נדחתה על הסף הבקשה לאישור ייצוגית נגד ה"פול"

התובענה הייצוגית הוגשה בטענה כי הפול לא הפחית את דמי ביטוח רכב חובה בתקופת הקורונה; ביה"מ המחוזי: "לא ניתן להפחית דמי ביטוח לאחר כריתת חוזה הביטוח. תעריף החובה נקבע על ידי הרשות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את בקשת הפול – התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה – לדחות על הסף בקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה נגדו לפני שנה. מדובר בדחיית הבקשה אשר הוגשה בשיא מגיפת הקורונה נגד כל חברות הביטוח בארץ, בנוגע לביטוחי הרכב.

בתביעה נטען כי עקב המגבלות שהוטלו בארץ, כפועל יוצא של התפשטות נגיף הקורונה, אשר בעטיין הושבתה תנועות כלי הרכב באופן משמעותי, חלה הפחתה בסיכון של ביטוחי הרכב, באופן המחייב את הפחתת דמי הביטוח.

לא ניתן לשנות דמי ביטוח בדיעבד | צילום: shutterstock

ביהמ"ש קיבל את עמדת ה"פול", שיוצג על ידי עורכי הדין יוסי הלוי, שותף וראש תחום ביטוח, ועו"ד רוית קורן-פרי, שותפה במחלקת ליטיגציה של משרד מ.פירון ושות', וקבע: "בסוגיה הספציפית העומדת לדיון והיא הפחתת דמי הביטוח מכוח טענה של הפחתת סיכון ביטוחי, נעדרת המבקשת כל סמכות או שיקול דעת לשנות את דמי הביטוח הנקבעים על ידי הרשות ועל כן דין התביעה נגדה להימחק מחמת העדר יריבות. בקשת האישור מושתתת על הטענה כי יש להפחית את דמי הביטוח בגין הפחתת הסיכון הביטוחי בימי מגפת הקורונה, וזאת בדיעבד ולאחר שחוזה הביטוח כבר נכרת, היינו להתערב בדמי הביטוח שקבעה הרשות – מקום בו אין חולק כי הרשות היא זו שקובעת את דמי הביטוח אותם רשאית המבקשת לגבות מן המבוטחים, במסגרת הוראות הדין כמפורט לעיל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email