"מר ביטוח, אך לא מורם מעם": סופדים ללוי רחמני, נשיא ומייסד קבוצת איילון

רחמני, שנפטר בשבוע שעבר בגיל 89 , נקבר ביום שישי האחרון; בכירי הלשכה בהווה ובעבר סופדים לידיד הלשכה, ומי שמימן את הקמת המכללה לפיננסים וביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לוי יצחק רחמני, בעל השליטה ומייסד קבוצת הביטוח איילון, נפטר לפני שבוע (ה') בגיל 89. הלווייתו התקיימה למחרת, ביום שישי. רחמני, מדור הנפילים ומאושיות ענף הביטוח בישראל, ניתב והוביל במשך עשרות שנים את קבוצת איילון, כיו"ר וכמנכ"ל; בדצמבר 2018, בעידוד הרשות שדרשה הפרדה בינו לבין ניהול החברה בשליטתו, ובעקבות הידרדרות במצבו הגופני לאחר תאונה – פרש מאיילון כנושא משרה.

חברת איילון החלה כנציגת חברת הביטוח הזרה "ניו-זילנד" כשהוקמה ב-1949 בידי אביו של לוי רחמני, שלמה זלמן רחמני ז"ל. בשנת 1951 הצטרף לוי אל אביו על מנת לפתח את העסק המשפחתי, והקים סוכנות קטנה בתל אביב עם פקידה אחת. ב-1977 הקים את חברת הביטוח איילון; ב-1985 קנה את חלקה (27%) של "ניו-זילנד" וב-1987 הפכה איילון לחברה ציבורית והחלה להיסחר בבורסה בתל אביב; לוי רחמני, שהחזיק כ-67.3% ממניות איילון, היה עד לפני מספר שנים מנכ"ל ויו"ר הקבוצה, והרחיב את פעילותה בכל ענפי הביטוח. כיום היא החברה המסורתית השישית בגודלה בשוק. בנוסף לפעילותו הבולטת בתחום הביטוח, רחמני, שהיה גם איש דתי, בלט אף בפעילותו ותרומתו בעולם התורה והחסידות.

לוי רחמני | צילום: יח"צ

"לוי יצחק רחמני היה במשך שנים רבות מעמודי התווך של ענף הביטוח הישראלי, בעל חזון ענק בעולמות הביטוח, היזמות והניהול", אמר יו"ר איילון אחזקות, אהרון פוגל. מנכ"ל איילון ביטוח, אריק יוגב, אמר כי "לוי רחמני היה 'מר ביטוח'. מאושיות הענף, שהחל את דרכו כסוכן ביטוח ובנה בשתי ידיים חברת ביטוח לתפארת, תוך שהוא זוכה למוניטין והערכה רבים גם בשוק הביטוח הבינלאומי".

הסוכנים: שליחים נאמנים

"ביום שישי האחרון בשעה 14.30 הרכינה לשכת סוכני הביטוח בישראל את ראשה כאשר ידיד אמת ורב שנים של הלשכה הלך לעולמו והצער רב מאד", מסר נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד. "לוי רחמני ז"ל הכיר בערך מקצוע סוכן הביטוח וראה בסוכנים את השליחים הנאמנים ביותר עבור המבוטח וגם עבור חברת הביטוח, כיבד מאד את הסוכנים והיה להם לדמות מוערכת ולאושיית ביטוח מדור הנפילים שהיו כאן.

"לוי הקים את המכללה לפיננסים וביטוח, תמך בה וסייע לה. בכוונתנו היה להעניק ללוי מגן הוקרה בכנס הלשכה באילת, אך לצערנו מצבו הבריאותי לא אפשר זאת ואנו נמצא את הזמן והמקום לכבד את זכרו למול משפחתו היקרה. הלשכה, הנהגתה, פעיליה, עובדיה וכל חבריה משתתפים בצערה של משפחת רחמני וחברת הביטוח איילון".

תרם רבות

סו"ב אודי כץ, נשיא הלשכה לשעבר, ספד לו: "לא היה ולא יהיה בעל חברת ביטוח שהשקיע כמו לוי רחמני בהשכלה הביטוחית של הסוכנים. ב-1990 הייתי חבר בוועד המנהל של הלשכה תחת הנשיא אברהם רייף; רחמני העניק ללשכה 200 אלף דולר להקמת המכללה לפיננסים וביטוח שקרויה ע"ש אביו ז"ל, תוכנית שיצאה לפועל בימי הנשיא שלאחריו שאול פסטרנק. בהיותי נשיא לשכה, העניק רחמני 100 אלף שקל לשנה לפעילות המכללה, וכשרציתי לבנות מבנה חדש למכללה, מה שלא יצא בסוף לפועל, הסכים להשקיע בעניין 4 מיליון שקל.

"מר רחמני שהיה בעל יידע נרחב בענף האלמנטרי היה מעורב אישית בבניית פוליסת האחריות המקצועית של סוכני הלשכה. תרם מניסיונו בכל משבר שהיה לנו. אלו מקצת מפעולותיו בתקופות שהייתי מודע לפעילותו. אני ומוטי קינן, מי שהיה מנכ"ל הלשכה לצדי, ממש הערכנו ואהבנו אותו והיה לי הכבוד לחגוג את יום ההולדת של גיל 80 על הבמה בכנס באילת. יהי זכרו ברוך".

ידיד אמת

מוטי קינן, מנכ"ל הלשכה לשעבר: "לוי רחמני ז"ל היה מידידי ותומכי הלשכה והסוכנים, ושימש כנשיא המכללה לפיננסים וביטוח על שם אביו שלמה רחמני ז"ל. לנגד עיניו עמדו מחויבות וחשיבות לרמה מקצועית גבוהה ואתיקה. הדבר בא לידי ביטוי בתמיכתו הכספית לפני שני עשורים ביסוד המכון להכשרת הסוכן, שלימים שינה את שמו למכללה לפיננסים וביטוח ע"ש אביו שלמה רחמני ז"ל.

"לאורך כל השנים תמך בחיזוק המכללה בכספים וברכישת מבנה והעברתה למשכנה החדש בשנים האחרונות, לאור מעורבותו הרבה בהכשרה וחינוך המועצה הארצית החליטה למנותו לנשיא המכללה. לוי רחמני ז"ל היה ידיד אמת של הסוכנים והלשכה. יהי זכרו ברוך".

"מי שלא הכיר את לוי רחמני, היה חושב שהוא אדם פשוט, אחד העם", אמר סו"ב ישראל אליוביץ, אב בית הדין של הלשכה, והוסיף: "מעולם לא הבליט את מעמדו ותמיד דיבר עם כולם בגובה העיניים. עסק במקצוע הביטוח בחום ואהבה, ותרם מכספו וממקצועיותו ללשכת סוכני ביטוח. היה קרוב מאוד לעולם התורה ואף תרם כסף רב למקהלת 'יובל' ותזמורתה, שעוסקת בחזנות. הוא הקים בית כנסת בבניין איילון ע"ש אביו, שמשמש את כל העובדים באזור, ולא רק את עובדי איילון. איש של חסד ונתינה, לא מורם מעם, אדם מיוחד שהתחיל מכלום והגיע להיות אחד ממובילי ענף הביטוח בישראל, אך תמיד זכר מאין הגיע".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email