פרשנות: כנס ביטוחי החיים והפנסיוני באילת – הפגנה של עוצמה לאורך כל הדרך

כנס אילת היה הפגנה של עוצמה, מרגע הניצחון על ביטוח ישיר ועד לתמיכת חברי הכנסת בפאנל המסיים. ורק לממונה על הביטוח לא היו בשורות - וגם לא ברכות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יותר מכל דבר אחר יזכרו סוכני הביטוח את כנס ביטוחי החיים והפנסיוני האחרון באילת ככנס של "הנוקאאוט" לקמפיין "שוקה" של הביטוח הישיר. ההישג של הלשכה בבית המשפט המחוזי מול הביטוח הישיר, שמנהליו והחברה עצמה עוד נקנסו ב-331 אלף שקל, היה אישור מעודד וחיזוק של מעמד סוכן הביטוח, שמוצא עצמו בתקופה לא פשוטה.

משעות אחר הצהריים המוקדמות של יומו הראשון של הכנס רצו הודעות הזכייה במשפט בפלאפונים מאחד לשני, ולוו בקריאות שמחה וחיוכים. זו הייתה שיחת היום בכל ימי הכנס. אריה אברמוביץ הפך למבוקש מספר אחד של כל אמצעי התקשורת והעניק ראיונות ללא סוף לכולם – טלוויזיה, אתרי חדשות אינטרנטיים, רדיו ועיתונות כתובה. גם יובל ארנון, יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני, תרם את חלקו בראיונות, אבל דאג בד בבד לקיומו כמתוכנן של הכנס, יחד עם מנכ"ל הלשכה רענן שמחי, וכמובן עם אריק ורדי, מארגן הכנסים היוצא מהכלל של הלשכה, שגם הפעם לא אכזב.

השינוי כבר כאן

בערב הפתיחה התקבל נשיא הלשכה בתשואות סוערות של כ-1,800 סוכנים ואחרים שגדשו את אולם הפביליון של מלון הרודס. אריה פתח בנאום ניצחון על ההישג הגדול. בכנס שכותרתו "חולמים, מונעים ומבטחים", שכל כולו הוקדש לשינוי מקצוע סוכן הביטוח ומעמדו העתידי, הניצחון היה הגשמת חלום בדרך לשינוי. אברמוביץ הבהיר לסוכנים ש"השינוי כבר כאן".

נאום הפתיחה של אברמוביץ, לאחר שכולם נרגעו ממפלת "שוקה", היה מצוין. לא מתלהם, לא "אנטי" – נאום שכולו אופטימיות והבטחות לליווי וסיוע לסוכן לקראת השינוי הצפוי בהתנהלותו המקצועית. אברמוביץ נאם אחרי יובל ארנון, שהסביר את תכני הכנס והלך הרוח שלו – שינוי תפיסה ממוכר ביטוח לסוכן מניעתי.

האורחים פרגנו ללשכה

סוכני הביטוח זכו לתמיכה חמה מצדם של גדעון סער, שר החינוך לשעבר, שניאות לעמוד בראש הוועדה הציבורית שמקימה הלשכה בנושא הביטוח. תמיכה נשמעה גם מיו"ר ועדת הכנסת דוד ביטן (ליכוד) ארגוני העצמאים, רואי החשבון, בתי ההשקעות, יועצי המס – כולם פרגנו לסוכני הביטוח ודיברו על שיתוף הפעולה הפורה שלהם עם הלשכה.

עוצמה כנס אילת

את נאומי ערב הפתיחה קינחה דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, שלא חידשה, לא בישרה בשורות ואפילו לא בירכה את הלשכה על ניצחונה מול הביטוח הישיר. עם זאת, היא החמיאה ללשכה על היוזמה להכין וללוות את סוכני הביטוח בעידן השינויים בענף.

אולם ההרצאות היה מלא תמיד, והסוכנים זכו להרצאות מקצועיות ומעשירות, לפאנלים מרתקים, בהם השתתף קהל הסוכנים בשאלות ובקריאות ביניים, שמעידות על מצוקת הסוכנים ואווירת אי הוודאות שהם שרויים בה לאחרונה. הסוכנים קיבלו הדרכות מפורטות על המסלקה ועל צירוף לביטוח ונושאים אחרים, הדרכות אליהן שיוועו על רקע הבלבול השורר בנושאים אלה.

טוב שהמארגנים השכילו להביא חברי כנסת פחות בולטים בנושא ענף הביטוח, כמו יו"ר הכנסת בצלאל סמוטריץ' וי"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), איתן ברושי (המחנה הציוני) ויו"ר ועדת הפנים דודי אמסלם (ליכוד), שהוכיחו שהלשכה כובשת עוד ועוד אוהדים בכנסת. כל חברי הכנסת שהשתתפו (בנוסף לאלה שצוינו נכחו גם מרכז הקואליציה בוועדת הכספים מיקי זוהר, יו"ר ועדת הרפורמות אלי כהן, סגן יו"ר הכנסת אורן חזן) ציינו לשבח את פעילות הלשכה בכנסת תוך הכשרתם האישית בידי בכירי הלשכה בנושאים המקצועיים המטרידים את סוכן הביטוח.

בכנס נכחו לראשונה גם "צעירי הלשכה" – בוגרים של המחזור האחרון של המכללה לפיננסים וביטוח שהשתאו נוכח העוצמה, המקצועיות וההנאה שליוו את הכנס.

איפה הנשים?

עדיין חסרה נוכחות גדולה של נשים – רק כ-20% מסוכני הביטוח בישראל הם נשים. למרות זאת, לשכת סוכני הביטוח יכולה להיות גאה שבמוסדותיה יש נשים בולטות כמו שוש כהן גנון, חווה פרידמן, מיכל וינצר, ורדה לבקוביץ ואחרות. נקווה שמספר הנשים במקצוע סוכן הביטוח ילך ויגדל כמו גם מספרן והשפעתן במוסדות הלשכה, וניווכח בכך בכנסים המוצלחים הגדולים הבאים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email