ניצחון ללשכה: קמפיין שוקה יופסק עד לדיון בעליון

ביטוח ישיר נאלצה לחדול מלשדר אמירות פוגעניות נגד סוכני הביטוח בקמפיין שוקה. הלשכה בתמורה הסכימה למשוך התביעה על ביזיון בית המשפט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות המלצת בית המשפט, גובשה בהסכמה בין ביטוח ישיר (9 מיליון) ולשכת סוכני ביטוח, לפיה לפחות עד לדיון בבית המשפט העליון בעוד חודשיים, יופסק שימוש בביטויים מעליבים כלפי הסוכנים קמפיין פרסומות "שוקה", כגון "למה לממן סוכן" ואחרים. לשכת סוכני ביטוח מצדה, משכה את הבקשה שלה נגד ביטוח ישיר על ביזיון בית המשפט.

כזכור, ביוני האחרון קבע השופט אליהו בכר כי אמירה כמו "למה לממן סוכן?", "מצויה בבסיס הקמפיין השלילי כאותו סרח עודף בלתי נדרש. גם בחידוד בהחלטת בית המשפט העליון אין כדי לאפשר לנתבעים להשתמש בביטוי זה". במילים אחרות, לדברי בכר, מותר לנתבעים להסביר בפרסומות כי התקשרות ישירה עמם מביאה לחסכון בעמלה, אך בכך לא די. "על החברה לציין באותה נשימה כי הצרכנים מוזמנים להשוות בין הפרמיות המשתלמות אצל החברה ואלה המשתלמות אצל חברות הביטוח לשם בחינת הבדלים בפרמיות", פסק.

מתוך קמפיין שוקה
מתוך קמפיין שוקה

עמדת הלשכה התקבלה

בלשכה, אותה מייצג עו"ד ניר גורן, מרוצים מהפסיקה האחרונה, כי בכך התקבלה למעשה עמדת סוכני הביטוח לפיה ביטוח ישיר תחדל משידור פרסומות אסורות, כפי שעשתה בחודשים אוגוסט וספטמבר תוך הפרה בוטה וחוזרת של פסק הדין. בתחילת הדיון המליץ השופט בכר לביטוח ישיר להסיר אמירות מיותרות מהפרסומות האלו עד לדיון בבית המשפט העליון. לבסוף הוסכם בין הצדדים, כאמור, כי עד למועד הדיון לא ישודרו פרסומות הכוללות את האמרות "למה לממן סוכן", "הסוכן מיותר" או "זה מיותר". בהחלטתו אמר השופט, "יש לקוות כי בדרך זו של הידברות יתכן והעתיד ייראה גם אחרת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email