"מרגישה כשומרת הסף של המבוטחים"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע: שרי עקל, מנהלת משרד בסוכנות ביטוח 'נוגה עקל'
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: שרי עקל
גיל: 21
מצב משפחתי: רווקה
ותק: סטודנטית לביטוח וחברת לשכה

למה בחרת לעסוק בתחום? מה את אוהבת במקצוע?
"אני נמצאת בתחום הביטוח בפועל משנת 2011 כשהתחלתי לעבוד בסוכנות של אמא שלי נוגה עקל. בחרתי לעסוק בזה, כי גדלתי בבית של אמא סוכנת, שחקנית נשמה בכל רמ"ח אבריה, ותמיד ידעתי שנעבוד ביחד ונביא הצלחות למען המבוטחים בישראל. יש לי אהבה בכלל לעשייה ציבורית ואני מחפשת רגש ונשמה מעבר לעבודה הרגילה ובענף הסוכנים יש זאת ובענק. בשנת 2016־2017 הייתי בשירות לאומי בבית חולים שיבא במערך המתנדבים. עבדתי מול אנשים טובים ומקסימים ובכל מקרה של תאונת עבודה או תאונת רכב, יצאה ממני 'סוכנת הביטוח' והצעתי לכולם עזרה בגבולות יכולותיי והצלחתי לתת להם פתרונות לתביעות הרבה מעבר למה שציפו".

עקל.

היו מכשולים בדרכך?
"ענף הביטוח ממציא את עצמו מחדש. כדור שני לענף, ראיתי מצד אחד את הקושי בכניסה לשוק תוך שחיקה בעמלות ורגולציה בלתי פוסקת, ומצד שני רציתי להביא שינוי תפיסתי לענף ולסוכנות. יחד עם אמא הצלחנו להמציא את עצמנו מחדש ולתת סל מוצרים יוצא דופן ללקוחותינו. "כדור ממשיך הכנסתי את העניין הדיגיטלי לפעילות השוטפת של המשרד, כמובן שאינו מחליף את הטיפול האנושי אך השילוב בין השניים הוא שילוב מנצח".

האם ישנם קשיים שהלשכה יכולה לסייע בהם?
"ללא ספק מדובר באחת מהגילדות המקצועיות הטובות במדינת ישראל. יש לזכור שמנגד יש רשות עצמאית שקיבלה סמכויות בלתי מוגבלות ללא פיקוח ואישור הכנסת במרבית המקרים, למזלנו הלובי הפוליטי העצום של הלשכה מתאים את עצמו לסמכויות מנהלת הרשות העצמאית ומצליח לאזן דרך הכנסת והממשלה גזרות רבות ואף מקדם יוזמות. הלשכה נותנת לנו מעטפת של הכשרות, ועדות מקצועיות, כנסים יוצאי דופן, יעוץ משפטי, ביטוחים לסוכנים דרך ליסוב, לובינג וקשרי ממשל, יעוץ אסטרטגי, פרסום ומערך דוברות.

"אני ממליצה, שכדי להעביר הצעה בוועדות הלשכה, שבכל ועדה מקצועית יהיו מחוייבים להיות לפחות שני צעירים ושתי נשים, העולם שייך לצעירים".

את יכולה לתת דוגמה להצלחה אישית שלך במקצוע?
"לפני כשנה טיפלתי באישה נכה ונדהמתי לגלות כמה חברות הביטוח 'שכחו' שיש אינטרס מעבר לרווחיות שלהם. לא אכנס לפרטים, אך בוודאות הצלתי והארכתי את חייה בקביעתה כסיעודית וזכאית לתגמול שוטף וחודשי". איפה את רואה את עצמך בעוד עשר שנים? "יו״ר מחוז תל אביב של הלשכה, כמו אמי. אני רוצה להמשיך את מה שאמא עשתה ועושה; שתינו דומות בדבר חשוב – סוכני הביטוח והמבוטחים מול עינינו בלבד". איך את רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח? "שיטת התגמול תשתנה, סעיף 19א יתוקן במטרה לפתוח אותו ולמכור סל שירותים רחב שחלקו כלים למניעה. הציבור יבין שביטוחים ארוכי טווח מחייבים סוכן, הרכבים האוטונומים יחייבו ביטוחים חדשים, תוחלת החיים תגדל ותמנף מוצרים חדשים, סיעוד ממלכתי ועוד. בדבר אחד אני בטוחה – אין תחליף להון האנושי והקשר האישי". איזה טיפים את יכולה לתת לסוכנים צעירים? "'הזורעים בדמעה ברינה יקצרו'. עבודת סוכן הביטוח מהווה שליחות עצומה, והוא מהגורמים המשפיעים ביותר על צמיחתה וכלכלתה של מדינת ישראל. הטיפ שלי – מיקוד, חריצות והתמקצעות לאורך כל הדרך מובילים להצלחה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email