מתווה הלשכה לביטוח סיעודי הוצג בפני ועדת הרווחה והבריאות

גבי נקבלי הציג בפני הוועדה והממונה על שוק ההון את מתווה הלשכה לנפלטי הביטוחים הקולקטיביים מעל גיל 75. נקבלי: "פתרון ישים וריאלי שיבטיח את עתידם וביטחונם הכלכלי של עשרות אלפי מבוטחים בני 75 ומעלה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יועץ הסיעוד של לשכת סוכני ביטוח, גבי נקבלי, הציג בפני חברי ועדת הרווחה, העבודה והבריאות בכנסת, שבראשותו של ח"כ אלי אלאלוף, את מתווה הלשכה לביטוח סיעודי לנפלטי הביטוחים הקולקטיביים שמעל גיל 75 . מדובר באוכלוסייה המונה כ־ 50 אלף איש ללא פתרון.

בישיבה שהתקיימה ביום שני השבוע נכחה גם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, ובכירים נוספים ברשות. סלינגר סקרה את פעולות הרשות בתחום ביטוחי הסיעוד ובראשם השינויים וההנחיות החדשות בכל הנוגע לפוליסת הסיעוד
לחברי קופות החולים, ישוב ובירור תביעות, וביטוחי הסיעוד הקבוצתיים.

"הצגתי את עמדת לשכת סוכני ביטוח לנושא ואת המתווה הייחודי שגיבשנו לפתרון. מדובר במתווה אותו מקדמת הלשכה בשנה האחרונה, אולם למרבה הצער, עד כה אף אחד מהגורמים לא הרים את הכפפה ונראה כי המדינה אינה מוכנה לגלות אחריות, להכניס יד לכיס ולהקצות תקציב לכך. התכנית המוצעת מבוססת על הבנת המצב הבלתי אפשרי בו מצויים המבוטחים המבוגרים ומתוך אחריות חברתית ומוסרית ודאגה לקשישים ולחלשים", אמר נקבלי.

“המודל, שנבחן ובוסס אקטוארית, מציג פתרון ישים וריאלי שיאפשר ויבטיח את עתידם וביטחונם הכלכלי של עשרות אלפי מבוטחים בני 75 ומעלה, שנפלטו מביטוחי הסיעוד הקבוצתיים בשנים האחרונות, ואלה שצפויים להיפלט מהם בעתיד. זאת תוך חלוקת האחריות והנטל הכספי בין המדינה וחברות הביטוח. כמי שמובילים את המהלך וכחלק מתפיסת האחריות החברתית והדאגה לציבור, יתרמו גם סוכני הביטוח את חלקם וישווקו ביטוחים אלה ללא תגמול. המודל יאפשר לאותם עשרות אלפי מבוטחים, לרכוש ביטוח סיעוד פרטי המעניק פיצוי של 3,000 שקל לתקופה של 5 שנים, במחיר הדומה לזה אותו שילמו במשך שנים בביטוחים הקבוצתיים, כאשר היתרה תסובסד על ידי המדינה וחברות הביטוח", פירט נקבלי.

גבי נקבלי

לאחר הצגת המודל פנה ח"כ אלאלוף אל נציגי הרשות וביקש לדעת האם הם בחנו את ההצעה. "בכוונתנו להמשיך ולנסות לקדם את המודל מול ח"כ אלאלוף וח"כים ומקבלי החלטות נוספים, על מנת להבטיח כי מדינת ישראל לא מפקירה את קשישיה, מפגינה חמלה ומוסריות ולוקחת אחריות על הכשל המתמשך במשותף עם כל הגורמים המעורבים", סיכם נקבלי.

בסיום הישיבה ביקש יו”ר הוועדה מהממונה על רשות ההון להביא נתונים מספריים לגבי התקציב הדרוש לטובת ביטוחים סיעודיים, לכל מי שנפלטו וייפלטו מהביטוחים הקולקטיביים, אותם הוא מתכוון להציג בפני האוצר במטרה להקצות אותו מתקציב
המדינה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email