נערכים לגידול באסונות טבע: המבטחים רוכשים כיסוי ביטוחי גדול יותר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מבטחי המשנה הגדולים בעולם מפיקים לקחים מהעליה באסונות הטבע בשנת 2017, שהסבו להם הפסדים גדולים. לפי סקר של P&S, כמחצית מחברות ביטוח המשנה הגלובליות הפיקו לקחים ורכשו השנה כיסוי ביטוח משנה גדול יותר כדי להתמודד לקראת אסונות טבע.

הזינוק עומד על פי 3 בגודל ההפסדים של מבטחי המשנה בשנה שעברה, לעומת השנים הקודמות, פגיעה ברווחי המבטחים, שכמה מהם נקלעו לגרעונות בהון מתחת לנדרש. במיוחד נפגעו מבטחי המשנה המבטחים נדל"ן בארה"ב שהתמודדו עם עליה בהיקף הפיצויים למבוטחים. סוכנות דירוג האשראי מזהירה, שאם גם השנה יתמודדו מבטחי המשנה עם גל תביעות של פיצויים, עלולים כמה ממבטחי המשנה להיקלע למצבים קשים. הדבר יחייב אותם להעלות את פרמיות הביטוח.

צילום: shutterstock

קרן ההשקעות ורבורג פינקוס מעוניינת בעסקות ביטוח

קרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס, שרכשה חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד, מעוניינת בעסקות ביטוח ולא בקבלת רישיון לבנק. באחרונה הקרן ביצעה כמה עסקות של רכישת נתחים של חברות ביטוח ברחבי העולם.

הקרן האמריקאית כבר יצרה קשרים עסקיים עם חברת הראל השקעות. החברה, בראשותו של יאיר המבורגר, תעמיד אשראי של כ־800 מיליון שקל למימון חלק מהעסקה לרכישת לאומי קארד. העסקה הזו תוביל לשיתופי פעולה בין לאומי קארד להראל בשיווק ביטוחים לבעלי כרטיסי האשראי של לאומי קארד.

ורבורג פינקוס, באמצעות 17 קרנות אקויטי פרטיות מושקעת ב־780 חברות בכ־40 מדינות. הקרן השקיעה בשנה שעברה בחברת הביטוח הקנדית SCM Insurance Services החולשת על קבוצת חברות המשווקות ביטוחים. השנה השקיעה הקרן בחברת הביטוח ההודית Indiafirst Life Insurance המשווקת פוליסות ביטוחי חיים בעיקר ללקוחות שני בנקים גדולים בהודו. גם לורבורג פינקוס יש השקעות במאות חברות בסקטורים של שירותים פיננסיים, אנרגיה, ביטוח בריאות, נדל"ן, טכנולוגיה וטלקום.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email