נאה דורש נאה מקיים: עוד חברת ביטוח ישראלית מצטיינת במדד מעלה

מגדל ביטוח זכתה לציון פלטינום פלוס, הגבוה ביותר במדד מעלה לאחריות חברתית. "המגמה העולמית אשר מכוונת להתנהלות ברת קיימא של חברות אינה פוסחת גם על ישראל"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מגדל חברה לביטוח זכתה בציון פלטינוס פלוס, הציון הגבוה ביותר במדד מעלה, שמדרג חברות ציבוריות על פי קריטריונים של אחריות חברתית ותאגידית. מגדל הצטרפה לדירוג רק לפני כשנתיים וכבר בשנתה הראשונה זכתה לציון מצטיין בדרגת פלטינום.

מהחברה נמסר כי קפיצת המדרגה שלה בשנת 2021 נובעת ממהלכים משמעותיים שהובילה החברה בשנה האחרונה, בראשם היותה הגוף המוסדי הראשון בארץ שהכריז על מדיניות השקעות ESG, מדיניות השקעות שלוקחות בחשבון היבטים סביבתיים, חברתיים ומשטר תאגידי של חברה כחלק בלתי נפרד ממודל ניהול ההשקעות שלה.

אנרגיה מתחדשת
אנרגיה מתחדשת. תחום שנמצא בזינוק בעשור האחרון. צילום: shutterstock

מדד מעלה בוחן אחריות תאגידית של חברות, רובד נוסף של התנהלות התאגיד מעבר להתנהלות העסקית הרגילה – הדרך שבה הוא מנהל את עסקיו, בהתייחס לכלל מחזיקי העניין שלו (לקוחות, ספקים, משקיעים, עובדים, ציבור, שותפים עסקיים, סוכנים). דירוג מעלה בוחן ומדרג את התנהלות החברות הגדולות במשק מבחינת המחויבות שלהם להתנהלות חברתית סביבתית הוגנת, לצד התנהלותן העסקית.

"מעשים בשטח"

לדברי ענת עופרי, מנהלת מעורבות חברתית בקבוצת מגדל: "המגמה העולמית אשר מכוונת להתנהלות ברת קיימא של חברות אינה פוסחת גם על ישראל ואנחנו גאים להיות מובילים בתחום שלנו בנושא זה. הצהרות ומדיניות הן חשובות אך הן צריכות להיות מגובות במעשים בשטח. מגדל הציבה לעצמה יעדים כמותיים להפחתת השקעות שאינן עולות בקנה אחד עם התנהלות ESG, יחד עם הגדלת השקעות Net Positive ועל כך היא זוכה להכרה והוקרה".

עוד הוסיפה עופרי כי "לא זו בלבד, אלא נאה דורש נאה מקיים: היבטי קיימות שולבו גם בהתנהלות הפנים ארגונית של החברה ובשנה האחרונה נעשה מהלך פנים ארגוני, 'מגדל ירוקה', במסגרתו צומצמה משמעותית טביעת הרגל הפחמנית של החברה ונעשו מהלכים לצמצום שימוש בנייר, כלים חד פעמיים ושימוש ברכבים מזהמים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email