ניצחון לסוכני הביטוח: סוכני נסיעות יפסיקו למכור ביטוח נסיעות לחו"ל

בג"צ קבע השבוע כי החל מ-1 ביוני 2018, רק בעל רישיון יוכל למכור ביטוח נסיעות לחו"ל - סו"ב אריה אברמוביץ: "זהו ניצחון גדול לסוכנים ולמבוטחים שיוכלו לרכוש את הפוליסה המתאימה ביותר לצרכיהם מבעלי הרישיון המורשים לכך"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר שהתאחדות סוכני הנסיעות משכה את עתירתה לבג"צ, קבע בית המשפט ביום שני השבוע כי החל מה-1 ביוני 2018 לא יוכלו סוכני הנסיעות למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל, אלא אם הם מחזיקים ברישיון מכירת ביטוח. בית המשפט  העליון בהרכב של שלושה שופטים, יורם דנציגר, מני מזוז ובראשות הנשיאה מרים נאור, הסתמך על החוזר האחרון של דורית סלינגר, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שבו הורתה הממונה כי רק בעל רישיון יוכל למכור ביטוח נסיעות לחו"ל. החוזר היה אמור להיכנס לתוקף ב-1 באוגוסט הקרוב, אך בית המשפט דחה את החלתו ל-1 ביוני 2018  "במטרה לאפשר למשרדי הנסיעות, אם יבחרו לעשות כן, להכשיר עובדים כסוכני ביטוח", נקבע בפסיקה.

סאגה של 30 שנים

סו"ב אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח שניצח על המאבק הארוך בנושא, בירך על ההחלטה ואמר בכנס סוכני הביטוח השנתי של חברת ביטוח הנסיעות לחו"ל PassportCard כי "זהו ניצחון גדול לסוכנים ולמבוטחים שיוכלו לרכוש את הפוליסה המתאימה ביותר לצרכיהם מבעלי הרישיון המורשים לכך. הסאגה של 30 השנים האחרונות בהן סוכני הנסיעות מוכרים ביטוח ללא כל הבנה והעמקה בנושא נגמרה היום", אמר אברמוביץ והוסיף כי "בית המשפט העליון קבע כי אין מקום למכירת ביטוחי נסיעות לחו"ל ללא רישיון והסמכה על פי חוק. לכל משתתפי הוועדות השונות, בין אם זה שרים, חברי כנסת, אורחים מחו"ל ושאר המעורבים, היה ברור לאורך כל הדרך שפוליסות ביטוח ימכרו רק על ידי סוכני הביטוח על פי חוק. סוכן הביטוח היה בעבר, קיים בהווה וימשיך להתקיים בעתיד".


אריה אברמוביץ

יואל אמיר, מנכ"ל PassportCard, הביע אף הוא שביעות רצון מהחלטת בג"ץ ואמר בכנס כי "תחום ביטוח הנסיעות לחו"ל הוא לא מוצר מדף שאפשר למכור כמו סלולארי, אלא מוצר שדורש מיומנות. לכן, אנחנו שמחים על החלטת בג"ץ היום. גופים ללא רישיון לעסוק בביטוח, כגון סוכני נסיעות וחברות כרטיסי האשראי, לא יורשו למכור פוליסות ביטוח לנסיעות לחו"ל יותר".


יואל אמיר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email