משרד הכלכלה ינהיג ייעוץ פנסיוני לעצמאים

הייעוץ יינתן במחיר מפוקח של 1,500 שקל בלבד • רוזנפלד: "אנחנו בעד המהלך ודורשים כי סוכני הביטוח ישולבו בו. רק הם יכולים לתת את ההכוונה והייעוץ המקצועי הנדרש"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסוכנות לעסקים קטנים שבמשרד הכלכלה והתעשייה, יוצאת לדרך עם תכנית חדשה להנגשת ייעוץ פנסיוני לעצמאים ולבעלי עסקים קטנים ובינוניים.

ממשרד הכלכלה נמסר, כי יועץ פנסיוני בלתי תלוי יעניק תכנית מותאמת אישית לבעל העסק במחיר מפוקח של כ־1,500 שקל בלבד. עוד מצא משרד הכלכלה, כי שירותי הייעוץ הפנסיוני המוענקים היום בשוק העסקי מוערכים בעלות של כ־5,000 שקל. כלומר, עלות התכנית המוצעת על ידי הסוכנת לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, נמוכה בכ־70% מהמחיר המוערך בשוק.

רוזנפלד. "סוכני הביטוח הם הסמכות המקצועית בתחום"

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תפעיל את התוכנית באמצעות מערך השטח – מעוף, במטרה להעלות את המודעות לדרישות החוק בדבר הפרשת כספים לחיסכון פנסיוני ושמירה על זכויותיהם של בעלי העסקים על ידי מתן הכלים הדרושים.

עוד נמסר, כי על פי נתוני הלמ"ס נראה כי רק לכ־58% מהעצמאים יש הסדרי פנסיה חדשים לעומת כ־76% מהשכירים. עוד עולה כי מבין העצמאים שיש להם הסדר פנסיוני, לכ־48% יש קרן פנסיה, 41% קופת גמל, 40% ביטוח מנהלים ול־31% יש ביטוח חיים עם מרכיב חסכון.

כמחצית מהעצמאים אינם יודעים כלל מה הן הטבות המס שנובעות מהסדר הפנסיה שלהם, כ־26% יודעים באופן חלקי ורק כ־22% יודעים במדויק. בנוסף, כ־44% מהעצמאים אינם יודעים כלל איזה סכום יעמוד לרשותם כאשר יפרשו.

במסגרת התכנית, יוענקו לבעלי העסקים כלים פנסיוניים ומידע נרחב על עולם הפנסיה, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות וקופות גמל.

כמו כן, היועצים הפנסיוניים המקצועיים ינתחו כל עסק באופן אישי ויבנו המלצה מסודרת לכל בעל עסק על פי מאפייניו האישיים, העסקיים והמשפחתיים, כולל ניתוח הטבות מס ודמי ניהול. בנוסף, יינתן מסמך המלצה מסודר על הרכב המסלול הפנסיוני האידיאלי ביותר לבעל העסק והיועצים המקצועיים אף יסייעו במילוי הטפסים ליישום התכנית המומלצת.

בתגובה, אמר נשיא הלשכה ליאור רוזנפלד: "אנחנו בעד המהלך הזה ודורשים לשלב בו את כל סוכני הביטוח. רק סוכני ביטוח יכולים לתת פתרון, הכוונה וייעוץ מקצועי, כי הם הסמכות המקצועית בתחום זה בישראל. דיברתי עם שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן כמה פעמים בנושא זה כדי להבטיח שסוכני הביטוח יהיו חלק מהתוכנית".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email