משאל המועמדים ליו"ר מחוזות הלשכה

ב־22 בנובמבר יתקיימו, לצד הבחירות לנשיאות לשכת סוכני ביטוח, גם הבחירות ליושבי ראש המחוזות. לקראת מועד הבחירות ערכנו משאל קצר בקרב המועמדים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ב־22 בנובמבר יתקיימו, לצד הבחירות לנשיאות לשכת סוכני ביטוח, גם הבחירות ליושבי ראש המחוזות. לקראת מועד הבחירות ערכנו משאל קצר בקרב המועמדים ליו"ר מחוז ובו שלוש שאלות:
1. מהו הדבר הכי חשוב בעיניך שתעשה/י לטובת המחוז לאחר בחירתך?
2. מהו ההישג הגדול ביותר של הנהגת הלשכה בקדנציה הנוכחית?
3. מהי המשימה העיקרית, לדעתך, של הנהגת הלשכה הבאה?
במחוז ירושלים לא נגשו מועמדים לתפקיד יו"ר המחוז פרט לשמואל אשורי שימשיך לעמוד בראשו.

סו"ב גבי מלכה – מחוז הדרום
1. "עם היבחרי ליו"ר המחוז, הנושא הראשון בו אטפל הוא החזרת האמון של הסוכנים בלשכה. הלשכה תהיה חזקה רק כאשר מספר רב של
סוכנים ייקחו חלק בפעילויותיה. כיום מתוך 150 סוכנים במחוז, משתתפים בפעילות הלשכה רק 20 בממוצע. זהו מצב שאסור לנו להסכים לו. לכן
בכוונתי להעלות את הרמה המקצועית של ימי העיון בתכנים מקצועיים שיתנו ערך מוסף לסוכן. בנוסף, אפעל להנגשת הלשכה לסוכן כך שיידע כל מה שיש לה להציע לו ואיך להשתמש בשירותיה.
2. "ההישג הגדול של ההנהגה הנוכחית הוא הפרדת דמי הניהול מהעמלה; מדובר בצעד חשוב והכרחי לחיזוק מעמד הסוכן והגנה על פרנסתו. יש לציין את התקדמותה של המכללה לביטוח והרמה המקצועית שלה בקידום הסוכן ובהכשרת הדור הבא. סוכנים מקצועיים שיתנו מענה לדרישות הלקוחות הם הכרחיים לשיפור מעמד המקצוע ומעמדה של הלשכה.
3. "המשימה העיקרית של ההנהגה החדשה תהיה ביכולת לייצג את הסוכנים מול חברות הביטוח. כאשר כל נושאי ההגבלים העסקיים ירדו מן הפרק, הלשכה תוכל לעמוד מול החברות ולדאוג לסוכנים בהסכמים שאינם חד צדדיים לטובת החברות, ובעיקר לשקיפות בכל הקשור לשקיפות בעמלות. יש יחסים טובים עם החברות אך חובה עלינו לעמוד על האינטרסים שלנו למען פרנסתנו. המשימה של הלשכה בקדנציה הבאה תהיה להעמיק את שיתוף הפעולה ולגרום לחברות להבין כי אנו הסוכנים הם מקור ההכנסה העיקרי שלהן וכך לגייס אותן למטרותינו המשותפות".

סו"ב יפת בקשי – מחוז הדרום
1. "אמשיך בפעילותי למען המחוז הן מבחינה חברתית והן מבחינה מקצועית; אמשיך לייצג ולעזור לסוכנים בפתרון ושאלות שיועלו. אחולל שינוי יסודי בדרום, אדאג להגדלת המחוז על ידי צירוף סניפים ששייכים לדרום ולהגדיל הנציגות בהתאם במועצה, כמו גם לשתף סוכנים מהדרום בוועדות השונות. בדרום יקבלו ימי עיון, הדרכות ונציגות כפי שקיימים היום במחוז צפון ומחוז תל אביב. אדאג לקיום שלוחה למכללה בבאר שבע ובאמצעותה הכשרת סוכנים בדרום.
2. "ההישג הגדול של ההנהגה הנוכחית הוא ארגון כנסים ברמה גבוהה; השקעה גדולה בדיגיטציה – נבנה אתר למופת.
3. "המשימה העיקרית היא שיתוף פעולה והידברות חיובית ובנועם עם היצרנים והרגולציה ובתמיכת הלובי הפוליטי לקידום והכרה במעמדו ונחיצותו של סוכן הביטוח".

סו"ב מיכה אדוני – מחוז חיפה והצפון
1. "אפעל לשמור על מחוז הצפון כמחוז מוביל המהווה מודל לחיקוי ואפעל להגדיל את מספר החברים. אעשה מאמץ שמקסימום סוכנים יגיעו לכנסים, יחשפו לתכנים המקצועיים שהם צו השעה – ויהיו שותפים לפעילות הענפה והחשובה אותה מעניקה הלשכה לחבריה. השאלה: 'מה הלשכה עושה למעני' תתחלף בשאלה: 'מה אני עושה למען הלשכה'.
2. "היו הרבה הישגים טובים ומשמעותיים של הלשכה בקדנציה זו, למרות שהנהגתה נפלה במשמרת מאוד קשה. הישג חשוב וראוי לציון הוא שהחל מחודש 6/2018 ביטוח נסיעות לחו"ל יימכר רק על ידי סוכני ביטוח בעלי רישיון. בכך תסתיים לה סאגה של שלושים שנה.
"הישג נוסף שראוי לציון ובלט לעיני הוא עיבוי הלובי הפוליטי וחיזוקו – שמשמעותו גדולה בשמירה על מעמדו ופרנסתו של סוכן הביטוח.
3. "המשימה העיקרית של ההנהגה הבאה תהיה לאחות את הקרעים ואת הדם הרע שנוצר בין חברים בקמפיין הבחירות. התרעתי על כך בישיבת המועצה האחרונה ולצערי זה נפל על אוזניים ערלות. מכאן, אני קורא לנשיא הבא שייבחר – שיבזר סמכויות וירתום את הכוחות הטובים והחכמים להנהגה בראשותו. אני צופה קדנציה קשה וסוערת אשר יהיו בה איומים על מעמדו ופרנסתו של סוכן הביטוח. הנהגת הלשכה תהיה חייבת להאמין שיש מקום חשוב לסוכן הביטוח – ולהכיר בעובדה שהמציאות תכתיב גם שינוי".

סו"ב ג'קי אמסלם – מחוז חיפה והצפון
1. "הדבר החשוב ביותר הוא להחזיר את כמות ההדרכות, הכנסים וימי העיון כפי שהיה בעבר. להחזיר את פעילות הפנאי והקהילה שלצערי נמוגה עם הזמן כגון צעדת דישון, פורים לילדי ונכדי הסוכנים, ט"ו בשבט כולל טיול ושתילה של יערות, וגם החג של החגים שלדעתי חשוב ביותר. להחזיר את כנס חוק ומשפט שפשוט נעלם ונגוז, וכנס בריאות בשיתוף בית החולים כרמל. להיות הנציג והפה של הסוכנים במחוז במועצה הארצית והן בוועד המנהל; להחזיר את הגאווה והמעמד של הסוכנים הן בתקשורת והן עם חברות הבטוח והפקוח.
2. "ההישג הגדול של הלשכה, בה גם שימשתי כחבר הוועד המנהל, כחבר המועצה הארצית וגם כיו"ר תת הוועדה לאירועים וכנסים, היה הקמת לובי פוליטי של הלשכה, שעזר רבות בחקיקה לטובת סוכני הביטוח; הפרדת התגמול וכן עצמאות הסוכן כפי שקבע הנשיא היוצא אריה
אברמוביץ. ישנם עוד הרבה הישגים שהלשכה השיגה ואני כולי תקווה שנמשיך להיות לשכה מובילה ולא מובלת.
3. "המשימה של הנשיא הבא היא לחוקק חוק לגבי הלשכה שתהיה לשכה סטטוטורית. כך נוכל להיות בעלי משקל בכל הקשור בענף, ולא יוכלו
לעבוד בביטוח סוכנים שאינם חברי לשכה, שהיום נהנים מפירות העבודה הקשה שלה. כמו כן, לגרום לחברות הביטוח להבין שעמלת סוכן היא לא מילת גנאי ויש לבטל מספר הנחות שגורמות לסוכני בטוח לעבוד בהתנדבות".

סו"ב מוטי בקר – מחוז חיפה והצפון
1. "כיו"ר מחוז חיפה והצפון אדאג להעשיר את סוכני הביטוח מבחינת הדרכות מקצועיות, כנסים וימי עיון בתחומי הביטוח השונים. כמו כן, אפעל להידוק וחיזוק הקשר בין המחוז לבין חברות הביטוח בצפון על ידי מפגשים ועריכת שולחנות עגולים עם מנהלי המחוז. חשוב מאוד להגדיל את כמות סוכני הביטוח החברים בלשכה שזכאים ליהנות מהערכים המוספים ומהיתרונות של חברות זאת.
2. "ההישג הגדול ביותר של הלשכה בקדנציה הנוכחית הוא התחלה של הנגשת תחומים נוספים לפעילות סוכן הביטוח והעשרה הפרנסה כגון:
משכנתאות, כתב שירות בריאות, .Market PRO יש להעמיק את המגמה הזאת, בכדי שיהיו לסוכן הביטוח אפיקי הכנסה נוספים בתחומים המשיקים לפעילותינו.
3. "המשימה העיקרית של ההנהגה הבאה היא לאחות את הקרעים שנוצרו במהלך הקדנציה האחרונה בין הלשכה לבין חברות הביטוח ומנהלי
החברות, בין הלשכה לבין הפיקוח והרגולציה וכמו כן בינינו לבין עצמינו. כמובן שיש לעשות הכל בצורה רציפה וסדורה בכדי לאפשר לסוכני הביטוח להתפרנס בצורה טובה יותר, וגם לצורך כך יש הרבה מה לעשות מעבר לסיסמאות. יש לשפר את תדמית סוכן הביטוח בציבור ואת
מעמדו. יש לפעול באופן נחוש ונמרץ בכדי להפוך את הלשכה לסטטוטורית. השנים הקרובות יהיו מאתגרות מאוד עבור ההנהגה הבאה ומלאות עבודה ויעדים למען יהיה עתיד טוב יותר לסוכני הביטוח".

סו"ב ג'ינה פלד – מחוז השפלה
1. "הדבר הכי חשוב בעיני הוא להמשיך בדרך אשר התחלתי – קיום כנסים מקצועיים במחוז. לתת במה למגוון הקולות; מרצים מובילים בשוק
הביטוח וייצוג מרשים לסוכנים. העשרת הידע של הסוכנים תסייע להם רבות להתמודד עם דרישות הלקוחות ולתת שירות בהתאם. הערך המוסף של הסוכנים יגיע מתוך הסדנאות המקצועיות ולכן חשוב לי מאוד להעמיק אותן וכל הזמן להקנות לסוכנים עוד ועוד ידע.
2. "ההישג המשמעותי של ההנהגה הנוכחית הוא הפסקה כמעט מוחלטת של השיווק הישיר של חברות הביטוח מעל לראשינו הסוכנים. דבר
זה, פגע בהכנסות ובמעמד שלנו אל מול הלקוחות ואני שמחה שהלשכה הצליחה למגר באופן כמעט מוחלט את הרעה החולה הזאת. בנוסף, חשוב לי לציין את הפעילות בכנסת וחיזוק הלובי של הלשכה.
3. "המשימה העיקרית של ההנהגה הבאה היא ביטול ההנחה על חשבון עמלת הסוכן. מדובר בתופעה של חברות הביטוח הפוגעת בפרנסה של
הסוכנים. על חברות הביטוח להבין כי הן צריכות אותנו כדי להתפרנס ותפקידה של הנהגת הלשכה הוא לעמוד על האינטרסים שלנו אל מולן. כאמור, מעמד הלשכה יהיה תלוי ביכולת שלנו לעמוד חזקים מול מקבלי ההחלטות. לכן, על הנהגת הלשכה הבאה לחזק את הלובי הפוליטי ולרתום את מקבלי ההחלטות וחברי הכנסת לטובת הסוכנים ולשכת סוכני ביטוח".

סו"ב אודי הוד – מחוז השפלה
1. "אשים את סוכן הביטוח במרכז הן מבחינת טיפול בעמלות, שזו הפרנסה שלנו, והן מבחינה מקצועית בהשתלמויות וימי עיון עשירים במידע מקצועי. ארחיב את הפעילות של הסוכנים גם לתחום התכנון הפנסיוני והפיננסי ואוזיל את העלויות של מועדוני החברים. תהיה לי דלת פתוחה, ואדאג שבלשכה תהיה אוזן קשבת, לכל בעיה אישית של סוכן.
2. "הישגי הלשכה היו בולטים במיוחד בקשרי הממשל הטובים מול יושבי ראש ועדות בכנסת, כמו ועדת הכספים, ועדת הכלכלה וחברי כנסת
בכלל. אחד ההישגים החשובים ביותר היה פתיחת ערוץ תקשורת ושיתוף פעולה עם ארגונים אחרים וראשיהם כמו שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, רועי כהן, נשיא להב, ההסתדרות, יועצי המס, רואי החשבון ועוד. הלשכה הפכה למייצגת ומובילה בכל הנושאים שמטרידים את העצמאים ובעלי העסקים, ויש למנף את זה. המכללה לביטוח הפכה לגורם משמעותי להכשרת סוכני ביטוח, שגם פותרת את בעיית המחסור בדור המשך של סוכני ביטוח; לצדה יש לציין את המיזם הבינדורי כמובן.
3. "על ההנהגה הבאה לדאוג לשים את מעמד ותדמית הסוכן במרכז; להוסיף פתרונות דיגיטליים במימון היצרנים ולדאוג לדלת פתוחה
לבעיותיו של כל סוכן".

סו"ב אבי שבי – מחוז השפלה
1. "אני מתכוון להגדיל את כמות ההדרכות ולספק כלים להצלחה לסוכני המחר. כל הדרכה שמתקיימת בתל אביב, חיפה או ירושלים – אין סיבה שלא תגיע לשפלה. אני אדאג למיטב המרצים ולטובי בעלי המקצוע שיספקו לסוכנים כלים להצלחה ולהגדלת מוקדי הרווח, הסוכנים ירגישו שלשכת סוכני ביטוח ומחוז השפלה ברשותי זמינים ונמצאים בשבילם 24/7. אני מגיע לעבוד ולהוביל את הסוכנים לעידן טוב יותר.
2. "ההישגים הבולטים הם פרויקט הלשכה בשיתוף עם איתורן שהגיעו בקדנציה האחרונה לדרום, אזור הקרוב לליבי. הלשכה ביצעה מספר
פעילויות חיוביות כמו לוחות שנה וחיבור עם בנק יהב בהפחתת דמי הניהול של חברות האשראי.
3. "המשימה העיקרית של הנהגת הלשכה הבאה היא להחזיר את הכבוד, הגאווה, המעמד והפרנסה לסוכן. שיפור תדמית סוכני הביטוח הוא אחד המשימות החשובות ביותר. כיושב ראש מחוז השפלה אסייע להנהגת הלשכה להשיג את המטרות הללו".

סו"ב ישראל דיאמנט – מחוז השפלה
1. "אשפר את הקשר והכבוד ההדדי בין הסוכנים, אדאג להעמקת הידע המקצועי של הסוכנים באמצעות כנסים עם תכנים ומרצים מתאימים.
2. "המאמץ של הלשכה בנושא חוזר ייפוי כוח והקמת המיזם הבינדורי, הן לטובת הסוכנים המבוגרים והן לטובת הסוכנים הצעירים.
3. "על ההנהגה הבאה לעצור את חוסר הכבוד לסוכני הביטוח מצד חברות הביטוח, בינינו הסוכנים, התקשורת, ולחזק את הקשר עם חברי הכנסת".

סו"ב נוגה עקל – מחוז תל אביב
1. "תחילה חשוב לי לאחד ולחבר בין הקצוות שלצערי נהרסו במערכת הבחירות האחרונה. אהיה יו"ר של המחוז כולו ואמשיך לדאוג לכלל הסוכנות והסוכנים, לא משנה במי תמכו. האינטרס של עתידנו חשוב יותר מכל דבר אחר. בכל קבלת ההחלטות בתור יו"ר המחוז אני רואה לפניי ארבע שכבות: סוכנות וסוכני הביטוח, אלכס ועודד מאליפים שהם עבורי מורי הדרך, עבודתי היום יומית כסוכנת ביטוח ובתי שרי שהיא הדור הממשיך במשרדי. בכל יום שאני מגיעה לעבודה אני מודה לבורא עולם על הזכות שניתנה לי להיות בענף הביטוח שלדעתי הוא מאחד הענפים המשפיעים על הכלכלה בישראל, וזו זכות גדולה שיש לי בת שנכנסה לעסק כדור ממשיך. מתוך כל אלו יחד אני מתכוונת להמשיך ולדאוג לסוכני המחוז לכלים מקצועיים בכל התחומים.
2. "שינוי התקנון כך שבבחירות הקרובות יו"ר המחוזות יהיו בעלי השפעה וחלק מהוועד מנהל של הלשכה, אין לכם מושג כמה זה חשוב. אני יודעת ובטוחה שלשטח יש עמדה מקצועית ונחושה והגיע הזמן שהעמדות האלו יגיעו למקבלי ההחלטות ואת זה אני אעשה נאמנה כיו"ר מחוז תל אביב. קולה וקולו של כל סוכנת וסוכן חשובים.
3. "יש להשיב את מעמדו של הסוכן, להבין לאן הרוח נושבת, אי אפשר לעצור או להילחם בקדמה. חשוב מאד להנגיש את כל הכלים האפשריים לכלל הסוכנים על מנת לתת להם את האפשרות להתעצם ולהתקדם למען המבוטחים".

סו"ב אודי אביטל – מחוז תל אביב
1. "הדבר החשוב ביותר שאני מתכוון לעשות מיד עם היבחרי ליו"ר המחוז הוא ליצור מחוז מלוכד תחת חזון אחד ברור לארבע השנים הבאות. יש צורך בהקמת ועד מנבחרי המחוז למועצה הארצית, שדלתו תהיה פתוחה תמיד עבור סוכני המחוז. כך נמנע מהסוכנים את הצורך להתנהל אל מול גופי הלשכה. נבנה יחד תוכנית המבוססת על שלושה דברים:
• שילוב טכנולוגיה וכניסה לעולם החדש.
• שיפור תדמית הסוכן.
• רכישת ידע עבור הסוכנים עם תכנים חדשים תוך הורדת התלות ביצרניות. כך נוכל ליצור מקורות הכנסה רחבים עבור הסוכנים ולצייד
אותם בערך מוסף עבור הלקוחות.
2. "ללשכה היו בקדנציה הנוכחית הישגים רבים, אך לדעתי ההישג הגדול ביותר הוא הפרדת העמלות מדמי הניהול. כמי שמנוסה במכירות פיננסים, אני חש שהשוק מתחיל להתייצב והתחרות מבוססת על מתן שירות שבו הסוכן הוא בעל משמעות גדולה ביותר ועל כך אני גאה.
3. "בפני ההנהגה הבאה עומדות משימות רבות, אך החשובה ביותר הינה מבחינה טכנולוגית. על הלשכה לדאוג להתאמה לעידן האינטרנט שבו הסוכנים ידעו לתפעל תוכנות ומערכות דיגיטליות שונות לטובת מתן שירות טוב יותר. כמו כן, על הלשכה לדאוג לשיפור תדמית הסוכן בעיני הלקוחות והדגשת הערך המוסף שהסוכן נותן עבורם. דבר נוסף לדעתי הוא הפיכת הלשכה לסטטוטורית. כאשר הלשכה תהפוך לכזאת, לא
יוכלו להתעלם מאתנו הגופים השונים ומקבלי ההחלטות. עלינו לזכור תמיד – הלשכה היא ביתנו היחיד ועלינו לשמור עליה מכל משמר".

סו"ב דני קסלמן – מחוז השרון
1. "ישנם שני דברים שאעשה לטובת המחוז לאחר היבחרי ליו"ר. הראשון הוא המשך והעמקה של פרויקט הסניורים. אמשיך לפעול ולחבר בין סוכנים ותיקים וצעירים. ככל שנתמיד יותר בשילובים אלו כך נחזק ונבטיח את עתיד הענף. הדבר השני הינו לקיים ימי עיון לסוכני המחוז על מנת להעשיר את הידע המקצועי שלהם וקיום פגישות בארבע עיניים עם כל סוכן וסוכנת שרצו בכך אחת לשבועיים על מנת לסייע להם בפתירת בעיותיהם הפרטניות.
2. "בקדנציה הנוכחית ללשכה היו הישגים משמעותיים. ההישג הגדול ביותר לדעתי היה הפרדת העמלות מדמי הניהול. על ידי ההפרדה, הערך של הסוכן כלפי הלקוח גדל והיא שמה אותו במרכז. זהו צעד הכרחי לחיזוק מעמד הסוכן.
3. "ללשכה יש מספר משימות מאוד חשובות. ראשית, ביטול ההנחה על עמלת הסוכן: דבר זה פוגע בפרנסתנו ועליו להפסק; שנית, חיזוק הלובי בכנסת: אם ברצוננו לחזק את מעמד הלשכה ומעמד הסוכן, עלינו להיות חזקים אל מול מקבלי ההחלטות; שלישית, הכנת ההנהגה לדור הבא: עלינו להכשיר סוכנים צעירים שיתפסו את המושכות בעתיד וינהיגו את הלשכה בשנים הבאות. הסוכנים הצעירים הם עתיד הלשכה ועלינו לתת להכשרתם חשיבות רבה".

סו"ב מושיק בן פורת – מחוז השרון
1. "לראשונה בעקבות שינוי שיטת הבחירות תינתן לי האפשרות כיו״ר מחוז להיות חלק ממקבלי ההחלטות בלשכה. נביא לקדמת הבמה את האינטרסים של חברי המחוז. הדגש העיקרי שלי הולך להיות על הנגשת המקצועיות וההדרכות לסוכנים. יש להתאים את עצמנו לעידן ה־2030 ונעשה הכל על מנת שכל סוכני המחוז יקבלו את סל המוצרים הנדרש לכך. במהלך כהונתי, אנסה להנגיש את הלשכה ואת יועציה לכלל סוכני המחוז ואעשה ככל יכולתי לתת לסוכני המחוז את ההרגשה שיש מישהו שיכול לעזור להם ולהילחם לצדם. בנוסף, ארצה להצעיד את מחוז השרון ולהגדילו כדי שיהיה מחוז מוביל ורחב עד כמה שניתן.
2. "הישג חשוב הוא הוצאת השיווק הדיגיטלי מנוסח חוק ההסדרים; חיזוק הקשר הלוביסטי עם חברי הכנסת השונים; טיפול בחוזר השרברבים
3. "חשוב להביא להשבת הגאווה והחדווה לענף שכל כך צמא לכך. סוכני הביטוח הם עוגן בכלכלה הישראלית וחשיבותם לדאבוני הרב נדחקת הצידה. חייבים להחזיר את שיתוף הפעולה והשיח עם חברות הביטוח והרגולציה למסלול הירוק, בצניעות ונחישות לצד עוצמה ומקצועיות. חייבים
להחזיר את הסוכן לקדמת הבמה ולתת לו את הכבוד הראוי לו. סוכני הביטוח עוסקים בשליחות – הם אלו שנמצאים בקדמה ועושים הכל למען
המבוטחים שלהם ויש להעריכם על כך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email