"ניתן להכפיל ולשלש את מספר חברי מועדון MDRT ישראל"

כך אמר נשיא הלשכה בכנס MDRT בירושלים; אלברט גבאי, יו"ר המועדון היוקרתי, קרא לסוכנים לסייע בהגדלת והצערת הארגון; השר צחי הנגבי סיפר בכנס שישראל מחכה שטראמפ יקיים הבטחתו להושיב אותה יחד עם הפלסטינים בחדר אחד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יום העיון המסורתי של מועדון MDRT ישראל התקיים השבוע במלון קראון פלאזה ירושלים, בהשתתפות של כ־125 סוכני וסוכנות המועדון היוקרתי. את הכנס פתח סו’’ב אלברט גבאי CLU, יו”ר MDRT ישראל שאמר: "המרוץ לרדיפת מיליון דולר מתחיל עכשיו. MDRT הוא הארגון המקצועי היחיד בעולם שבו כל חבר נבדק ונבחן מחדש במונחי תפוקה והכנסות". גבאי המליץ לסוכנים להשתתף בכנסי הארגון הבינלאומי בחו"ל: "מי שלא חווה כנס בארצות הברית לא חווה אירוע מקצועי ומשמעותי. לפי נתונים אפשר לראות שמי שמגיע לכנסים חווה עליה במכירות".

גבאי, שנכנס לתפקידו לפני מספר חודשים, פירט את מטרותיו כיו"ר MDRT ישראל: להגדיל את מועדון החברים בארגון; להצעיר את הגיל הממוצע של חברי הארגון; לכבד את הבוגרים; ולשפר את מקצוענות חברות הביטוח. "אני קורא לכם, עזרו לי לקיים את המטרה המשמעותית שהצבתי לעצמי ולעצמנו – בואו ונגדיל את מספרי סוכני ה־MDRT ואת מספר המשתתפים בכנסים – בארץ ובחו"ל", אמר גבאי.

סו"ב רוזנפלד וח"כ הנגבי | צילום: גיא קרן

שנת הכרעות ביטחוניות

השר לשיתוף פעולה אזורי, ח"כ צחי הנגבי, אמר ש־2019 היא שנת הכרעות ביטחוניות וסקר את האתגרים הביטחוניים של המדינה שהם סוריה, לבנון והפלסטינים: "בזכות איראן, חיזבאללה הפך להיות ארגון הטרור החזק בעולם – מארגון גרילה הוא הפך להיות צבא של ממש", אמר הנגבי והוסיף: "אפשר היה לראות את זה במלחמה בסוריה – צבא מסודר עם גדודים. הוא כבר לא ארגון טרור קלאסי, הוא צבא בעל 150,000 טילים – רובם לא מדויקים. אנחנו לא יוזמים מהלכים מולם כי אנחנו בהגדרה לא פועלים למלחמת ברירה. אני חוזר ואומר: לא תהיה התבססות איראנית בסוריה – לא משנה מה המחיר. יכולתם לראות את זה בפעולות שלנו בשנים האחרונות, ישראל תקפה אלפי מטרות על ידי כלל מערכי היבשה, האוויר
והים. יש לנו יכולת מבצעית שאנחנו מתרגמים לפעילויות מידיות – אנו משמידים ישר בלי סבלנות".

בהתייחסו לפלסטינים אמר הנגבי: "כולנו בהמתנה לעסקת המאה. אנחנו מחכים שנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, יביא את ישראל והצד הפלסטיני לחדר הישיבות כפי שהוא הבטיח ועומל על זה בשנים האחרונות. העולם הערבי הבין שישראל היא לא האשם בכך שאין הסכם עם הצד הפלסטיני. העולם הערבי השכיל להבין שהצד השני הוא הבעיה ולא אנחנו. בנוסף, מדינות ערב החלו ביחסים עם ישראל – הן מאחורי הקלעים והן גם בקדמת הבמה. למשל, סעודיה הסכימו שנטוס מעליה, סודן אירחה את ישראל ולא רחוק היום שמדינות ערב נוספות ישתפו פעולה עם ישראל ויחזקו את המעמד הביטחוני, הכלכלי והמדיני של מדינת ישראל".

הבעיה שבמערכת החינוך

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר, סיפר כי שחרור הכותל על ידי הצנחנים הביא אותו להתגייס ליחידת הצנחנים. "יצאתי מהצבא עם ניסיון פיקודי וניהולי רב והלכתי ללמוד מדעי המחשב. גיליתי כסטודנט באוניברסיטה העברית את הווירוס הראשון שתקף את האוניברסיטה – זיהיתי הזדמנות עסקית והקמתי סטארט־אפ שמכר את האנטי וירוס שמיגר את הווירוס".

"הפכנו מבלי לשים לב לקרן הון סיכון – איתרנו חברות ואיתרנו הזדמנויות עסקיות ורצנו עליהם. הפכתי למשקיע במושב האחורי עם ניסיון מהמושבים הקדמיים. התמחינו בלגרום לחברות להצליח, ולאחר כל זה בחרתי להשקיע את מירב זמני במערכת החינוך בירושלים. השקענו מיליוני דולרים אני ואשתי בבתי הספר. למדתי שמערכת החינוך לא יודעת לאתגר את הסובבים אותה ולמדתי שהעיר מתקדמת לכיוון הלא נכון. מיליוני דולרים ששמתי לא עזרו ולא שינו כלום והחלטתי שבזכות הניסיון שצברתי אני יכול לשנות את הכיוון מהכיסא הראשי של העיר. התלבטתי אם להמשיך לקדנציה שלישית בירושלים – אבל מה שלא עושים בעשור, לא עושים ב־15 וב־20 שנה. אז החלטתי להמשיך לשלב הבא, לרמה הארצית".

את ההרצאה המרכזית נשא טוני גורדון מבריטניה, מומחה ומנטור למכירות בתחום הביטוח והפיננסים, מי שהיה נשיא ה־MDRT העולמי וממובילי שירות הביטוח והפיננסים בעולם. גורדון ריתק את המשתתפים כשדיבר על סודות המכירה המוצלחת. "הצלחה אינה ענין של מזל, הצלחה היא ענין של בחירה ורק אנחנו יכולים לקבוע את מידת ההצלחה שלנו".

חשוב לשתף פעולה

שלומי תמן, משנה למנכ”ל כלל ביטוח: "אנחנו רואים בשיתוף פעולה עם MDRT כערך עליון. אני יוצא עם תובנה אחת מהיום הזה – לדאוג שיהיו עוד סוכני ביטוח שיצטרפו ל־MDRT . אני רוצה להבהיר לכם מסר אחד: השדה מלא והציידים רק צריכים לצאת ולאסוף מהרצפה את הכסף. לעשות עוד ועוד ועוד פגישות. בלי הפסקה. תלמדו לשאול את השאלות הנכונות – תשאלו את המבוטח על הרצונות שלו ולא על הצרכים שלו.

סו"ב בועז בראל | צילום גיא קרן

"לא הגיוני שיש לאנשים כל כך הרבה כסף ואתם לא פוגשים אותם. המודל החדש של חברת כלל, מודל 2019 הוא מודל שבנוי מהנהלה חדשה, צעירה ורעבה שרוצה להחזיר את החברה לימים היפים שלה – להיות חברה מובילה בשוק ולחזור למרכז הבמה. בראש ובראשונה היעד הראשי שלנו הוא הנתח הפיננסי אנחנו צריכים נתח שוק גדול יותר. הציבור היום רעב, רוצה שיפגשו אותו, הציבור רוצה לדעת איפה הוא חי ולחיות ברווחה שהוא יפרוש".

סו"ב בועז בראל, חבר הנהלת MDRT ישראל וחבר הוועדה הפנסיונית בלשכה, דיבר על הקוד האתי העולמי של ה־MDRT. הוא התייחס בין היתר גם למשנה הזהירות שחייבת להינקט בהמרת פוליסה ותיקה בפוליסה חדשה, תוך שימת לב מרבית ודקדקנית לשינוים במצבו הבריאותי של הלקוח בל יגרם נזק בלתי הפיך ללקוח שהיקפו ושיעורו יתברר רק בקרות מקרה הביטוח.

הממונה החדש וחשיבות הסוכן

סו”ב ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני ביטוח: "הנהלת רשות שוק ההון הישנה דאגה יותר לדמי הניהול ופחות לתשואות – הם דאגו שיהיו שחקנים שיראו שורה בסוף השנה של דמי ניהול נמוכים ולא דאגו לסוכני הביטוח – הם לא דאגו לציבור בישראל. רשות שוק ההון בראשותו של ד"ר משה ברקת בהחלט רואה את חשיבות סוכן הביטוח. הם רואים בחשיבות סוכן הביטוח כערך ראשון למען הציבור בישראל, למען ציבור החוסכים. אנחנו נמצאים איתם בממשק עבודה חיובי ויומיומי – והתשואה מוכיחה את עצמה. כך, למשל הוחלט לקבל את בקשתנו לריווח הזמן של הדיבור עם המבוטח משנה לשנתיים, והמטרה שלנו היא להגיע לתקופה של 3 שנים, כדי שסוכן הביטוח לא יצטרך לעמוד עם סטופר בשביל לדעת מתי דיבר עם המבוטח.

"כל פעם עולה השאלה – האם מותר לסוכן הביטוח לקבל שכר טרחה מהלקוח בתחום הפנסיוני? אנחנו מעודדים את זה בלשכת סוכני ביטוח וגם בהיבט החוקי של סעיף 19א. רשות שוק ההון החדשה רואה איתנו עין בעין את שינוי הסעיף. כמובן, תשונה גם צורת התגמול כפי שהיא היום ולא נוותר גם על עמלה מהיצרן. שכר הטרחה לא יהיה במקום העמלה מהיצרנים ואנחנו נעמוד על זה.

מימין: ברקת, גורדון וגבאי בכנס MDRT | צילום: גיא קרן

"מועדון MDRT חשוב לי, אבל המועדון צריך להמציא את עצמו מחדש. הוא צריך להצעיר ולעבות את האנשים שיושבים בו. ללשכת סוכני ביטוח יש קרוב ל־5000 חברים, אני אתן לכם את כל הגיבוי שתצטרכו, ניתן ואפשר להכפיל ולשלש את כל החברים ב־MDRT עד לסוף הקדנציה של היו"ר הנוכחי – כי חשוב שהסוכנים יקבלו את המודעות של מועדון MDRT", הדגיש רוזנפלד.

בהתייחסו לכנס הפנסיוני באילת במרץ הקרוב, אמר נשיא הלשכה: "אני ממליץ, מבקש ומזכיר – אני רוצה לראות את כל הפורום המכובד בכנס באילת. קצב הרישום הוא משביע רצון, החדרים נחטפים ואתם מוזמנים להירשם". רוזנפלד סיפר על חברה נוספת שהסכימה לבקשת הלשכה להעביר את עמלות הסוכנים עד ה־10 בחודש, וכן כי "בתקופה הקרובה אתם תחשפו לקמפיין פרסומי של לשכת סוכני ביטוח – קמפיין שימתג את חשיבות סוכן הביטוח בישראל. הקמפיין יהווה סימן קריאה אחד גדול וישים במרכז את חשיבות סוכן הביטוח בכל מכירה של פיננסים. הקמפיין יהיה מאוד איכותי ובעל סלוגן קולע, ויזכיר לציבור למה אנחנו נחוצים".

לדבריו, לשכת סוכני ביטוח אינה מתערבת בבחירות לכנסת. "אנחנו מקושרים בזכות הלובי החזק שלנו, 40 חברי כנסת יודעים ומודעים לחשיבות ענף הביטוח ומכירים את הפעילות הענפה של לשכת סוכני ביטוח. אנחנו מתכוונים לעבות ולחזק את הלובי – לשכה שחפצה חיים ולשכה שרואה אופק לענף הזה חייבת להיות חברה חזקה בכנסת ולא להביע דעה".

הורים שכולים צריכים סוכני ביטוח מיוחדים

מרים פרץ, אשת חינוך ששכלה שני בנים בצה”ל, אמרה: "הורים שכולים הם פלח שחייב סוכני ביטוח מיוחדים – אחרי מה שהם עוברים יש להם המון בעיות בריאותיות ועוד – הם פלח שחייבים רגישות ואמפתיה – וצריכים סוכני ביטוח מיוחדים. כל השרים עולים אליי לרגל, קיבלתי המון הצעות להצטרף למפלגות ולפריימריז ואני אומרת מעל במה זו – אני לא מתכוונת להיכנס לפוליטיקה, לא עכשיו ולא בעתיד – אני אשת חינוך וככה אני אמשיך להיות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email