נגיף הקורונה צפוי לפגוע קשות בהכנסות המבטחים הסיניים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הרייטינג הבינלאומית S&P הוציאה אזהרה כי נגיף הקורונה יפגע באופן קשה בהכנסות המבטחים הסיניים בשנת 2020. זאת, כתוצאה מקיטון בפעילות המכירות של החברות הסיניות, ממפגשים עסקיים בין אנשי עסקים, הטלטלות בשוקי ההון והשיתוק הממושך של מפעלי הייצור ברחבי סין.

חברת הרייטינג מצביעה על כך שנגיף הקורונה יפגע קשות בהיקף מכירת מכוניות חדשות ובמיוחד בשיווק ביטוחי רכב. כבר בשלהי 2019 המבטחים הסיניים פעלו להגדלת מכירת ביטוחי תאונות וביטוחי חיים, אשר היקפם עלה מ־33.4% ב־2018 ל־37.1% ב־2019.

ההערכה של חברת רייטינג היא שבעקבות נגיף הקורונה יגדלו מכירות פוליסות ביטוחי החיים וביטוחי התאונות, אבל הפוליסות האלה יסבו הפסדים לחברות הביטוח. יתר על כן, הערכת חברת הרייטינג מציינת שמספר הנפגעים מקרב בעלי פוליסות החיים והתאונות לא ידוע, אולם מימון הוצאות רפואיות עקב הקורונה יכביד על חברות הביטוח. בינתיים, חברת הביטוח האירופית הגדולה אליאנץ’ הודיעה שהקימה קרן חירום של מיליוני יורו שמטרתה לסייע בפעולות למיגור נגיף הקורונה.

במה משקיעים המורים בטורונטו?

ארגון הפנסיה של מורי טורונטו משקיע בחברת הלוויות הצרפתית המובילה OGF. בימים אלה, הפכו המורים לבעלי השליטה המלאה בחברה לאחר שרכשו עוד רבע ממניותיה, כאשר ההשקעה הכוללת מגיעה לכ־400 מיליון דולר.

השקעה נכונה שהובילה לרכישת החברה | צילום: Shutterstock

קרן הפנסיה של מורי טורונטו החלה להשקיע בחברת הלוויות החל מ־2015. זאת על פי מדיניותה להיות משקיעה לטווח ארוך, כאשר היא מבחינה בהזדמנויות עסקיות מעניינות ובלתי רגילות, וכאשר יש לחברה הנרכשת צוותי ניהול מנוסים.

החברה הצרפתית, שנוסדה לפני 170 שנה, חולשת על 1,100 סניפים ברחבי צרפת עם 550 אולמות לוויות. בסוף השבוע, הקנדים, שהחזיקו ב־74% ממניות החברה, רכשו את יתרת המניות, 26%.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email