מתכננים חופשה בחו"ל? כך תשמרו על הבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מבוטחים רבים פונים אלינו לבצע ביטוח דירה רק לפני נסיעה לחו"ל, ואנחנו מוכרים להם את הכיסוי המרבי והמורחב ביותר. ואולם יחד עם הפוליסה, כדאי לצייד אותם בכמה עצות חינמיות שימנעו את הפריצה לבית בהיעדרם, ולא פחות חשוב: ישאירו אותנו הסוכנים עם תיק רווחי בחברת הביטוח.

עונת החופשות בפתח ורבים מהנוסעים לחו"ל משאירים את הבית לא מאויש במהלך החופשה. בתקופה זאת נרשמת מדי שנה עלייה בפריצות לדירות, וכתוצאה מכך עלייה בתביעות רכוש המוגשות לחברות הביטוח.

תופעה זו מתרחשת גם בשל הנטייה שלנו לדווח על הנסיעה הצפויה לכל אחד, אך היא לא בלתי נמנעת. מתברר שגם אם משאירים את הבית ריק מאדם, אפשר למנוע חלק גדול מהפריצות. איך עושים זאת? ישנם כמה אמצעי זהירות, שאפילו לא יעלו לכם כסף ברוב המקרים: היזהרו בלשונכם הכלל "היזהרו בלשונכם" מקבל משמעות יתרה, כשמדובר בנסיעות לחו"ל לחופשות ארוכות.

חלק לא מבוטל מאתנו נוהגים לספר זאת בגאווה לכל מי שמעוניין לשמוע, למשל בזמן המתנה במספרות או בתור לפקיד הבנק, כשאנו מגיעים למשוך מט"ח. חשוב לזכור שהכרזה פומבית מעין זו מגיעה לעתים לאוזניים לא רצויות.

כמו כן, מניתוח אירועי פריצה בעבר, הן על ידי משטרת ישראל והן על ידי חוקרים פרטיים בשליחות חברות הביטוח, מתברר שכדאי להימנע מהודעה כזו אפילו לעוזרת הבית או לגנן – גם אם הם עובדים קבועים וותיקים ונחשבים אצלכם לבני בית.

בשנים האחרונות יש אף המגדילים לעשות ודואגים לדווח על הנסיעה באינטרנט וברשתות החברתיות השונות. אין טעות חמורה מכך, שכן אנשים שרובם אינם מקרב ידידינו הקרובים, נחשפים למידע ברשתות אלה. בכל הקשור לנסיעה עתידית רצוי לאמץ את המשפט הידוע: "אף פעם לא הצטערתי על מה שלא אמרתי".

שינוי הרגלים וטיפים אז איך נסווה את הנסיעה? כשאתם מזמינם מונית לשדה התעופה או לתחנת הרכבת הקרובה, רצוי לא לדווח על כתובת האיסוף – אלא על בית ברחוב סמוך או כמה בתים מהכתובת המדויקת, שם גם תמתינו לנהג המונית. כך תמנעו מצב שברשת הקשר בתחנת המוניות ישמעו כל הסדרנים, הנהגים והנוסעים שנמצאים איתם את שמכם, כתובתכם וזמן יציאתכם.

אם אתם נוסעים לשדה התעופה ברכבת או באוטובוס, רצוי לחבר את התג שבו רשומים שמכם וכתובתכם למזוודה רק בהגיעכם לשדה התעופה. מתברר שברכבת לנתב"ג מסתובבים כל מיני ציידי כתובות, ומה יותר קל עבורם אם שמכם מונח לפניהם על תג המזוודה? כדאי לבקש משכן קרוב לרוקן את תיבת הדואר שלכם פעם ביומיים לפחות, שהרי כלל ידוע הוא שתיבת דואר מלאה היא בבחינת פרצה קוראת לגנב.

כמו כן, אם נסעתם לחופשה ארוכה, רצוי שאדם מטעמכם ישנה את מיקום חניית כלי הרכב שלכם ליד הבית כל כמה ימים. רצוי גם לבדוק מסביב לבית שהכל תקין. כדאי להשאיר אור דולק בחדרים ורדיו פועל. הפעולות האלה יקרינו כלפי חוץ שהכל מתנהל כרגיל בבית. בנוסף, לא חייבים לדווח למכוני כושר, למועדוני חברים ולקאנטרי קלאב על הקפאת מנוי בשל נסיעה. אפשר בהחלט לקבל הקפאה רטרואקטיבית, אם תוכיחו גם לאחר הנסיעה ששהיתם בחו"ל.

ולכל צרה: תמיד רצוי לעשות ביטוח לתכולת הדירה, ובמיוחד לפני נסיעה לחו"ל. אז תזכרו שאפשר תמיד לדווח על נסיעה צפויה לחו"ל, אבל האם יקרה משהו אם תעשו זאת רק אחרי שתחזרו? נסיעה טובה וחופשה נעימה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email