מתרחבת בתחום: מיטב דש חתמה על עסקה לרכישת י.ק.ב סוכנויות ביטוח

כחלק מהרחבת פעילותה רכשה מיטב דש את הסוכנות בסכום ראשוני של 8 מיליון שקל. לסוכנות י.ק.ב הכנסות כוללות בסך של מעל ל־20 מיליון שקל בשנה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בנצי קפלן ואבי יעקובוביץ' מוכרים את ב סוכנות י.ק.ב סוכנויות ביטוח בע"מ לבית ההשקעות מיטב דש. י.ק.ב הינה סוכנות ביטוח מובילה הפועלת בתחום הביטוח האלמנטרי וביטוחי החיים. לסוכנות הכנסות כוללות בסך העולה על כ־20 מיליון שקל בשנה. כ־40 עובדים ומנהלים מועסקים בסוכנות והיא פועלת בשני סניפים מרכזיים, האחד בפתח תקווה והשני בירושלים.

במסגרת העסקה מיטב דש תשלם סכום ראשוני העומד על כ־8 מיליון שקל, וכן תשלומים רבעוניים למשך חמש שנים. התשלומים הרבעוניים יחלו ממועד השלמת העסקה, וייגזרו בעיקרם מן ההכנסות העתידיות של י.ק.ב. "אנו בטוחים כי עסקת הרכישה של הסוכנות על ידי מיטב דש תקדם את י.ק.ב. הן בהעמקת שירותי הביטוח וכן תטיב עם לקוחותיה", אמר קפלן. "אנו צופים להמשך עבודה מצוינת ופורייה יחדיו, עם עוצמות ויכולות חדשות בדרך ליעדים חדשים".

מיטב דש תשלם גם תשלומים רבעוניים למשך חמש שנים | צילום: fotolia
מיטב דש תשלם גם תשלומים רבעוניים למשך חמש שנים | צילום: fotolia

עסקה אסטרטגית

ממיטב דש נמסר, כי מדובר בעסקה אסטרטגית נוספת של בית ההשקעות המחזקת משמעותית את הפעילות שלו כיום בתחומי הביטוח ומתווספת לרכישות של סוכנות הביטוח רימונים וסוכנות בני שריד שהושלמו בשנה האחרונה. המשא ומתן מטעמה של מיטב דש נוהל על ידי אבי מויאל סמנכ"ל חיסכון ארוך טווח עם עו"ד אושרי הררי. מטעם י.ק.ב. העסקה לוותה משפטית על ידי עו"ד ג'ון גבע.

לאחר הרכישה, בעלי הסוכנות בנצי קפלן ואבי יעקובוביץ', ימשיכו לכהן בה כמנכ"לים משותפים ולהוביל את הסוכנות בשנים הקרובות. "י.ק.ב היא סוכנות איכותית ומקצועית, הנמצאת בהתפתחות מתמדת", אמר אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש. "רכישתה מהווה חלק מאסטרטגיית הצמיחה שלנו, ואנו מברכים על הצטרפותה לקבוצת מיטב דש".

בית ההשקעות מיטב דש מנהל כ־122 מיליארד שקל בקרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות פנסיה, תיקים מנוהלים ותעודות סל. בית ההשקעות פועל באמצעות חברות בנות גם בתחומי הטרייד, ברוקראז', ביטוח, מכללה ללימודי שוק ההון ועוד. החברה מנוהלת על ידי רביב ונשלטת על ידי קבוצת BRM פיננסים וצבי סטפק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email