משולחנה של הוועדה לטכנולוגיה: אתר אינטרנט לכל סוכן וגיבוי המשרד בענן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הוועדה לטכנולוגיה של לשכת סוכני הביטוח שוקדת על קידום סוכני הביטוח בישראל בתחום הטכנולוגי. הנה כמה עדכונים לפעילות הוועדה ולתוכניותיה.

פרויקט "אתר אינטרנט לכל סוכן"

אתר האינטרנט הוא חלון הראווה של משרד סוכן הביטוח, ולשכת סוכני הביטוח רואה חשיבות גדולה בקידום סוכני הביטוח באמצעותו. לפיכך, פנתה הלשכה, באמצעות הוועדה לטכנולוגיה, לחברות המתמחות בהקמת אתרי אינטרנט ליישום רעיון הקמת אתר אינטרנט לכל סוכן. בהסכם, שהתגבש בימים אלה ויובא לידיעת החברים באופן מפורט בימים הקרובים, יוכל כל סוכן להקים אתר אינטרנט במחיר שווה לכל נפש. הפרטים המלאים יפורסמו בנפרד.

גיבוי משרד הסוכן בענן

בכל משרד ממוחשב ישנו מידע עצום המאוכסן במחשבים. החשש הגדול הוא מאירוע שבו נגרם נזק למחשבים, כתוצאה משריפה, מגניבה או מכל נזק אחר, שהביא לאובדן המידע האגור במחשבים. אירוע מסוג זה יכול להוציא את משרד הסוכן מתפקוד למשך זמן רב. אלא אם כן המידע מגובה. "ענן" הוא שם כולל לגיבוי המידע מחוץ למשרד הסוכן. גיבוי בענן הוא אחת האפשרויות היותר בטוחות לשמירת המידע. הוועדה נמצאת עתה במו"מ עם כמה חברות שיעמדו בקריטריונים מחמירים, לשם קבלת הצעה לגיבוי משרד הסוכן במחיר סביר וברמת אבטחה גבוהה. פרטים מלאים והמלצה יועברו עם גמר הבדיקה.

מערכות הקלטה במשרד הסוכן

כידוע, פירסמה המפקחת על הביטוח חוזר המתייחס לחידושי ביטוח. בחוזר זה הורתה המפקחת כי החל ב-1/4/15 כל חידוש ילווה בתיעוד ההסכמה לחידוש שניתנה על ידי המבוטח. ההסכמה יכולה להינתן בדואר, במסרון, בדואר אלקטרוני, בשיחה או בכל אמצעי אחר. ואולם רק מ-31/3/16 לא תיחשב תרשומת פנימית כהסכמה, ושיחה תתועד באמצעות הקלטה. הוועדה לטכנולוגיה נערכת לפנות ליצרנים ולספקים שונים בנושאי מערכות הקלטה, לקבלת הצעות מחיר ומפרטים, שיתאימו למשרד הסוכן ולשילוב מיטבי של המערכות בתוכנות ניהול המשרד, כדי שנוכל לעמוד בהוראות החוזר. ההצעות תובאנה לידיעת החברים במועד לאחר בחינתן המדוקדקת.

טפסים חכמים

אחת ממטרות הוועדה היא לשחרר את כולנו מהעול המעיק של טפסים ומילוי טפסים על גבי דפי נייר. מטרה נעלה זאת חייבת גם בשיתוף פעולה של חברות הביטוח, שאינו קיים עד כה. בשלב זה, הצלחנו להגיע להסכמה עם חברת SMS 2010, שתאפשר לסוכנים, שאינם מחוברים לתוכנת SMS 2010, להתחבר למערכת טפסים בלבד, ללא כל תשלום עד להודעה חדשה. מערכת זאת כוללת את כל הטפסים, של כל חברות הביטוח לביטוחי חיים, פרט, פנסיה, בריאות, חיסכון ועוד. את הטפסים ניתן למלא באופן ממוחשב גם על גבי מכשירי טאבלט. ההנחיות להתחברות יועברו בימים הקרובים. התחברות למערכת, הכוללת מסמכי הנמקה, השוואות ועוד, כרוכה בתשלום.

הדרכה לחברים בנושאי תוכנות ועוד:

הוועדה יזמה יום עיון והדרכה לתוכנות אופיס. יום ההדרכה הראשון יתקיים בירושלים, בשיתוף פעולה עם יו"ר המחוז שמואל אשורי. הודעה על המועד, התוכנית והמיקום תימסר בקרוב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email