נהגים שיתקינו מערכות בטיחות ברכבם יזכו בהנחה באגרת הרישוי

משרד התחבורה הקצה עבור ההנחות כ־180 מיליון שקל. שר התחבורה ישראל כץ: "המערכות מצילות חיים ויצמצמו באופן משמעותי את מעורבותם של רכבים בתאונות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשורה טובה לנהגים: שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חתם על תקנה חדשה שתעניק הנחה בגובה 1,500 שקל באגרת הרישוי השנתית לכלי רכב שיותקנו בהם מערכות בטיחות מצילות חיים. ההנחה תינתן לכלי רכב פרטיים ומסחריים עד 3.5 טון, משנת ייצור 2000 ומעלה שנרשמו בארץ עד ל־1 במאי 2017, ונמצאים בבעלות פרטית או ליסינג פרטי.

על פי התקנה החדשה, נהג שיתקין ברכבו את שתי המערכות, מערכת בקרת סטייה מנתיב ומערכת שמירת מרחק מלפנים, יהנה מהנחה של עד 1,500 שקלים באגרות רישוי הרכב, שתתפרס
על פני שלוש שנים. בשנתיים הראשונות יקבל בעל הרכב הנחה בגובה של עד 700 שקל באגרות הרישוי, בכל שנה, ובשנה השלישית יקבל הנחה בגובה 100 שקלים נוספים. שלוש החברות שקיבלו עד כה הרשאה להתקנת המערכות נדרשו להתחייב על מחיר מירבי שלא יעלה על 2,100 שקל. בנוסף, יצוין כי חלק מחברות הביטוח מעניקות כיום הנחות בביטוח לבעלי רכב שהתקינו מערכות בטיחות ברכבם, כך שלהערכת משרד התחבורה, בעל הרכב יוכל לקבל למעשה את מלוא ההחזר עבור התקנת המערכות.

הממשלה הקצתה למשרד התחבורה סכום של 180 מיליון שקל שיאפשר הענקת הנחות בגין התקנת מערכות בטיחות עבור 120 אלף כלי רכב משומשים. השר כץ הודיע כי בכוונתו לבקש ממשרד האוצר תקציב נוסף, שיאפשר להגדיל את מספר כלי הרכב שבהם יותקנו מערכות בטיחות מצילות חיים. ממשרד התחבורה נמסר, כי על מנת ליהנות מההטבה על בעל הרכב להתקין מערכת בטיחות מאושרת באמצעות מתקין מורשה. המתקין ידווח למשרד התחבורה על התקנת המערכת, וההטבה תופחת אוטומטית מדמי אגרת רישוי הרכב. נהגים שיתקינו את המערכות בתקופה של 60 יום לפחות ממועד חידוש הרישיון יקבלו את ההחזר הראשון כבר באגרת הרישוי הקרובה. יצוין כי ההטבה ניתנת לרכב ולא לבעל הרכב, ותישאר בתוקף גם לאחר מכירתו.

השר כץ מסר: "מדובר במערכות חדישות התורמות לבטיחות בדרכים ומאפשרות לצמצם באופן משמעותי את מעורבותם של כלי הרכב בתאונות הדרכים. רבות מהתאונות נגרמות כתוצאה מהסחת דעת של הנהגים, ולמערכות מצילות חיים יש יכולת למנוע את מרביתן של תאונות אלה". החל מ־1 בינואר 2018 יחויב כל רכב חדש המיובא לישראל להצטייד במערכות בטיחות מצילות חיים. כיום מותקנות המערכות בכ־60% מכלי הרכב הפרטיים המיובאים לארץ. בעקבות תקנה חדשה שנחתמה על ידי השר כץ, החל מ־1 בנובמבר 2016 מחויבים בהתקנת מערכות הבטיחות, מערכת בקרת סטייה מנתיב ומערכת שמירת מרחק מלפנים, גם אוטובוסים ומשאיות משנת ייצור 2012 ואילך.

סו״ב אריאל מונין, יו״ר הוועדה לביטוח כללי בלשכה הדגיש: ״אנו רואים חשיבות רבה בהתגייסות סוכני הביטוח כזרוע הסברתית ושיווקית למוצרי מניעה. בכנס אלמנטר באילת נשיק את מערכת המרקטפרו שתאפשר לסוכן את הכלי הנכון לשווק דרכו מגוון מוצרי מניעה כדוגמת מוצר זה״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email