מתקרבים ללקוח

איילון ביטוח הטמיעה מערכת ניהול תשתית נתונים לתקשורת ישירה עם לקוחותיה; המערכת תאפשר גם אוטומציה בתהליכים כמו הפקה אוטומטית של פוליסות וגיבוש מוצרים ייעודיים מבוססי דאטה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איילון ביטוח הטמיעה מערכת ניהול תשתית נתונים של Talend, פלטפורמה לניהול נתונים שמאפשרת לחברה תקשורת ישירה עם מאות אלפי לקוחותיה במגוון ערוצים דיגיטליים.

"מנגנוני עיבוד הנתונים המתקדמים בפלטפורמה יוצרים סביבה יציבה ומתקדמת לפיתוח והפעלה של תהליכי עיבוד מידע מנוהלים ומבוקרים המאפשרים לאיילון תקשורת ישירה עם מאות אלפי הלקוחות והסוכנים במגוון ערוצים דיגיטליים ומאפשרים לנו אוטומציה מלאה בתהליכים כמו הפקה אוטומטית של פוליסות ביטוח החיים של החברה ואף גיבוש מוצרים ייעודיים מבוססי דאטה", אומר רונן אהוביה, מנהל פיתוח טכנולוגיות דיגיטל באיילון ביטוח. "שילוב Talend במערכות שלנו מאפשר לחברה ליצור ממשקים מתאימים לתוכניות ייעודיות דוגמת איילון יאנג – לנהגים צעירים שיוכלו לנהוג על כל הרכבים של המשפחה. עם המידע העדכני ביותר הזמין, יש לנו תמונה מלאה ואיכותית של המצב הנוכחי בכל רגע נתון".

רונן אהוביה | צילום: שלומי אופיר

יוסי רודריק, מנכ"ל aQurate, ציין כי "איילון ביטוח בנתה תשתית נתונים רוחבית המשרתת את צרכי הארגון ובכלל זה הלקוחות, הסוכנים והלקוחות הפנימיים. התשתית כוללת גם שימוש בתשתית Data Quality המשולב בתהליכי האינטגרציה. באמצעות התשתית שנבנתה, חברת איילון ביטוח מממשת את החזון הדיגיטלי של הארגון ובעצם פועלת בסינרגיה עם פעילויות השיווק בכל תחומי הביטוח והצרכים של לקוחות החברה וסוכניה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email