משפחות אליהו, המבורגר וגורביץ‘ צנחו בדירוג הישראלים העשירים של פורבס

בעלי השליטה בחברות הביטוח הגדולות איבדו השנה קרוב ל־1.5 מיליארד שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

משפחת אליהו, משפחת המבורגר ומשפחת גורביץ‘, בעלות השליטה בשלוש מחברות הביטוח הגדולות בישראל, נפגעו השנה מהירידה ברווחי החברות. כתוצאה מכך, הצטמק הונן המשותף בקרוב ל־1.5 מיליארד שקל.

הונה של משפחת המבורגר, בעליה של חברת הביטוח הראל, ירד מעט השנה והוא עומד על 3 מיליארד שקל. ההמבורגרים ירדו בשל כך 8 מקומות אל המקום ה־46 בדירוג עשירי ישראל של פורבס. הירידה הורגשה היטב גם אצל הבעלים: יו"ר החברה יאיר המבורגר, קיצץ את שכרו השנתי מ־5 מיליון שקל ל־3.7 מיליון שקל. גם אחיו גדעון ספג קיצוץ דומה. שכרו של יואב מנור, גיסו של יאיר, צנח ל־2.5 מיליון שקל.

גם משפחת גורביץ', המחזיקה בחברת הביטוח מנורה מבטחים, חוותה השנה ירידה דומה בהונה. טלי וניבה, בנותיו של מנחם גורביץ', שנפטר ב־2013 ואימן מוניק, מחזיקות כיום כ־1.5 מיליארד שקל – מעט פחות משווין בשנה שעברה. הירידה הזו הובילה אותם 12 שלבים במורד הדירוג אל המקום ה־74.

אך את הירידה הגדולה ביותר רשמה משפחת אליהו, בעליה של חברת הביטוח מגדל. בשנה החולפת הצטמצם הונה ביותר ממיליארד שקל והיא הידרדרה בשל כך ב־13 מקומות אל המקום ה־33 ברשימת העשירים עם הון של 4.2 מיליארד שקל. עלות שכרו של מנכ“ל מגדל, עופר אליהו, המנהל את החברה מאז פברואר 2014, עומדת על כ־3 מיליון שקל בשנה.

משפחת שניידמן, בעליה של ביטוח ישיר, אינה נכללת בדירוג, שסף הכניסה אליו השנה שלמה אליהו עמד על מיליארד שקלים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email