מרכז תכנון המשכנתאות יציע שירותים משלימים לסוכן

המרכז יפעל בשיתוף עם חברות הייעוץ פריים ומנטה, ויעניק ייעוץ ללקוחות. סו"ב יוסי ורסנו: "חברות ייעוץ המשכנתאות יפנו את הלקוח חזרה לסוכן, לטובת רכישת ביטוח המשכנתא"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מרכז תכנון המשכנתאות של לשכת סוכני הביטוח נחנך בימים אלו, עם חתימת הסכם שיתופי פעולה עם חברות הייעוץ למשכנתא ״פריים״ ו־״מנטה״. סו"ב יוסי ורסנו, יו״ר תת הועדה לפיננסים, ציין: ״במסגרת המטרות שהציבה תת הוועדה לפיננסים, ובעידודו של יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני יובל ארנון והנשיא אריה אברמוביץ, הקמנו צוות עבודה שלמד את האופן בו מתנהל תחום ייעוץ המשכנתאות החוץ בנקאי. זיהינו שסיוע מקצועי בתחום זה, מאפשר למשפחות להבטיח את עתידן הכלכלי ואף לשמור על החיסכון הפנסיוני.

"בחרנו לעבוד עם שתיים מהחברות המובילות בתחום ייעוץ המשכנתאות החוץ בנקאי: מנטה – המעניקה שירות ללא מפגש פרונטלי, ובעלת ניסיון מוכח בעבודה מול גופי עובדים גדולים, ופריים – אשר מעניקה שירות בפורמט מסורתי ולה ניסיון של שיתופי פעולה עם מנהלי הסדרים". את המו"מ מול החברות ליוו עו"ד ג'ון גבע ועו"ד ירון זמר ממשרדו, שורסנו שיבח את עבודתם המקצועית.

ערך מוסף ללקוח

לדברי ורסנו, במסגרת שיתוף הפעולה יקבלו הסוכנים תגמול על הפניית מבוטחים שלהם לחברות אלו: "סוכני הביטוח יפנו מבוטחים המעוניינים בכך לחברות הייעוץ, בהתאם להעדפתם. סוכן הביטוח לא מהווה יועץ משכנתאות, אלא רק מפנה לייעוץ, והלקוח בוחר מה שמתאים לו. הסוכן יקבל תגמול על רכישת שירותי הייעוץ בחברה אליו הוא הפנה את הלקוח", מדגיש ורסנו. "בנוסף, חברות ייעוץ המשכנתאות מתחייבות שהלקוח שהופנה אליהם יחזור לסוכן שלו לטובת רכישת ביטוח המשכנתא. מדובר בשירות שהוא ערך מוסף ללקוח והכנסה נוספת לסוכן.

שחר כרמון, יוסי ורסנו ואייל בילו בחתימת ההסכמים

"הרציונל שעומד מאחורי הפעילות הזאת הוא שסוכן הביטוח יתפקד כאינטגרטור, מתאם בכל הצמתים החשובים בחיי המבוטחים שלו. רכישת דירה ולקיחת הלוואת משכנתא היא צומת מאוד קריטי, שבו הלקוח מתנהל מול גופים פיננסיים ללא מידע מספק. כך למשל, יש לקוחות שכדי לממן את ההון הראשוני לטובת רכישת הדירה, פודים קרנות השתלמות וגם חיסכון פנסיוני. סוכן הביטוח צריך לכוון את הלקוח שלו אל פתרונות נוספים באמצעות ייעוץ משכנתא".

הפעילות בתחום תכנון המשכנתא מצטרפת לפעילות שכבר החלה בתחום הלוואות חוץ בנקאיות, בשיתוף עם חברת "טריא". לדברי ורסנו: "מדובר בחלק מהאסטרטגיה של הנהגת הלשכה, להקצאת כלים מקצועיים נוספים לרשות סוכני הביטוח, אשר ישמשו כמנוע צמיחה, לצד מתן ערך מוסף ללקוחותיהם. מרכז תכנון המשכנתאות יספק ללקוחות חברי הלשכה פתרונות שלא יפגעו בחיסכון הפנסיוני, ויאפשר תגמול לסוכני הביטוח מעבר לעריכת ביטוחי המשכנתאות בהם הסוכנים עוסקים באופן מסורתי".

אחרי סוכות יתקיים יום עיון פיננסי במכללה לפיננסים וביטוח בתל־אביב ובו יהיו הרצאות מקיפות של נציגי ״מנטה״ ו־״פריים״ לצד ״טריא״, וגם של חברי תת הוועדה לפיננסים – אודי חברוני וסו"ב יגאל הררי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email