מתמקדים בפרקטיקה: הכירו את צוות ההדרכה בוועדה הפנסיונית של הלשכה

השנים הקרובות בתחום הפנסיוני צפויות להיות מאתגרות במיוחד. כדי לטפל בכמה שיותר נושאים, הוועדה התחלקה לשלושה צוותים; השבוע יוצג החזון של צוות ההדרכה; כתבה שנייה בסדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כפי שנכתב במאמר קודם, הוועדה הפנסיונית של הלשכה הקימה שלושה צוותי עבודה שיתמקדו באתגרים הרבים המונחים על שולחננו.

הצוות שנכיר היום הוא צוות ההדרכה. מוביל אותו אנוכי וחברים בו סוכני הביטוח יגאל הררי, רונית מגנזי ורן ג'והן. כולם אנשי מקצוע ברמה גבוהה, בעלי ידע רב ומוטיבציה גבוהה.

יורם לביאנט | צילום: סטודיו טל בדרק
תוכנית העבודה

החזון שלנו הוא שיפור מתמיד ברמה המקצועית של הסוכנים הפנסיוניים ושהלשכה תהווה זרקור ומעיין של ידע מקצועי.

אז מה מתוכנן? התחלנו בשיחות על מספר מיזמים שנרצה לקדם.

חשוב לנו שיהיה מיקוד בפרקטיקה של חיי היום-יום של הסוכן הפנסיוני. לא רק עדכוני רגולציה והדרכות מהגופים המוסדיים אלא גם איך לשפר ולבצע נכון תהליכי עבודה. דגש חזק על הפרקטיקה ועל מה שקורה בשטח. דגש נוסף יהיה על נושאים שלא מכוסים היום בהדרכות של גופים מוסדיים, למשל, נושאים הקשורים לפרישה לפנסיה, לשימוש במסלקה ועוד.

נרצה להבין יותר מה חסר היום לסוכנים מבחינת ידע מקצועי. יש בתחום שלנו הרבה פרקטיקות לא מתועדות, הרבה הבדלים בין החברות השונות מה שמקשה על סוכנים צעירים או כאלה שרוצים לעבוד עם יותר חברות וחוששים.

אנחנו דוחפים לשדרוג אתר הלשכה על מנת שיהפוך גם לבסיס ידע מתועד שיסייע לסוכנים בעיקר בעבודת היום יום. נרצה להשיק מספר סדנאות מעשיות, שיעמיקו בנושאים ספציפיים, עם דוגמאות אמיתיות כולל חומרים שהמשתתפים יביאו ונוכל לעבוד עליהם.

אנחנו מתכננים להיות מעורבים בכנסים הבאים של הלשכה, הן המחוזיים והן הארציים. נשמח מאוד להיפגש.

תקשורת והפצת ידע

אנחנו לא שוכחים שאנחנו במאה ה-21 ולכן כל ערוץ רלוונטי הוא רלוונטי. החל מטיק-טוק וכלה במפגשים פנים אל פנים וכל מה שבאמצע.

מה עם ציבור הלקוחות שלנו? אנחנו מאמינים שהסוכן הפנסיוני הוא הכתובת ואיש האמון של המשפחה במרבית הדילמות או ההתלבטויות הכלכליות. הרי מי מכיר טוב ממנו את הנכסים הכלכליים של המשפחה ואת ההגנות הכלכליות שלה. אנחנו רוצים לחזק את התדמית הזאת. אנחנו רוצים שהציבור יכיר אותנו כמי שעומדים לצידו ולטובתו במערכת הכלכלית והביטוחית המורכבת בישראל.

אנחנו חושבים ומתלבטים כיצד לחזק את הידע וההיכרות של הציבור עם הפתרונות שיש לנו עבורו. נרצה שהציבור יכיר את הלשכה כמקור ידע עבורו. נשמח לרעיונות בנושא.

לסיכום, נשמח לשמוע מכם הסוכנות והסוכנים הערות, הארות, רעיונות והצעות. בהצלחה לצוות!

הכותב הינו חבר הוועדה הפנסיונית, מומחה בפנסיה ובכלכלת המשפחה, עוסק בהדרכה לחסכון פנסיוני ופרישה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email