משיבים את הביטחון לחולה ולבני ביתו – מתנדבים למיזם "נולדת לנצח"

סו"ב ורדה לבוקביץ' בטור מיוחד על המיזם החשוב: "אין לנו עניין בתיק הביטוח של הסוכן/החולה – אנו רק מסייעים במימוש זכויות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בראשית אוגוסט עלה לאוויר מיזם בראשותו של סו"ב מושיק בן פורת; לשכת סוכני ביטוח בישראל בשיתוף פעולה עם עמותה בשם נולדת לנצח למימוש זכויות של חולי סרטן וחלקם לצערי סופניים  והכל בתחום עיסוקינו בתחום הביטוח. הפניות מופנות ברמה יום יומית, מושיק בן פורת מרכז את הפניות ומעביר למתנדבים ברמת בחירה, בדרך כלל בהתאם לאזור הגאוגרפי.

כיצד מתבצע הטיפול?

המתנדב פונה לחולה, מזדהה מי הוא ובשם מי הוא פונה אליו, שואל במה ניתן לסייע, מקבל תמונת מצב ומתחיל לפעול.

סו"ב ורדה לבקוביץ. צילום: באדיבות המצולמת

חשוב לציין שחלק מהחולים אבודים, אינם יודעים היכן תיק הביטוח שלהם, במה הם מכוסים. לא לכולם הכל מרוכז אצל סוכן אחד, חלקם בקולקטיבים, כאן אנו מסייעים – ממש פועלים בכפוף להוראות הפיקוח (נספח ה' ב', צילום ת"ז) כניסה להר הביטוח, לומדים את התיק ומסבירים למבוטח את זכויותיו. בחלק מהמקרים החולה בקשר ישיר עם הסוכן שמטפל בו נאמנה ובחלק מהמקרים אינו מכיר את הסוכן בכלל היות ורכש ביטוח בטלפון אצל מוקדן או עובד בחברת גדולה.

למען הסר ספק, אנו המתנדבים כשם שאנו מכונים – מתנדבים. אין לנו עניין בתיק הביטוח של  הסוכן/החולה אנו רק מסייעים במימוש זכויות. נשמח לקבל מסוכן הביטוח או מישהו מטעמו סיוע ומידע. אין חשש מאיתנו – ההיפך הוא הנכון.

קיימים מצבים מביכים שהסוכן לא אוהב את התערבותנו וחושש מזאת. הסוכן לא תמיד אמון על כל התיק, לכן אנו מרכזים את הכול עבור החולה.

להלן דוגמאות להמחשת הפעילות שלנו:

אחד התיקים מטופל על ידי פקידת הסוכן למימוש זכויות החולה. בתחקיר מול החולה הרגשנו שהחולה צריכה סיוע נפשי היות והיא יודעת שהיא בקרוב נפרדת ממשפחתה עקב מחלה סופנית. הצלחנו לגייס בהתנדבות פסיכיאטר, פסיכולוג ומטפלת רגשית. הטיפול בשלב זה ב-ZOOM  היות ומערכת החיסון של החולה ירודה ונשקפת לה סכנת חיים בפגישה פרונטלית.

אנו מפעילים קשרים אישים עד שהפעילות שלנו תרקום עור וגידים.

דוגמא נוספת:

קיצור תורים לבדיקות דימות שנעשו על ידי אחת המתנדבות. מוטיב הזמן הוא חלק מהאבחנה. בזמן סילוק תביעה מתגלה לטענת חברת הביטוח מידע שאם הייתה יודעת אותו מראש הייתה גובה תוספת לפרמיה, גם שם אנו יודעים להסביר את הטיעונים.

בחלק מהמקרים החולה מלין שלא מקבל סיוע מהסוכן.

חשוב לציין, חברות הביטוח משתפות פעולה ומסייעות לחולה ברמת זמינות גבוהה מאוד. חלק מהמתנדבים הם ילדים לחולים או חלקם חלו – כולנו מבינים את צרכי החולה.

אנו פונים אליכם חברינו סוכני הביטוח בבקשה אישית – סייעו לנו במתן מידע שחסר לנו, זהו גם סוג של התנדבות מצדכם ובואו נשיב את הביטחון לחולה ולבני ביתו.

שנה טובה ובריאה לכולנו ושתמיד נהיה בצד שנותן. אמן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email