מתחילים לכבות גם את המים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ב-2013 הוציאו חברות הביטוח למעלה מ-300 מיליון שקל על כיסוי נזקי מים. מ-2009 קיימת עלייה ממוצעת של 14% בגובה הכיסוי הכולל של חברות הביטוח, והצפי הוא שתוך שנים ספורות עלות כיסוי נזקי המים תחצה את רף חצי מיליארד שקל.

חברת מנורה מבטחים תעניק הנחה משמעותית לכל לקוח עסקי שיתקין בעסקיו מערכת מאושרת המגנה מפני נזקי מים. ההערכה היא שחברות ביטוח נוספות יצטרפו למהלך, שכן התועלת ברורה – למבטחים, למבוטחים ולסוכנים. המהלך מתבקש, שכן ההוצאה לכיסוי נזקי מים מהווה את אחד ממקורות ההוצאה הגדולים של חברות הביטוח.

ההוצאות על נזקי מים גדולות בכ-20% מההוצאות על פריצה, מכיוון שההגנה מפני פריצה רחבה מאוד – אזעקה, דלתות, סורגים, מצלמות, חברות מוקד, לעומת היצע המיגון האפסי מפני נזקי מים. עבור סוכן הביטוח, טיפול בתביעה גוזל זמן רב, ובכללה ממשק מול גורמים מגוונים, תוך שלעתים הטיפול מתמשך על פני זמן בשל אופי הנזקים, שלא תמיד מתגלים מיד.

במקביל, נזקי מים ודליפות גורמים לעוגמת נפש רבה מצד המבוטח. הנזקים גוררים אחריהם עלויות שחזור כבדות, שחלקן כלל אינן מכוסות על ידי המבטחים השונים, לצד אובדן ימי עבודה וחשבונות מים גבוהים.

הבעיה אינה ייחודית לישראל, ועם התופעה נאלץ להתמודד כל העולם המערבי. גם שם מחפשות חברות הביטוח אחר פתרונות שיחסכו מיליארדי דולרים, ושיועילו למבוטחיהן. רוב ההצפות החמורות בבתי עסק, במשרדים ובמפעלים, קורות כשהעסקים ריקים מאדם, אין באפשרות בעל העסק לדעת מה קורה בו, והנזק מתהווה לאורך שעות של זרימת מים בלתי פוסקת.

התוצאה – נזקים משמעותיים מאוד לרכוש ולמבנה מצד המבטחים, וחשבונות מים מנופחים, בזבוז אדיר ואובדן ימי עבודה והכנסה לעסק מצד המבוטחים. העלייה בהיקף ההוצאות בגין נזקי מים אינה מקרית. בשנים האחרונות אנו עדים להכנסת מאות אלפי מוצרי קצה בעלי חיבור לצנרת מים – מסנני מים, מכונות קפה, מקררים בעלי חיבור לצנרת – כולם חשופים לפיצוץ הצינור או לניתוקו.

קונסטרוקציית הבנייה החדשה משמשת אף היא גורם בהיווצרותם של נזקי מים משמעותיים. שלא כבעבר, בשנים האחרונות נוספו מאות בנייני משרדים רבי קומות, שהקונסטרוקציה בהם מאפשרת הצפה של מספר רב של קומות.

כך, ניתוק צינור של מסנן מים בקומת משרדים בסוף השבוע, או באחד הלילות, גורם בקלות יחסית להצפה של מספר רב של קומות המצויות מתחתיה. Aqua-Rimat, חברת הנדסה ופיתוח ישראלית, מציעה פתרון ייחודי – מערכת ה-AlliGATER, שיכולה למנוע לחלוטין דליפות ונזקים כשהמבנה לא מאויש.

ה-AlliGATER היא מערכת אלקטרונית חכמה המותקנת על צינור המים הראשי בעסק, ומפסיקה באופן אוטומטי את זרימת המים בכל פעם שהעסק ריק מאדם. כך למשל, דליפות מצינור תמי 4 שמתפוצץ, ברז ניל שנתלש מהקיר, צינור גמיש שמתחיל לדלוף, או מדיח כלים עם תקלה, נמנעות לחלוטין. עם החזרה למשרד יחודש זרם המים באופן אוטומטי, ללא כל התערבות חיצונית.

ב-AlliGATER הוטמעו כמה פונקציות המאפשרות פעילות אמינה, גמישות בהפעלה, והתאמה למים בישראל: "התקן ושכח"- לאחר ההתקנה לא נדרשת כל פעולת אחזקה (כמו החלפת סוללות, או טיפול במערכת). 100% עבודה אוטומטית – המערכת פועלת באופן עצמאי לחלוטין, באמצעות חיישנים ייעודיים, כך שהיא סוגרת ופותחת את זרימת המים למבנה אוטומטית. מניעת תופעת "הלם מים" – באמצעות סגירה ופתיחה אטית מאוד (בשונה למשל מברז דיאפרגמה).

מומנט מוגבר לאמינות תפעולית – באמצעות הפעלת מומנט סגירה או פתיחה חזק יותר. מנגנון מעקף ידני – אין מצב שבו נשארים בלי מים, גם בהפסקת חשמל למשל. מערכת ה-AlliGATER מספקת מענה מושלם למניעת הצפות או נזקי מים ומתאימה למשרדים, בנייני משרדים, מפעלים, שירותים ציבוריים, בתי ספר, אוניברסיטאות, פארקים, מחסנים, בתי נופש, מבני ציבור ובתי מלון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email