נזקי הוריקן פלורנס לא יכרסמו בהונם של המבטחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נזקי ההוריקן פלורנס, שפגע בחוף הדרום־מזרחי של ארצות הברית, נאמדים בכ־20 מיליארד דולר. חלק גדול מהנזקים יתגלגל על כתפי חברות הביטוח המתמחות בביטוחי נדל"ן ואסונות טבע. אולם הנזקים האלה לא יכרסמו בהונם של המבטחים האמריקאים.

מדוע האופטימיות הזו? המבטחים האמריקאים יושבים על הון של כחצי טריליון דולר, כך שנזקי ההוריקן לא יכבידו עליהם. ROBERT HAUFF, אנליסט בוולס פרגו סקיוריטיס, מציין כי הנזקים האלה הן הוצאה שנתית שוטפת לפיצוי נפגעי אסונות טבע של חברות הביטוח. הוא מוסיף, כי נזקי הוריקן בהיקף של כ־150 מיליארד דולר יזעזעו את הונם של המבטחים. תרחיש כזה יכול לקרות אם הוריקן הרסני ינוע מפלורידה לניו־יורק, ישטוף אזורים רבים ויערער את היסודות של בנייני מגורים, בנייני משרדים ומבנים תעשייתיים.

הוריקן פלורנס | צילום: shutterstock

HOWAED MILLS, לשעבר רגולטור הביטוח של ניו־יורק, אינו צופה שלהוריקן פלורנס תהיה השפעה על תעריפי הביטוח וביטוח המשנה.

המנכ"ל החדש שיבצע בדק בית בלויד'ס

ג'והן ניל, לשעבר מנכ"ל חברת הביטוח האוסטרלית הגדולה QBE, מונה כמנכ"ל החדש של תאגיד הביטוח הגדול לויד'ס. הוא מחליף את אינגה ביל.

המנכ"ל החדש של לויד'ס יידרש לבצע בדק בית בתאגיד הביטוח לאחר שנקלע להפסדים גדולים בשנה שעברה. בין היתר, יצטרך לפעול לחיסול פעילות של סינידקטים מפסידים ולייעל את הפעילות של סינידקטים אחרים. הוא נדרש להאיץ את המעבר של מבטחי המשנה לעבור לניהול אלקטרוני של עסקי ביטוחי המשנה, בעוד שחלק גדול ממבטחי המשנה ממשיכים לעבוד בשיטה השמרנית של הטבעת חותמת גומי על ביטוחי משנה במסמכי נייר, במקום לפעול במערכת אלקטרונית.

אחת המשימות הדחופות של ניל היא הקמת חברת בת של לויד'ס בבריסל. זו החברה שתרכז את פעילות לויד'ס באיחוד האירופי לאחר פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי. ניל ייכנס לתפקידו ב־15 באוקטובר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email