ניר גלעד ימונה ליו"ר קבוצת מגדל

גלעד כיהן בעבר כיו"ר מגדל שוקי הון וכמשנה למנכ"ל מגדל אחזקות; התנועה לאיכות השלטון קוראת לממונה על שוק ההון שלא לאשר את המינוי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דירקטוריון החברה אישר ביום רביעי את מינויו של ניר גלעד ליושב ראש קבוצת מגדל. המינוי כפוף לאישור רשות שוק ההון. כהונתו צפויה להתחיל בראשית חודש מרץ והוא מחליף בתפקיד את פרופ' עודד שריג, שהודיע לפני כחודשיים על התפטרותו.

גלעד (62) כיהן במגוון תפקידים בכירים במגזר העסקי, ביניהם שימש כמשנה לממונה על התקציבים במשרד האוצר, היה החשב הכללי, מנכ"ל החברה לישראל (2007-2015) ויושב ראש דירקטוריון כיל וצים.

עבור גלעד מדובר בחזרה לקבוצת מגדל, שכן בין השנים 2004-2006 כיהן כיושב ראש מגדל שוקי הון וכמשנה למנכ"ל מגדל אחזקות.

דר' משה ברקת | צילום: אוראל כהן

בהשכלתו, גלעד בוגר תואר ראשון בכלכלה עם התמחות בסטטיסטיקה מטעם האוניברסיטה העברית וכן בוגר תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון מטעם אוניברסיטת בר אילן. בנוסף, הוא בוגר קורס מנהלים בכירים מטעם אוניברסיטת הארווארד.

לצד פעילותו העסקית משמש גלעד כחבר בוועד המנהל של תכנית עתידים ובתכנית קידום הנגב והגליל "דרומה וצפונה". במקביל, משמש כדירקטור במרכז הבינתחומי בהרצליה.

כאמור, המינוי כפוף לאי התנגדות רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון למינוי.

"לבחון שוב את המינוי"

התנועה לאיכות השלטון קוראת לממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, שלא לאשר את המינוי: "הצטערנו עד מאוד לשמוע שמר גלעד מועמד לתפקיד יו"ר אחת מחברות הביטוח הגדולות במשק, שמחזיקה ומנהלת מאות מיליארדי שקלים מכספו של הציבור. נזכיר כי ניר גלעד היה החשב הכללי במשרד האוצר כשחתם על ההסכם שאפשר למשפחת עופר לקבל למעלה מחצי מיליארד שקלים תמורת בתי הזיקוק שהיו שייכים למדינה, ומיד לאחר מכן עבר לתפקיד מנכ"ל כימיקלים לישראל שבשליטת משפחת עופר. ניר גלעד הראה במעשיו שלא לטובת הציבור הוא דואג, אלא לטובת הכיס הפרטי שלו, והציף בצורה חריפה את בעיית הרגולטורים שמתמנים לתפקידים בכירים במושאי הביקורת שלהם לשעבר. אנו מפצירים בד"ר ברקת לבחון שוב את המינוי הזה, הפעם דרך המשקפיים של טובת הציבור".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email