"ניו יורק גאה להיות שותפה עם ישראל"

מזכר הבנות נחתם בין הרגולטורים משתי המדינות המסכם על שיתוף פעולה בתחום הפינטק ⋅ מושל ניו יורק, אנדרו קואומו: “יתרונות רבים לשיתוף הפעולה בענף החדשנות הפיננסית”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מושל ניו יורק אנדרו קואומו ושלושת הרגולטורים הישראליים: המפקחת על הבנקים בבנק ישראל, ד"ר חדוה בר, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, ויו"ר הרשות לניירות ערך בישראל, ענת גואטה, חתמו על מזכר הבנות עם הפיקוח על השירותים הפיננסיים במדינת ניו יורק. מזכר ההבנות נועד לפתח ולעודד חדשנות פיננסית טכנולוגית חוצת גבולות בין ניו יורק וישראל, על ידי שיתוף מידע ומתן אפשרות לחברות פינטק לפעול בשתי המדינות ביתר קלות.

"ניו יורק, הבירה הפיננסית של העולם, ממשיכה להוביל בקידום ובעידוד הצמיחה של שירותים ומוצרים פיננסיים חדשניים, שהביקוש להם בעולמנו הנוכחי גובר", אמר המושל קואומו. "ניו יורק וישראל משמשות שתיהן כמרכזי חדשנות ובהינתן קשרי החברות ביניהן קיימים יתרונות רבים לשיתוף הפעולה בענף החדשנות הפיננסית המתפתח.

קואומו | צילום: shutterstock

"ניו יורק גאה להיות שותפה עם ישראל באמצעות מזכר הבנות זה ולעבוד עמה יחד על מנת להבטיח הסרת חסמים מיותרים להתפתחות חדשנות פיננסית, על מנת לתמוך בחדשנות העכשווית והעתידית. הקשרים בין ניו יורק וישראל יוגברו ויורחבו באמצעות מזכר הבנות זה ויקלו על היכולת של יזמים וחדשנים לפעול בשתי המדינות".

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "קידום חדשנות טכנולוגית פיננסית במערכת הבנקאית בישראל הוא אחד היעדים האסטרטגיים של בנק ישראל. אני מודה לעמיתיי ולשותפיי בניו יורק ובישראל על שיתוף הפעולה שיתמוך ביכולת שלנו להיות בחזית הטכנולוגיה תוך הבטחת טיפול נאות בסיכונים השונים בהתאם לפרקטיקות הבינלאומיות הטובות ביותר".

הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת: "כרגולטור האחראי על פעילות, רשות שוק ההון מקדמת בברכה את שיתוף הפעולה והעבודה המשותפת עם רגולטורים אחרים מהארץ ומהעולם. אני משוכנע בכך שנהנה מחילופי ידע פוריים ומועילים בתחום הפינטק ביחד עם עמיתינו מניו יורק, שמהם ייהנו כל הצדדים".

יו"ר הרשות לניירות ערך, ענת גואטה: "רשות ניירות ערך הגדירה כיעד אסטרטגי את קידום החדשנות הפיננסית, שכולל בתוכו פיתוח ושכלול של תחום הפינטק בישראל. הקמנו מרכז חדשנות פיננסית ברשות, שמעניק ליווי רגולטורי לחברות פינטק ומאפשר לנו ללמוד על הפיקוח והאסדרה הנדרשים לצורך שמירה על עניינם של המשקיעים, ולצד זאת, לאפשר את המרחב החיוני להמשך מואץ של פיתוח הטכנולוגיות. מזכר זה, מתווסף להסכמים בילטרליים נוספים עליהם חתמנו לאחרונה עם צרפת ושוויץ והצטרפותנו לרשת הבינלאומית GFIN. הסכמים אלו, מעניקים לחברות פינטק אפשרות לקבל ליווי רגולטורי, הנדרש להן על מנת לעמוד ברגולציה בישראל ובשוקי העולם".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email