נערכים לגל השני: צרפת בוחנת הנהגת כיסוי ביטוחי למגפות לסקטור העסקי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אחד הלקחים ממגפת הקורונה הוא כי רוב העסקים בצרפת פועלים ללא ביטוח מפני נזקי מגפה, דבר שהסב להם הפסדים גדולים.

פוליסות הביטוח שיש לעסקים בצרפת מכסות הפסדים שנגרמים מנזק פיזי, כשריפות או רעידות אדמה. כעת, יוזמה של ה-FFA, הארגון הייצוגי של סקטור הביטוח בצרפת, תביא לפתרון ביטוחי שיכסה נזקי מגפות בעתיד.

העולם כבר לא יהיה אותו מקום שהוא היה לפני נגיף הקורונה ׀ צילום: Shutterstock

מבטחים ומבטחי משנה פרטיים יעמידו כיסוי ביטוחי לנזקי מגפות עד תקרה של 2 מיליארד אירו לסקטור העסקי. נזקים מעבר לתקרה הזו יכוסו על ידי מבטחת המשנה הממשלתית CCR.

הערבות החדשה למבוטחים תשולב בחוזי ביטוחי השרפות שיש לכל החברות הצרפתיות. גם הערבות תשולב בביטוחים מפני שיבושים עסקיים, אשר יש ל-50% מהחברות בצרפת. המימון של הביטוח יגיע מפרמיה שמשולמת על ידי החברות שיבקשו לכלול כיסוי ביטוחי זה.

ההצעה נבחנת על ידי קבוצת עבודה שהוקמה, בראשות שר האוצר הצרפתי וכוללת חברי פרלמנט, לוביסטיים עסקיים וארגוני ביטוח. המטרה להבטיח שהשותפות הזו תענה על ההתמודדות עם נזקי הגל השני של קורונה הצפוי בחורף.

פרמיות ביטוחי נסיעות יזנקו ל-100 דולר ליום

הפרמיות של ביטוחי נסיעות צפויות לזנק לשיעורים גבוהים במיוחד. רשת CNN מסרה הערכת מבטחים שמי שירצה להפליג בקרוז, יאלץ לשלם לפחות 100 דולר ליום כפרמיה עבור ההפלגה, זאת כתוצאה ממגפת הקורונה.

בעל סוכנות נסיעות ידועה בארה"ב הביע ספקות לגבי נהירה לקרוזים, כאשר יתחדשו ההפלגות בארה"ב, באירופה ובמזרח התיכון. כאשר נופש בקרוז יידרש לשלם פרמיית ביטוח של 1,500 דולר להפלגה של כשבועיים, הדבר ירתיע את ציבור הנופשים. ב-CNN ציינו כי פרמיית ביטוח של 100 דולר ליום עבור ביטוח נסיעות מתחייב מהסכנות הרפואיות כתוצאה ממגפת הקורונה. חברות הביטוח מייקרות את הביטוח כדי להימנע מהפסדים שייגרמו באם תפרוץ מגפת הקורונה בספינת קרוז וייאלצו לאשפז את חלק מהנוסעים. הוצאות האשפוז יהיו גבוהות בשל התשלומים עבור בתי החולים והרופאים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email