משבר שוק הביטוח הסיעודי: רוזנפלד קורא לממונה להוסיף מבטחי משנה בתחום הסיעוד

נשיא הלשכה מבקש מברקת להציל את השוק; רוזנפלד: "ליצרנים אני קורא – אל תנצלו את המצב. הראשונים לשלם את המחיר יהיו סוכני הביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנו עוקבים בדאגה אחרי מה שקורה בתחום ביטוח הסיעוד וקוראים לרשות שוק ההון שלא לוותר על התחום הזה בישראל"-כך אמר נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, בכנס הבריאות של עדיף שהתקיים השבוע.

רוזנפלד קרא לממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, להוסיף מבטחי משנה ולמצוא פתרון לציבור משום שלא ניתן היום לסמוך בתחום הסיעוד רק על המערכת הממשלתית. "ליצרנים אני קורא מכאן: אל תנצלו את המצב הזה ואל תשדרו שאתם מפסידים בתחום הזה. הראשונים בשרשרת לסבול או לשלם את המחיר יהיו סוכני הביטוח. היצרנים מרוויחים בתחומים אחרים וגם בסיעוד ניתן להרוויח. מכאן אני קורא לד"ר משה ברקת, בוא יחד נמצא פתרון לנושא ביטוח הסיעוד ונוסיף מבטחי משנה ונשאיר את הביטוח בישראל חי ובועט", דברי רוזנפלד.

סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

 

כפי שפורסם ב"ביטוח ופיננסים" בשבועות האחרונים, יש מגמת צמצום של חברות הביטוח בכיסויי הביטוח הסיעודי ובעמלות שהן משלמות לסוכניהן. בין היתר פורסם, כי החברות הראל, איילון, מנורה מבטחים וכלל ביטוח, הורו לסוכניהם על הפסקת שיווק מסלול פיצוי לכל החיים בהמתנה קצרה בביטוחי הסיעוד.

במקביל הודיעו החברות על הפחתת העמלות לסוכנים בכל המסלולים, מה שמראה על מגמה לצמצם נוכחות בתחום וזאת בהתאם לעמדת מבטחי המשנה מחו"ל שהורו על הקשחת התנאים במוצר זה, שבעולם כמעט ואינו קיים.

היצרנים והממונה מבינים

רוזנפלד הדגיש עוד בדבריו בכנס כי "אין ענף ביטוח בריאות ללא סוכני ביטוח. הוא לא יכול להתקיים בלי איש המקצוע, איש האמון והדמות שמלווה, מייעצת, מסייעת, מכווינה ונלחמת עבור המבוטח. אם אנו לא היינו שם, היצרנים גם היום וגם בעתיד היו מנצלים את המצב הזה כדי לא לשלם איפה שלא צריך לשלם וכדי לעכב איפה שניתן לעכב, כי אחרי הכל מדובר בגוף כלכלי ולכן אנחנו צריכים להיות שם".

"ההבנה אצל היצרנים ואצל ראש הרשות היא שביטוח הבריאות הוא מוצר שלא ניתן לשווק ללא סוכן ביטוח. לא ניתן לתת שירות ללא סוכן ביטוח. מי יסביר למבוטח מה הן זכויותיו ויכווין את המבוטח וייעץ לו. מי יילחם בשבילו? המוקדן? מנהל מחלקת התביעות המנוכר שמונחה להקטין תביעה? מי יילחם בשבילו? רק סוכן הביטוח", חזר רוזנפלד על קביעתו והוסיף: "בכל מכירה שמבצע סוכן ביטוח, מוכיחה פעם אחר פעם שמדובר במכירה אחראית, מקצועית ונכונה".

רוזנפלד ציין כי לשכת סוכני ביטוח פועלת מול רשות שוק ההון במספר סוגיות, שאחת מהן היא נושא ביטוח תאונות אישיות. "גם כאן מחדדים את ההבדלים בין מכירה של המוצר ששמו יצא לגנאי ולא בצדק, בין המכירה של מוקדנים לבין מכירה של סוכני ביטוח. אני שואל אתכם חברים האם ניתן לקיים שוק ביטוח ללא סוכני ביטוח? אני חוזר לכותרת ולפתיחת דבריי, התשובה היא לא. צריכים אותנו, אנו כאן ועתידו של סוכן הביטוח בשוק הבריאות מובטח כי לא ניתן בלעדינו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email