אני מעריך שהדור הצעיר נמצא שם. הדור הצעיר לא מכיר מה היה קודם בביטוח, בשבילו זה היסטוריה. הטכנולוגיה המתקדמת היא טבעית בשבילו כמו שמי שנולד לתוך הסמארטפון לא מבין מה היה קודם“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email