נערכים לבג"צ: הלשכה דורשת לבטל טיוטת הממונה להארכת הפטור לסוכני הנסיעות

רוזנפלד בפגישה ברשות שוק ההון: "לא נאפשר ארכה של 8 חודשים" • רשות שוק ההון תגיב לדברים בימים הקרובים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נציגי הלשכה השתתפו השבוע בשימוע ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון בנושא מכירת ביטוחי נסיעות לחו"ל על ידי סוכני הנסיעות. בישיבה השתתפו נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, נשיא הלשכה לשעבר סו"ב אריה אברמוביץ, יו"ר ועדת הבריאות סו"ב איגור מורי, היועץ המשפטי של הלשכה עו"ד עדי בן אברהם ויו"ר מחוז הצפון סו"ב מיכה אדוני. את הרשות ייצג אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה, וצוות עוזריו. בשימוע דרש רוזנפלד לבטל את טיוטת הממונה ד"ר משה ברקת, בה הציע להאריך את הפטור לסוכני הנסיעות מ"חוזר הלידים" )מבהיר בין היתר שסוכן נסיעות יוכל לבצע מכירת ביטוח נסיעות באמצעות העברת ליד לסוכן ביטוח. ר.מ.(, שנכנס לתוקף באוקטובר 2018, עד ה־19 ביולי 2019.

רוזנפלד הדגיש, כי במידה לא תהיה ברירה הלשכה תפנה לאפיקים המשפטים. "לא יתכן שאדם שאין לו רישיון ימכור ביטוח. רשות שוק ההון לא יכולה לאפשר דבר כזה, כפי שאי אפשר לנהוג ללא רישיון", ציין רוזנפלד והבהיר כי לא יאפשר ארכה של 8 חודשים.

רוזנפלד בכנס אלמנטר 2018 באילת | צילום: שלומי דעי

סו"ב איגור מורי: "הצגנו עמדה חד משמעית ובלתי מתפשרת, שבמדינת חוק אין לאפשר לאנשים ללא רישיון למכור ביטוח. לסוכני הנסיעות היו את כל ההארכות וכל האפשרויות להסדיר את עבודתם באופן חוקי, ורבים וטובים מהם עשו זאת בהצלחה מרובה ועומדים בכל דרישות חוזר הלידים. לדעתנו, לא סביר להאריך את הפטור מעמידה בדרישות החוק. הצעת החוק הוגשה בידי ח"כ רוברט אילטוב מישראל ביתנו, שאינה בקואליציה יותר, כך שסיכוייו להעביר את החוק הזה הם קלושים. אנו מצפים מרשות שוק ההון לעמוד לצד הציבור ולדרוש באופן מידי עבודה במסגרת דרישות החוק וחוזר הלידים".

סו"ב אריה אברמוביץ מוסיף: "כנשיא הלשכה לשעבר, הייתי שותף להסכמים שנעשו לגבי חוזר הלידים, לדיונים של עשרות שעות בנושא ואיני מבין למה פותחים את הנושא מחדש אחרי שהגענו להסכמות; גם הפיקוח הוציא חוזר שמסדיר את העניין, זה עבר גם את בג"צ, וזה החוזר שצריך לפעול לפיו מאוקטובר האחרון. אם הכנסת תחליט לשנות את החוק, אז אנחנו כשומרי חוק כמובן שנפעל לפיו. אבל כל עוד החוק לא שונה, אפילו לא התקדם בדיונים יש לפעול לפי החוק הקיים. לפי כל הדעות בפיקוח גם היום וגם בעבר, רק בעל רישיון יכול לשווק ביטוח, כפי שגם בא לידי ביטוי בחוזר הצירוף שפרסמה הרשות".

רשות שוק ההון תשיב על עמדת לשכת סוכני הביטוח בשבוע הקרוב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email