נזקי סופת איידה נאמדים בכ-35 מיליארד דולר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נזקי הוריקן איידה, אשר גרמה לשטפונות בניו-יורק, נאמדים בכ-30-35 מיליארד דולר שחברות הביטוח ומבטחי המשנה יאלצו לשלם, כך מעריכים האנליסטים של בנק ההשקעות גולדמן זאקס. אנשי הפיקוח על הביטוח במדינת ניו-יורק דרשו מחברות הביטוח לזרז את הטיפול בתביעות של המבוטחים כדי שיוכלו להתאושש במהירות מהנזקים שנגרמו להם.

הגשמים העזים שירדו באיזור ניו-יורק גרמו להצפות של מבנים ומערכות תפעול אשר לא נראו מזה שנים. ההצפות הגיעו גם לרכבת התחתית וגרמו לשיתוקה לזמן ממושך ולנזקים בתשתיות.

דרישה מהמבטחים לזרז את הטיפול בתביעות המבוטחים. צילום: shutterstock

חברות הביטוח הוצפו בתביעות פיצוי של המבוטחים. הפיקוח על הביטוח דרש לתגבר את הצוותים המטפלים בתביעות, כולל בשמאים. בנוסף, הצהירו בפיקוח על הביטוח כי יפעלו לאשר במהירות העסקת שמאים מחוץ למדינת ניו-יורק כדי שיוכלו לטפל בגל התביעות ללא המתנה ממושכת.

חלק גדול מהנזקים נגרמו לכלי רכב. המבטחים הקימו מרכזים להערכת נזקים מהירה לכלי רכב להם נגרמו נזקים קלים יחסית. רכבים שנפגעו קשה והמנוע שותק הועברו על ידי גוררים למגרשי רכב להערכה של גובה הנזקים.

כתוצאה מההצפות הוקם אתר המסייע לתושבי ניו-יורק להעריך את סכנת ההצפה לביתם או לעסקים. האתר מסייע להעריך את הסיכונים וכיצד להיערך להצפה נוספת. האתר הוקם על ידי ארגוןCENTER FOR NEW YORK CITY NEIGHBORHOODS. המימון ניתן על ידי עיריית ניו-יורק ומדינת ניו-יורק.


50 מיליארד דולר: היקף תביעות נפגעי הקורונה

היקף התביעות של נפגעי הקורונה אצל חברות הביטוח הגלובליות ומבטחי המשנה מגיעים ל-50 מיליארד דולר. זו הכבדה גדולה על מבטחי המשנה, נמסר על ידי מייק ואן סלוטן בכנס של ברוקר הביטוח AON.

החדשות הטובות הן שבמחצית הראשונה של 2021 גדל ההון הצבור של מבטחי החיים ב-10 מיליארד דולר ל-660 מיליארד דולר. הגידול בהיקף הפרמיות של המבטחים נובע בחלקו מייקור פרמיות הביטוח.

החדשות הרעות עבור מבטחי המשנה הן הזינוק בנזקי אסונות הטבע בתחילת המחצית השנייה של השנה. הגידול בנזקים מסכנים את הרווחים של השנה כולה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email