"מקצוע סוכן הביטוח יהיה מוערך יותר ונדרש יותר"

במדור החדש, 'מנכ"ל בנעלי בית', יתראיין בכל פעם בכיר אחר בענף הביטוח ושוק ההון. והפעם - רונן טוב, משנה למנכ"ל מיטב דש השקעות ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 54
מצב משפחתי: גרוש + 3. כיום בזוגיות.
מקום מגורים: רמת פולג, נתניה.
השכלה: תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במימון מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
מוטו בחיים: מאמין שמה שיעשה את חיינו שלמים זה משפחה, אהבה ושמחת חיים.

האם יש לך תחביבים?
“אני אוהב ספורט. אני רץ שלוש פעמים בשבוע ריצות ארוכות של 5-10 קילומטרים ומתאמן במכון כושר. בנוסף, אני אוהד שרוף של מכבי נתניה בכדורגל; אני כמעט 40 שנה איתם, חבר דירקטוריון, ספונסר, הולך למשחקים שלהם כל שבוע, גם עם הילדים ועם אבא שלי”.

האם אתה מנהל מבזר סמכויות או ריכוזי?
“מאוד מבזר ומאציל סמכויות, כי אני מאמין שכשאתה נותן לאנשים להוציא את מה שיש בהם ונותן בהם אמון, אתה מקבל מהם בחזרה. מנהל מוכשר ככל שיהיה, שמחזיק אצלו את כל הסמכויות, זו לא נוסחה להצלחה בעיניי. צריך לתת למנהלים תחתיך להתבטא וגם לשמוע דעות שונות משלך. תמיד הקפדתי שיהיו סביבי מנהלים טובים ומקצועיים שאני סומך עליהם, מה שמביא לסביבת עבודה יעילה יותר, טובה יותר ונעימה יותר”.

מה אתה עושה למען עובדי החברה?
“נותן להם את חופש הביטוי, נותן להם כלים מקצועיים וניהוליים להתקדמות והצלחה, ובעיקר מנסה לתת להם סיבה לחייך הרבה בעבודה; עובד עם חיוך על הפנים – היום שלו יותר טוב והיום של העסק יותר טוב”.

מי עושה את הקניות בבית?
“מי שמגיע הביתה יותר מוקדם. גם זוגתי עובדת, ולכן הקניות נעשות בדרך כלל בערב”.

ספר/סרט/תכנית טלוויזיה שהותירו עליך רושם?
“הסרט האיטלקי ‘זרים מושלמים’ שראיתי לאחרונה; סרט קטן דל תקציב על קבוצה של זוגות בגילאי 30־40, שמתקבצת סביב שולחן והם משחקים מעין משחק של ‘אמת או חובה’, כשהם שמים את הפלאפונים על השולחן וחייבים לקרוא כל הודעת טקסט בפני כולם או לענות לשיחות בספיקר. ואז יוצאים סודות החוצה, רואים כמה החברים לא ממש יודעים הכל אחד על השני. נהניתי מאוד גם מהסדרה הספרדית ‘בית הנייר’ בנטפליקס, אותה סיימתי לראות השבוע”.

יעד מועדף לנסיעה לחו”ל?
“תאילנד. כי החופים, השלווה, האוכל, המסז’ים, וכל מה שיש לתאילנד להציע, הופכים את החופשה בתאילנד להכי טובה”.

מה אתה חושב על עתידו של מקצוע סוכן הביטוח?
“למרות כל הנבואות השחורות והניסיונות להעלמת סוכן הביטוח, אני חושב שדווקא צפוי לו עתיד טוב יותר מאשר קודם. ככל שסוכן הביטוח יהיה יותר דיגיטלי, יקפיד על שקיפות וייתן מידע מקצועי רב ללקוח, הערך שלו יעלה והמקצוע הזה יהיה יותר מוערך ויותר נדרש”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email