נדחתה הצעת חוק שנועדה להכליל את חברות הביטוח והבנקים בחוק להגנת הצרכן

יוזמת החוק: ”יש לנו הרגשה שהיה מי שבחש מאחורי הקלעים ומנע מההצעה לעבור“
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה השבוע הצעת חוק שביקשה להכפיף את הבנקים וחברות הביטוח לחוק הגנת הצרכן.

כיום נתונים הבנקים וחברות הביטוח לפיקוח נפרד, כך שאם למשל בנק מפרסם מודעה פרסומית שמטעה את הצרכן – הוא אינו יכול להביא לכך שתוטל סנקציה על הבנק, אלא אם נגרם לו נזק מוכח. אותו הדין לגבי המתנה טלפונית ממושכת: התיקון לחוק שקובע עד שלוש דקות המתנה לא תקף בבנקים ובחברות הביטוח.

את הצעת החוק יזמה הח“כית סבטלובה קסניה (המחנה הציוני), ועליה היו חתומים בין היתר גם הח“כים יואל רזבוזוב (יש עתיד), עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת), נורית קורן (ליכוד) ואורי מקלב (יהדות התורה).

”מעניין לראות שאלה שהבטיחו הבטחות לפני הבחירות דוחים הצעה כל כך אלמנטרית ומשאירים את הגופים הכי חזקים בשוק מעל לחוק“, אמרה סבטלובה בתגובה להחלטה. היא ציינה כי חומרי הצעת החוק הועברו לשר האוצר משה כחלון, אך הוא טרם השמיע את דברו.

לדבריה, ”ההצעה הזו אמורה להשתלב בתוכנית של הרפורמה בבנקים ובהגבלות על המונופולים. אין הסבר לוגי לדחיית ההצעה, כשכולנו יודעים שיש הפרות רבות, ויש תקדימים מהשבועות האחרונים, במיוחד כשכל סיעות הבית תמכו בהצעה. ההרגשה שלנו היא שהיה מי שבחש מאחורי הקלעים ומנע מההצעה לעבור, ועל כן הגשנו בקשה לשקיפות ההצבעה, ונגיע עם זה עד לבג“ץ בכדי להבין מי התנגד לה“.

לאור ההתנגדות, הצעת החוק תעלה להצבעה שניה בעוד חצי שנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email