מתקפה על סלינגר בוועדת הכספים: "זלזול באינטליגנציה של הציבור ושלנו"

החלטתה של סלינגר לפרסם חוזר לבחירת קרן ברירת מחדל למרות בקשת ועדת הכספים הובילה למתקפה חריפה עלייה בדיון אתמול. "כאוס מוחלט בממשק המעסיקים, המסלקה לא מתפקדת, מיליארדים לא עברו לחשבונות העובדים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברי ועדת הכספים תקפו השבוע (ג') בחריפות את דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, בדיון סוער סביב החלטתה לפרסם חוזר לבחירת קרן ברירת מחדל למרות בקשת יו"ר הוועדה משה גפני וחבריה להמתין עם כניסתה של קרן ברירת המחדל לתוקף עד קיום דיון מעמיק בנושא.

את הדיון המהיר יזם ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) שתקף את סלינגר בחריפות בנוכחותה. "בסופו של דבר מה שקורה מבחינת ההתנהלות שלך הוא זלזול באינטליגנציה של הציבור ושלנו", אמר. "יש כאוס מוחלט בממשק המעסיקים, המסלקה לא מתפקדת, מיליארדים לא עברו לחשבונות העובדים. הנושא של סוכן מתפעל הוכיח עצמו ככישלון. דוח פרודוקציה לא מיושם, הסוכנים מקבלים את הדוח באיחור. זהו סרבול שהמבוטחים משלמים עליו. אני לא אומר שתכנית ברירת המחדל היא לא דבר טוב, אבל מה היה חטאנו? ביקשנו שזה יבוא אלינו".

סלינגר: "אני יודעת מה מניע אותי וזה לבטח לא להרע לציבור"
סלינגר: "אני יודעת מה מניע אותי וזה לבטח לא להרע לציבור"

סלינגר הודתה בטעותה

לבקשה של זוהר לקיום הדיון הצטרפו חברי הכנסת אראל מרגלית (המחנה הציוני), אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), אורלי לוי־אבקסיס (ישראל ביתנו), יעקב מרגי (ש"ס) ויו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון שתומכת בהקמת הקרן, אבל טוענת כי הנושא היה צריך לעבור בחקיקה. "אני מודאגת מאוד מהמצב היום בו יש מקומות בהם המעסיקים החזקים מתמקחים עם קרנות הפנסיה ודווקא העובדים החלשים והלא מאוגדים נפגעים", אמרה. "אני חושבת שצריך לתת את הכוח לכנסת ולעשות את הרפורמה בצורה מסודרת דרך ועדת הכספים. יש הרבה גורמים חזקים שמתנגדים לחקיקה הזו. אם זה לא יעבור בחקיקה מחר יבוא מפקח אחר ויפרק את הקרן כי האינטרסים שלו הם לאו דווקא דאגה לעובדים החלשים".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, טען בפני סלינגר, כי הוועדה קיימה דיון ארוך והחליטה כי היא רוצה לבצע את הרפורמה בחקיקה. "לפתע אנחנו מתבשרים שזה נעשה בתזכיר שלך", אמר לסלינגר. "יכול להיות שקיבלת הוראה מהשר. אין לי טענות, אני רק שואל: יושבים פה חברי כנסת וביקשנו לעשות את זה בחקיקה. למה הוצאת חוזר מבלי להגיד לנו? יכולנו לפנות לשר".

בתגובה טענה סלינגר כי ועדת הכספים ביקשה לדחות את הרפורמה אך לא לבצע אותה בחקיקה. "יש אסטרטגיה של משרד האוצר לקדם את העניין הזה", הדגישה. "אני יודעת מה מניע אותי וזה לבטח לא להרע לציבור". בסיום הישיבה הודתה סלינגר, כי הייתה צריכה להודיע לוועדה על כוונתה לפרסם את החוזר וציינה שהחוזר נכנס כבר לתוקף. "אנחנו נכונים ונשמח לבוא ולהציג לוועדה את הרקע והשיקולים שלנו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email