מתגוררים ליד הרכבת הקלה? זה הזמן לשדרג את ביטוח הדירה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עבודות הרכבת. להתייעץ עם סוכן ביטוח
עבודות הרכבת. להתייעץ עם סוכן ביטוח

 

אם יש לכם לקוחות שמתגוררים בתוואי העבודות של הרכבת הקלה, כדאי שתציעו להם לשפר את ביטוח הדירה שלהם לביטוח "כל הסיכונים". הדיירים המתגוררים בבניינים הסמוכים לתוואי החפירות של הרכבת הקלה בתל־אביב וברמת־גן עלולים למצוא עצמם ניזוקים, לא רק בגלל רחובות חסומים ורעש בלתי פוסק; קיים חשש, שהוויברציות של המקדחים והפטישים הגדולים, ייגרמו לסדקים בקירות, ולנזקים לתשתיות כמו ביוב, מים, תקשורת וחשמל – ויש המזהירים גם מפני שקיעת מבנים.

לדברי דותם ויגודסקי, חבר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכת סוכני הביטוח, בפוליסת ביטוח מבנה טיפוסית אין מענה לכיסוי נזקים כאלה. "פוליסת המבנה הסטנדרטית, אותה יש ל־%90 מהבתים, כוללת סיכונים כמו נזקי אש, נזקי מים או פיצוץ", מפרט ויגודסקי ומוסיף: "הפוליסות האלו אינן מכסות נזקים שיכולים להיגרם מוויברציה עקב עבודות מחוץ או בסמוך למבנה".

לדברי ויגודסקי, פוליסת דירה מסוג "כל הסיכונים" רחבה יותר, והיא כן נותנת מענה לסוגיה זו. "בפוליסות התקניות החדשות של חלק מהחברות יש אפשרות להרחיב את פרק המבנה ל'כל הסיכונים'. אני ממליץ לכל מי שגר בסמוך לתוואי החפירות להתייעץ עם סוכן ביטוח, לוודא מה הפוליסה שלו כוללת ואם יש לו אפשרות לרכוש או להרחיב לפוליסה מסוג 'כל הסיכונים'". ויגודסקי מוסיף כי קיים חשש שחברות הביטוח יקשו על חידוש ביטוח דירה שיסתיים במהלך העבודות אם יהיו תביעות ביטוחיות באותו אזור.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email