ניצחון ללשכה: לובי פוליטי חוצה מפלגות

הלובי הפוליטי של הלשכה נשאר חזק מתמיד; אז מי הם הח"כים שצפויים למלא את התפקידים המשמעותיים ביותר לענף הביטוח ושוק ההון?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למרות השוויון בכמות המנדטים בין מפלגות הליכוד וכחול־לבן, נראה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להרכיב את הממשלה החמישית בראשותו. הניצחון הזה של נתניהו משמעותי מאוד עבור סוכני הביטוח בכלל ולשכת סוכני ביטוח בפרט, שכן הלובי הפוליטי, עליו עמל נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד בשנה האחרונה, צפוי לתת פירותיו בקדנציה הזו, עת הגיע הזמן של חברי הכנסת למלא אחר ההבטחות וההסכמים שעלו בקדנציה הנוכחית.

נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: גיא קרן

שרת המשפטים איילת שקד ויו"ר מפלגת "גשר" אורלי לוי־אבקסיס לא צפויות להמשיך ולהיות חלק מרכזי מהלובי הפוליטי של הלשכה, אבל השרים גלעד ארדן, ישראל כץ, אלי כהן ומשה כחלון בהחלט יהיו שם כדי לתמוך ולחזק את מעמד הסוכנים. גם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, צפוי להישאר בתפקידו ולאזן את מערכת היחסים שבין רשות שוק ההון ללשכה ובין האינטרסים של חברות הביטוח לאלה של ציבור המבוטחים.

על פי דיווחים שונים של המפלגות וערוצי החדשות נראה כי משה כחלון ימשיך בתפקיד שר האוצר. בשל מורכבותה של הקואליציה, הנתמכת על ידי מספר מפלגות קטנות, והירידה בכמות המנדטים של מפלגת "כולנו", קשה לדעת מי ימלא את תפקיד שר הכלכלה ויו"ר ועדת הכלכלה, אבל כחלון ואלי כהן ימשיכו כנראה בתפקידים חברתיים בממשלה.

משה כחלון | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

ושרי אוצר וכלכלה בהחלט רלוונטיים. גלעד ארדן צפוי להיות שר בממשלה אך לא בטוח כי יישאר בתפקיד השר לביטחון פנים, כך גם לגבי ישראל כץ. יו״ר הקואליציה, דודי אמסלם, המקורב ללשכה, צפוי להמשיך בתפקידו.

איציק שמולי | צילום: אופיר אייב

יש לציין כי גם במפלגות האופוזיציה ישנם חברי כנסת שהביעו תמיכתם בלשכה ואף השתתפו בכנסים של הלשכה. במפלגת כחול־לבן ישנם חברי הכנסת אורית פרקש וחילי טרופר אשר יכולים לסייע ללשכה אם יכהנו בתפקיד יו"ר או חבר ועדה, ובמפלגת העבודה ח"כ איציק שמולי שיכול גם כן לשאת בתפקיד של יו"ר ועדת כנסת רלוונטית.

דוד אמסלם | צילום: נתי גולד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email